Sohbet Sitesine Üye Oldunuz Ama Nasıl Sohbete Başlayacağınızı Bilmiyorsunuz?

Gerçek hayatta istediğiniz arkadaşlık ve ilişkileri bulamadınız, şansınızı bir de sanal hayatta denemek istiyorsunuz. Bunun için de bir sohbet sitesine üye oldunuz ancak sohbete nasıl başlayacağınızı bilmiyorsunuz. https://www.siberalem.com‘da sohbete başlamak için dikkat edeceğiniz bazı hususlar, sohbetin daha iyi başlamasını sağlayabilir.

  • Öncelikle, rastgele kişilerle sohbete başlayarak zamanınızı boşuna harcamayın. Kişilerin kullanıcı adlarını inceleyin ve ilginizi çeken profilleri incelemeye başlayın. İnceleyeceğiniz profil, kişiler hakkında size fikir verecektir. Kendinize yakın gördüğünüz ve aranızda hoş bir sohbet oluşacak kişilerle sohbet etmeyi tercih edin.
  • Sohbete başlamak için, “selam“, “merhaba” gibi klasik girişlerden uzak durun. Bu şekilde bir girişe cevap alma ihtimaliniz oldukça düşüktür.
  • Çeşitli yazarlar ya da şairlerin cümlelerini copy paste yapmayın. Bu da, herkese aynı cümleyi gönderdiğinizi düşündürür.

SEVİYELİ BİR CANLI SOHBET İÇİN DOĞRU YERDESİNİZ!

  • Yapmanız gereken, kişinin ilgi alanını tespit ederek cevaplandırmaması mümkün olmayan cümleler kurmanızdır. Örneğin; bir erkek profilinde Fenerbahçeli olduğunu belirtmişse, bu kendisi için önemlidir. Sohbete, kendinizin de Fenerbahçeli olduğunuzu belirterek girebilirsiniz. Bir kadın için ise; bitirdiği okul, sevdiği yazar, yaşadığı ilin güzel yanları sohbetin güzel başlayabileceği alanlar arasında yer alır. Bir üyeye mesaj atarken, kendinizi onun yerine koyun. Size nasıl bir mesaj atılsa cevap vermezsiniz ve nasıl bir mesajı cevapsız bırakmanız olanaksızdır?
  • Gerek sanal hayatta gerekse gerçek hayatta insanlar kendilerini özel hissetmeyi sever; ancak bunun samimi bir şekilde yapılması gerekir. Henüz ilk konuşmalarınızda laubali kelimeler seçerseniz, şansınızı ve güvenilirliğinizi sıfırlamış olursunuz. Bunun yerine, konuşmanın ilerleyen zamanlarında, karşınızdaki kişi ile konuşurken zamanın nasıl geçtiğini fark edemediğinizi belirtebilirsiniz.
Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol