Sizi Bir Kez Öpebilir Miyim?

Fotoğrafta onu ilk görüşünüz, mesajlaşmalarla alınan ilk elektrik,  ilk buluşma, midede uçuşmaya başlayan ilk kelebek derken, işte en önemli  ilkinizi yaşama zamanı geldi: İlk öpücük. 

Bu anı ölümsüz ve unutulmaz kılmak da sizin elinizde. O halde bu zorlu görevi yerine getirirken de yararlanacağınız önemli ipuçları sunmak bizim görevimiz. İşte en önemli tüyolar:

tumblr_kznv20CH3w1qzxkv0o1_400

Beni öpmek istiyor mu?

İlk buluşmanızın muhteşem geçtiğini ve ayrılırken sizi kesin öpeceğini mi düşünüyorsunuz? Bizce durup bir kez daha düşünün. Bakalım duygularınız karşılıklı mı? Bakalım sizi öpmek isteyecek mi? Cevabı bulmak aslında çok basit, işte bunu anlamanın birkaç yolu:

Dokunuş:  Mesela buluşma sırasında sürekli omzunuza dokunuyorsa ya da hafif tensel temas kuruyorsa, bu demektir ki sizden gerçekten hoşlanmış. Eminiz ki hoşlanmadığınız birinin, size dokunmasını bırakın, değmesine bile tahammül edemezsiniz.

Flört:  Yüzünüze bakıp hafif gülmeler, yemek esnasında kaçamak bakışlar, konuşma arasında edilen iltifatlar… Flört yazımızdan da detaylı destek alabilirsiniz!

Eve dönüş yolunda ağzına sakız atması:  Ferah bir nefes, ilk öpücüğün olumlu etki bırakmasında etken, e haliyle benzincide durup diş fırçalaması da mümkün olamayacağı için en kolay yol bu işi sakızla halletmek. Bu nedenle bu hareketi bir işaret olarak kabul edebilirsiniz.

Göz teması: Sizinle sürekli göz teması kuruyorsa, şunu anlayabilirsiniz: “Gözler kalbin ve düşüncelerin aynasıdır, o zaman aklımdan geçenleri anlamak için illa söylemem mi gerekiyor!”


İlk adımı nasıl atsam ki?

Evet, bütün işaretler olumlu gibi görünmekte, gerçekten karşılıklı olarak iyi bir randevu geçirdiğinizi de anladınız. O zaman dudaklarına tutkal misal yapışıp, dakikalarca süren, abartılı bir öpücüğe hazırsınız… diye düşünüyorsanız, kesinlikle vazgeçin. Hatta böyle bir hareket yapma ihtimalini düşünüyorsanız dahi sizi “Sakın” diye uyarıyoruz, hatta el-kol sallayarak, pankartlar açarak, sizi caydırmak için varımızı yoğumuzu ortaya koyuyoruz! İşin şakası bir yana tabii ki, her işaret olumlu diye yukarıda belirttiğimiz gibi öpmeye yeltenmeniz, açmaya hazır bir çiçek misal ilişkinizin bir anda solmasına neden olacak. Bu nedenle:

Doğru yaklaşım önemli:  Yavaşça ona doğru eğilip, öncelikle dudaklarına ufak bir öpücük kondurun. Tepkisi olumlu olursa, bunu 30 saniyeyi geçmeyecek bir süre daha uzatın, hatta bu sürede kendinize has öpme şeklinizi ufak da olsa gösterebilirsiniz. Ancak, lütfen dilinizi olaya fazla dahil edip de romantizmi bozmayın.  Her şeyin bir sırası var.

Duygularınıza hakim olmayı bilin:  Hayranlık uyandıran biri karşınızda ve sizden hoşlandığını biliyorsunuz; ama dur dediği zaman da durun.  Hem daha önünüzde çok zaman var uzun uzun öpüşmek için 😉

Olumsuzluklar karşısında yıkılmadım, ayaktayım!

Tam ona yaklaşırken dudaklarını sizden kaçırıp yanağını mı çevirdi? O zaman tutup kollarından illa da öpeceğim gibi bir çocukluk yapmayacağınıza eminiz. O an kendini hazır hissetmemiş veya sizi biraz daha tanımak istiyor olabilir. Sonuçta işaretler olumluydu.

Yapmanız gereken şey özür dileyerek, geçirdiğiniz muhteşem gün için teşekkür etmek olmalı. Bu hareket hem kibarlığınızın,  hem de ona duyduğunuz saygının göstergesi olarak sizi onun gözünde yüceltecek. Ya da gülümseyip ufak bir espriyle bu garip durumdan sıyrılabilir ve gecenin tatsız bitmesine engel olabilirsiniz.

Ceketimi alır, giderim!

Daha ilk buluşma da elektriklerin gel-git de olduğunu anlamışsanız ve olumlu tek bir işaret bile yoksa, o zaman onu evine bırakırken yanağına konduracağınız masum ve arkadaşça bir öpücükle gecenizi noktalayıp, yeni ufuklara yelken açabilirsiniz. Moral bozmak yok.

Sanıldığı kadar da zor değilmiş öyle değil mi? Hatta oldukça da eğlenceli. Tabii ki sırf bu yollar değil, kendinize has romantik yöntemleri de işin içine kattınız mı o zaman unutulmaz anlarınızdan oluşan deftere bir sayfa daha eklemiş sayabilirsiniz kendinizi.

Size bu konuda oldukça güveniyoruz 🙂

Bol şans…

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol