Ücretsiz Arkadaşlık Sitelerinde İlk Mesaj Önerileri

Arkadaşlık sitelerinde, profiliniz kadar önemli bir başka nokta da; tanışmak istediğiniz kişiye atacağınız ilk mesajdır. Bu mesaj, karşınızdaki insanın, size karşı olan düşüncesinin şekillenmesinde ve mesajınıza cevap vermesinde büyük etkiye sahip olacaktır.

İlk mesajınızın fazla samimi olmamasına dikkat edin. Samimiyet dozunun yüksek olduğu mesajlar, kişilerde herkese karşı bu şekilde davrandığınız düşüncesini oluşturarak hoş olmayan bir ilk izlenime sahip olmanıza neden olacaktır.

HEMEN ÜCRETSİZ ÜYE OL, İLK MESAJI YOLLA!

Türkçe kullanımına özen gösterin. Günümüzde pek çok insan, bariz yazım hataları yapmakta ve sesli harfleri kullanmadan yazmaktadır. Bu durum; karşınızdaki insana yeterince saygı duymadığınızı düşündürtebilir. Ayrıca; her zaman için doğru bir Türkçe kullanımı, kişilerin entelektüel seviyelerinin de belirtisidir.
“Selam, merhaba, tanışalım mı?” Gibi tek kelimelik mesajlar atmayın. Bu şekilde atılan mesajlar; sitede bulunan herkese mesaj attığınızı ve kişinin profilini inceleyerek, kendisi ile ortak paydanız olduğunu düşündüğünüz için yazmadığınızı hissettirir. Böylelikle, kişinin profilinizi inceleme ve size cevap verme ihtimali de azalacaktır.

Kişinin profilini incelediğinizi belirten mesajlar yazın. Örneğin; karşınızdaki insanın profilinde, resim yapmaktan hoşlandığı yazıyorsa, “Merhabalar, https://siberalem.com‘daki profilinizi incelediğinizde resim yapmaktan hoşlandığınızı gördüm. Ben de tablolara karşı ilgi duyuyorum, keşke böyle bir yeteneğim olsaydı. Bu arada adım xxx. ” şeklinde bir giriş yapabilirsiniz. Böylelikle, karşınızdaki insanın ilgisini çekmeniz çok daha kolay olacaktır.

Başkalarının cümlelerini kullanmayın. Günümüzde, özellikle sosyal medya üzerinden pek çok özlü söz ve tek dizeden oluşan şiirler paylaşılmaktadır. Her ne kadar, ilk yazıldığında özel ve güzel olsalar da, sosyal medyaya düşmeleri ve herkesin ağzında dolaşmaya başlamaları ile beraber özelliğini kaybettir ve karşınızdaki insana önem vermediğinizi hissettirebilir.

Önceki YazıSonraki Yazı

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol