Sohbetinden Çok Hoşlandım Ama Bir Türlü Güvenemiyorum Ne Yapmalıyım?

Günümüz dünyasında, kişilerin birbirine duyduğu güven oldukça azalmıştır. Bunun nedeni, yaşanan pek çok kötü olayın genellenmesidir. Kişilere karşı ön yargılı olmamak, gerek arkadaşlık gerekse duygusal ilişkilerin daha güzel ilerlemesini sağlayacaktır. Ön yargısız bir şekilde hareket etmenize rağmen bir güvensizlik seziyorsanız, nedenlerini incelemeye alabilir ve bu doğrultuda hareket edebilirsiniz.

  • Karşınızdaki kişiye güvenemiyorsanız, bunun nedeninin kendinizden mi yoksa karşınızdaki kişiden mi kaynaklandığını analiz edin. Eğer, sohbet ettiğiniz kişinin size karşı yanlış bir hareketi olmadıysa, gereksiz yere ön yargılı davranmaktan vazgeçin ve hoşlandığınız insana bir şans verin.

GÜVENİLİR ÜCRETSİZ SOHBET SİTESİNE HEMEN KAYDOLUN!

  • https://www.siberalem.com/‘da sohbet ettiğiniz insanın gerçekten güvenilir olup olmadığını anlamak için bazı sorular sorun. Bu soruların cevaplarına göre, güvenilirliğini test edin. Soracağınız soruların cevaplarını, konuşmalar arasındaki ayrıntılardan seçin. Örneğin; konuştuğunuz kişi size bir evcil hayvan beslediğini söylediyse, farklı bir zamanda sohbet arasında hayvanları sevmediğinizi söyleyebilirsiniz. Kişi, tutumunu değiştirerek, kendisinin de hayvanlardan hoşlanmadığını söyler ve beslediği evcil hayvandan bahsetmezse dürüstlüğünden şüphe edebilirsiniz.
  • Kendi kendinize yaptığınız değerlendirmeler sonrasında, karşınızdaki insanın size karşı dürüst olmadığını hissediyor ve güvensizliğiniz bu nedenden kaynaklanıyorsa, duygularınızı bir kenara atın. Farklı bir kişiden de hoşlanabilirsiniz; ancak güvensizlikler ve yalanlar üzerine kurulan bir ilişki bitmeye mahkûm olup, ilerleyen zamanlarda daha çok üzülmenize ve boş yere zamanınızı harcamanıza neden olur.
Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol