Zamanla

Zaman muhteşem bir şey, olgunlaştırmadığı bir unsur neredeyse yok. Böylesine sert mevsim geçişlerinin depresyon etkisi yarattığını hepimiz artık öğrendik. Birçok depresyon gibi bu mevsim depresyonlarının da ilacı sahiden zaman… Zamanın çözemedi hiçbir sorun yok, ama böylesine soyut bir kavrama bu kadar büyük anlamlar yüklememiz ne kadar doğru acaba?

Ben sabırsız bir insanım, hiçbir şeyi zamana bırakamam. Birinden hoşlandığım zaman yanımda olsun isterim. İlişkinin tam ortasından başlamak gibi saçma huyum var. Bu da, karşımdaki insanda “N’apıyor bu kadın?” soruları yaratabiliyor. Eminim biz kadınlar erkeklerden daha sabırsız ve daha ilgi manyaklarıyız. Mesela ben 24 saat benimle ilgilenen sevgilim olsa 25 saat ilgilenmeyecek diye problem çıkartabilirim. İlgi delisi bir insan olduğumu artık bu sene hatta bu ay kabullendim. Eskiden böyle durumlarda inkar eder, hiç alakası yok derdim ama ben baya baya ilgi budalası bir kadınım. Bir formülü var mıdır, zamanla bu gerçeği öğrendiğime göre kendimi zamanla törpüleyebileceğimi de düşünüyorum…

En basit örneği, gece uyumadan önce ışıkları kapattığıktan bir zaman sonra gözlerinizin karanlığa alışıp etrafı görebiliyor olmanız. Sabretmeyi öğrendiğimiz takdirde kesinlikle gözlerimiz göremediği her şeyi görmeye başlayacaktır. Yine bunun anahtarı zaman denilen gizemli şeyde gizlidir. Zamanın en sevmediğim yanı sanırım kırışıklar, onlarında sonu bir zaman gelip bedenimiz yok olmaya başladığında yok olacak sanırım.

Bu kadar zaman konusunda zorlamamın bir nedeni var elbette. Bu hafta renkli renkli UpWatchlardan 2 tane hediye etmek istiyorum, o yüzden bu kadar zamanla ilgili yazı hazırladım. Bu güzel upwatchları kazanmak için bir arkadaşınızı da etiketleyerek bana en sevdiğiniz emojiyi göndermeniz yeterli olacaktır.

Zodyaklı

Yarışma burada!

Siberalem’i Instagram takip etmek için tıklayın.

İlgili Yazılar

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol