Sonbahar’ın Tadını Çıkarın!

Her mevsimin tadı ayrı, kış gelince üzülen de var sevinen de. Sonbahar için heyecan duyan da var, ilkbaharı özleyen de. Eee ne demişler, zevkler ve renkler tartışılmazmış.

O zaman hadi biraz sonbaharı övelim.

1) Sararan yaprakların fotojenikliği!

DSC_0583

 

Yer yer sararan, biraz turunculaşan ve yer yer de kırmızılaşan o yapraklar gerçekten güzel bir manzara veriyor. Ilık hava, rengarenk yapraklar ve sevgiliyle el ele bir yürüyüş. Enfes!

 

 

2) Salep keyfi kapıda!

salep

 

Salep olur, boza olur, sıcak çikolata olur. Hatta sıcak şarap severler için de güzel haber, sonbahardayız veee kış geliyor! Tadını damağınızda hissedin.

 

 

 

3) Pofuduk giyim-kuşam…

knitwear-1085-bw

Sımsıcak atkılar, birbirinden güzel bereler, dokuma hırkaların, kazanların arasında bir kış sizce de güzel değil mi? Listeye eldiveni koymadım diye, siz eldiveni unutmayın.

 

 

4) Sinema aşkı!

sinema-siberalem

 

 

Sinema her mevsimde ve her koşulda güzel tabii ki ama bu serin havalarda yemek, sinema ve kahve üçlüsü eşsiz olur. Bizden söylemesi.

 

 

5) Yakın yerlerin güzelliği…

7goller

 

 

Bozcaada, Cunda adası, İstanbul’un adaları, Abant Yedi Göller… Google’da aradığınızda aşık olacak ve gitmek isteyeceksiniz…

 

 

 

6) Çorbalar!

soup

 

 

Balkabağından tutun da tarhanaya kadar, envai çeşit çorba için doğru zaman! O zaman neymiş, serin havalara çorbayla kafa tutuyormuşuz.

Sıcacık, sevgi dolu bir mevsim sonbahar. Tadını çıkaralım!

 

Aşka burada!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol