Sorular sizden, cevaplar bizden

Merhaba,

Kız arkadaşımın ailesi ile tanışacağım. Hatta iftara davet ettiler beni. Şimdi iki sorun var. İftara gitmem bir tuhaf; zaten iftar çok geleneksel ve aile ile tanışmak için saçma bir seçim değil mi? İkincisi de, sevgilim neden beni ailesiyle tanıştırıyor? Ben bu filmin sonunu biliyorum, hoop diye değişecek her şey değil mi? Benim derdime de derman ol bakalım…
d-erman

Sevgili d-erman,

(Uhrevi bir ses tonu ile oku yazdıklarımı)
Evlilik güzel bir serüvendir evladım. Çoğu insan bu mukaddes dünyaya girmek için can atar. Ah benim zavallı çocuğum, iftarda oruç niyetine alyansı mı tutacaksınız acaba? Şaka bir yana, kız arkadaşın artık ilişkinizde level atlamaya karar vermiş. Ailesiyle tanışman da, bu level’daki kilidi açmak için bir anahtar. Yani sen de abartma, zart diye evlenmek zorunda değilsiniz. Niyetin yoksa, kız arkadaşını çek köşeye konuş. Uzun vadede böyle bir şeyi düşünüyorsan, tanışmanda bir sakınca görmüyorum.


Merhaba,

Erkek arkadaşımla internette tanıştık, iki aydır da birlikteyiz. On kere filan buluşmuşuzdur şimdiye kadar. El ele tutuşma, 2-3 kez de minik ve masum öpücük dışında yakınlaşma yaşamış değiliz. Valla artık bu işin ardından bir saçmalık çıkacak diye korkuyorum. Ne olacak bu iş, falıma bakar mısın?
mino

2 ay uzun bir süreymiş, acaba çocuk rahat mı değil! Kuzum konuşmak lazım, beklemenin ikinize de faydası yokmuş gördüğün gibi. Bence direkt açık açık konuş, bu sorunun cevabı bende değil, net bir şekilde sevgilinde.

 

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık


Merhaba,

Benim derdim, Ramazan ayının hayatımıza girmesiyle başladı. Sevgilimle iyiydik, 2-3 aydır birlikteyiz, yeni yeni tanışıyoruz işte. Ramazan ayıyla birlikte öğrendim ki, adam oruç tutan, Cuma’ya giden ve hatta teravihleri kaçırmayan birisiymiş. Nerede bana iki ay önce, “Bütün yaz festival festival dolaşalım” diyen erkek, nerede bu dinini yaşayan adam? Benim de dini konularla yakınlığım yoktur. Ay bütün algımla, ayarlarımla oynadı.
Rosero

Hmmmm, yani inanç konusunda bu kadar katı tutum sergilemen tuhaf. Dilediği gibi inancını yaşasın, sana ne zararı var ki? Sen de kendi bildiğini yaşa işte. Sana bir konuda bir şey diretmediği sürece, sorun yok gibi. Ayrıca ne demiş o tontik atalarımız, para ile imanın kimde olduğu hiç belli olmaz.

Benim de sorum var diyenler için adres: birsorumvar@siberalem.com

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol