Rumuz, avatar, nick name, kullanıcı adı ya da mahlas. Hepsinin amacı aynı, gerçek adımızı vermeden, bizi ifade edecek kelime ya da görsellerle bir toplulukta yer almak. Gerçek adımızı vermek istememek çok normal, daha gizemli ve ilgi çekici olmak adına bunu hepimiz yapıyoruz. Dahası, bizi ismimizden daha çok ifade eden bir kelime ile rumuz oluşturabiliriz. Bu da iyi bir tanışma sebebi olabilir.
Siberalem’de de üyelikler rumuz ile alınmaktadır. Siberalem üyelik rumuzunuzu unuttuysanız, aşağıdaki adımları takip ederek rumuzunuzu öğrenebilirsiniz.
– Sistemimize giriş yaparken göreceğiniz “Şifremi Unuttum” linkine tıklayın. Şifremi Unuttum ifadesi sizi yanıltmasın, bu buton, rumuzunuzu öğrenmeniz için de size yardımcı olacaktır.
– Açılacak küçük pencereye üye olurken vermiş olduğunuz e-posta adresinizi yazıp “Gönder” butonuna tıklayın.
– Böylece üyelik bilgileriniz sisteme kayıtlı e-posta adresinize otomatik olarak gönderilecektir. Buradan rumuzunuzu öğrenebilirsiniz.

Facebook ile bağlanan üyelerimizin üyeliğe giriş aşamasında, hiçbir zaman rumuza ihtiyacı olmamaktadır. Facebook ile bağlan tuşu ile otomatik giriş yapılabilmektedir.