Yaz Aşkı Deyince Aklımıza Gelenler

Yaz aşkı meselesi, hepimizin aklında romantik ve heyecan verici bir imajla canlanır. Aramızda yaz aşkı yaşayanlar ve yaşamayanlar var. Biz de onlara sorduk ve bu konudaki fikirlerini aldık.

Yaz aşkı nedir, ne hissettirir, nasıl yaşanır… Yaşayanlardan dinleyelim.

Mehmet, 32, İstanbul

“Yaz aşkı deyince benim aklıma hızlı yaşanan heyecan geliyor. Yani, bir kızla tanışırsın, birkaç gün zaman vardır, aranızdaki samimiyet ilerler, sonra tatil biter. Tatilden yaşadığı şehre dönen kimse yaz aşkını aramaz. Kural böyle bu işlerde.”

Seda, 29, İzmir

“Yaz aşkı yazlıkta her yaz görüp bakıştığım çocukluk aşkım benim. İlk ona karşı birşeyler hissetmiştim. İnsan büyüdükçe o çocukça histen kurtuluyor. Aramızda hiç birşey olmadı ama onu görünce heyecanlandığımı hatırlıyorum. O heyecan büyüdükçe kayboluyor, ah kaybolmasa…”

Coş coş coş! Yaz aşkıyla coş :)
Coş coş coş! Yaz aşkıyla coş 🙂

Burak, 33, İstanbul

“Yaz aşkı kısa süreli ve çok heyecanlı bir histi benim için. Geçmiş zamanda böyleydi. Geçen yaz, tatile gitmeden önce bir kızla tanıştım. Aynı zamanlarda yakın yerlerde tatil yapacaktık, yüzyüze de tanışalım dedik. O ilk buluşmamızdan sonra yaz aşkı niyetiyle başlayan şey aldı yürüdü. Şu an birlikteyiz, ben de yaz aşkı defterini kapattım.”

 

 

Zehra, 25, Ankara

“Biz genelde okuldan arkadaşlarımla yurt içi tatiller yapıyoruz. Bir yerlere gidiyoruz, geziyoruz. Gittiğimiz yerlerde de yeni insanlarla tanışıyoruz. O tanışmaların bir kısmı “tanışma” olarak kalıyor, bir kısmı da “yaz aşkı“na dönüşüyor. Bazen gideceğimiz yerlerdeki insanlarla tanışmak için interneti kullanıyoruz. Bence yaz aşkı heyecandır. Başka bir şey olmasına da gerek yoktur.”

Yaz deyince taş bile aşka geliyor.
Yaz deyince taş bile aşka geliyor.

Burcu, 27, İzmir

“Ben hiç yaz aşkı yaşamadım, henüz. Tatile çıktığımda tanıştığım insanlarla o kadar samimi olamıyorum. Önceden tanışmam, biraz tanımam lazım. Yaz aşkı cesaret işi bence.”

Yaz aşkıyla ilgili sorularımızı cevaplayanların söyledikleri böyle. Yaz aşkının “yaz” ya da “tatil” ile sınırlandırılmadığı heyecanlı günler dileriz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol