Zodyaklı cevapladı: “Burcunuzun kışla arası nasıl?”

Bilindiği gibi ateş, su, toprak ve hava elementleri burçları temsil eden elementlerden. Dolayısı ile sizin burcunuzun elementi de mevsiminizi belirliyor. Sizin için kış, sevgiliniz ile battaniyenin altında saatlerce film izleme mevsimi mi yoksa depresyon hırkanızla insanlardan kaçma mevsimi mi? Zodyaklı, Siberalem için, burçların kış ile arasının nasıl olduğunu analiz etti. Peki, sizin burcunuzun kış ile arası nasıl? İşte kış depresyonuyla başa çıkmanın yolları…

Koç ve Yükselen Koç

KOCKoç burcu ateş grubu olduğu için sıcak havaları sever, sıcak havalardan keyif alır. Kış ayının en çok etkileyeceği burçlardan bir tanesi Koç burcudur. Öncelikle enerjinizi atmanız için bol bol kendinizi spora vermeniz gerekmektedir. Bu illa vücudunuzu şekle sokacak ağırlıkla yapacağınız bir spor olmak zorunda değil. Belki tenis, futbol ya da tek başına yapmak zorunda olmadığınız herhangi bir spordan yana şansınızı kullanabilirsiniz. Böylelikle kendinizi daha iyi hissedebilmeniz kuvvetle muhtemeldir.

Haftanın tavsiyesi: Bir hukuksal sorununuz gündeme gelebilir. Yalnız bu sorun yeni değil de geçmişte uzun uzadıya olmuş, kapanmak bilmemiş bir konu hakkında olabilir. Çözüme kavuşmasının yakınlaştığı sinyalini alabilirsiniz!

Boğa ve Yükselen Boğa

BOGABoğa burçları, kış mevsimlerine karşı nötr olan burçlardan biridir. Yani kış onları yalnızca tatil bittiği için üzebilir. Zaten çalışmaktan keyif alan bir burç oldukları için kendilerini işlerinin yoğunluğuna vererek kış mevsiminin karanlık sularından en az hasar alan grup olacaktır. Yine de baharda yıpranmak istemiyorsanız bu kadar çalışmanıza, kendinizi işinize vermenize gerek yok. Belki yurt dışı için yapacağınız kış tatilleri, kendinizi olduğunuzdan daha iyi hissettirecektir.

Haftanın tavsiyesi: Mesleğinizle ilgili güzel gelişmeler duyabilirsiniz. İyi bir değerlendirme, zam, belki övgü hatta terfi bile alabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler

IKIZLERİkizler burcunun bu mevsimden hasar alması değişkendir. Belki bir kış kendilerine harika bir bahardan daha iyi gelecekken, belki de berbat gelecektir. Bunun için bunu tetikleyen öğeleri keşfetmeniz gerekir. Mesela kışı yalnız geçirmek sizde hüzne yol açarken, partnerinizin olması bahar havası yaratabilir. Ya da çok sevdiğiniz içkiler yüzünden hasarsız geçirebileceğiniz bir kış mevsimi sizin için kabusa dönüşebilir. Bunun için geçmişinize bakıp sizi üzen kışlardaki olayları çözümlemenizde fayda vardır.

Haftanın tavsiyesi: Bu hafta etkinlikler, davetler, düğünler, organizasyonlar haftası olacaktır. Kendinizi kalabalıklar içerisinde sürekli koştururken bulabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

YENGECYengeç burçları için kışlar sanıldığından daha hüzünlü, daha melankolik geçebilir. Belki kendinizi çok yalnız hissediyor, belki kararan hava gibi kalbiniz sıkışıyordur. Eğer bir ressam, yazar ya da sanatın herhangi bir koluyla ilgileniyorsanız bu hüznü sanatınıza aktarabilirsiniz. Fakat siz sanatla ilgilenmeyen biriyseniz kendinizi yemeğe vermeden önce pozitif düşünmeyi kural haline getirmelisiniz. Belki ağır sporlar değil ama düzenli yoga yapmak bu kış yükünü azaltabilir.

Haftanın tavsiyesi: Sevgili Yengeç’ler bu hafta biraz psikolojik olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz. Endişe etmeniz gereken bir şey yok. Terkedilmiş, yalnız bırakılmış hissi ile mücadele etmeye çalışmaktan çekinmeyin!

Aslan ve Yükselen Aslan

ASLANAslan burçları için kış tam bir cehennem azabı olabilir. Yağmur, ıslanan ayakkabılar, bozulan saçlar, aşırı yağlı yapılan yemekler, yalnızlık ve alınan kilolar. Sizlerin kendi psikolojiniz için uzak durmanız gereken şeyler tam olarak bunlardır. Bunun için kendinize dönemlik hobiler edinmeniz gerekebilir. Hayatınızın tümünü etkilemeyecek, uzun soluklu olmayacak kısa, dönemlik geçici hobilerle kışınızı renklendirebilirsiniz!

Haftanın tavsiyesi: Bu hafta eksik bıraktığınız işlerinizi toparlamaya başlamak için uygun bir süreçtir. Diyete başlayabilir, kendinizi ihmal ettiğinizi düşündüğünüz her alanda kendinizi toparlayabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak

BASAKBaşak burçları da kış mevsimine karşı nötr sayılabilecek burçlardandır. Tıpkı yazın denize girerken önce mırın kırın edip, suyun soğuk gelmesi gibi sonradan alışabilirler. Sizler kış mevsimini çalışarak ve kendinizi geliştirerek geçirebilirsiniz. Kış mevsimi sizin için bir kusurdan öte bir hazırlık sürecidir. Kendinizi, ruhunuzu yeni bir yıla hazırlamaya başladığınızı hissedebilirsiniz. Bu yüzden kışın ne kadar iş yapabiliyorsanız yapmaya bakın, zira sizi kıştan daha çok üzecek yıpratacak şey boş boş oturmak olacaktır.

Haftanın tavsiyesi: Bu hafta maddi sıkıntılar konusunda sorunlarınız çözüme kavuşacaktır. Biraz daha sabretmeniz ve bu süreçte biraz harcamalarınıza dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Terazi ve Yükselen Terazi

TERAZITerazi burçları da kış mevsimini uzaktan seven, bağrına basan ama asla öz evladı yerine koyamayan burçlardan birisidir. Kışın dikkat etmelisiniz, sizler çabucak depresyona girebilen ve uzunca süre orada kalabilen insanlarsınız. Hassas kırılgan ve alıngan yapınızın kışın fırtınalarına karşı sağlam durmazsa, eyvah! Sizlerin bu mevsimde negatif insanlardan, duygusal filmlerden, iş yerindeki sorunlardan, eski sevgililerden uzak durması gerekmektedir. Bol bol kitap alıp zihninizi meşgul etmeye bakın.

Haftanın tavsiyesi: Yakın akraba, yakın arkadaşlarla ilgili sıkıntılarınızı konuşmadığınız sürece sıkıntıyı çeken yalnızca siz oluyorsunuz. Artık karşınıza alıp derdinizi anlatma zamanıdır!

Akrep ve Yükselen Akrep

AKREPGece karardığında, güneş evine döndüğünde sinsice yaklaşır Akrep” Bir akrep burcu için kış gerçek anlamı ile korkunç geçebilir. Kısaca yazın cıvıl cıvıl havasında bile mutsuz olan sizleri, kış acımaz, harcar! Öncelikle mecbur kalmadığınız sürece iş değiştirmeyin, işinizden ayrılmayın, iş arkadaşlarınızı öldürme planları yapmamaya dikkat edin! Bütün bunlar kışın size oynadığı bir oyun. Sevgiliniz varsa tanrı sevgilinize yardım etsin, yoksa derhal bir sevgili bulup onun canına okuyarak enerjinizi atın! Spor yapın, bol bol koşun, sert sporlar yapın mesela boks, sizin kötü enerjinizi atmaya yardımcı olacaktır.

Haftanın tavsiyesi: Aile ziyaretleri için uygun bir dönemdir. Eğer ailenizden maddi yardım istemeye çekiniyor ve ihtiyaç duyuyorsanız çekincenizi bir kenara bırakmak için ideal bir zamandır.

Yay ve Yükselen Yay

YAYYay burçları oldukça optimist insanlardır. Kış onlar için soğuk, yağmur, bunaltıcı karanlık havalar değil de, sıcak salep, yeni yıl, yılbaşı ağacı, kartopu, battaniye altında filmler gibi şeyler ifade edebilir. Yay burcu olarak göreviniz kışın hüzne kapılan, depresyona giren insanlara enerjinizi yaymak olacaktır! Fakat kendinize sorunlu bir sevgili bularak bu optimist yönünüzü hunharca çürütmesine izin vermemeniz gerekmektedir! O zaman kış size karanlık yüzünü göstermekten çekinmeyecektir!

Haftanın tavsiyesi: Bu hafta ilişkinizle ilgili sorunlar çözüme kavuşabilir, eğer bir süredir belirsizlik yaşıyorsanız artık bunun netleşme zamanı gelmiştir. Yalnızca çekinmemeli ve ilk adımı atmanız gerekebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

OGLAKİşte bir kış mevsimi sevici burç daha! Oğlak burçları da kış mevsimini sevip, onunla dost olan burçlardan bir tanesidir. Çünkü kış mevsimi sizler için çalışıp kazanmak anlamına gelir. Yeni işler, yeni projeler, yeni imkanlar bunlar hep sizi geliştirip, sizin yaz mevsiminiz olmuştur. Fakat siz de, sürekli kendisiyle ilgilenmeniz için mızmızlık yapan bir partner bulduysanız Kışın büyülü dünyasına adım attınız demektir. Kış kendini size bir şekilde hissettirir, sadece anlık bir boşluğunuzu bekler sonra sizi yok etmeye başlar! Bu yüzden mızmız sevgililerden uzak durmanızda fayda vardır!

Haftanın tavsiyesi: Devleti ilgilendiren konularda biraz sıkışmış olabilirsiniz. Askerlik gibi konularınız gündeme gelebilir. Siz siz olun yasal olan şeylere bu aralar kafa tutmamaya özen gösterin.

Kova ve Yükselen Kova

KOVAKova burcu için kış yalnızca bir mevsimdir. Kısa süren, yağmur, kar gibi meziyetleri olan, soğukça bir mevsimdir. Sizler kışlık erzakları çıkarır, yazlıklarınızı kaldırır ve öylece hayatınıza devam edersiniz. Bu kadar gerçekçiliğin arasında sizi kış mevsiminin görmediğiniz yüzü ile tanıştıracak kolay kolay bir şey yoktur. Yalnızca boşta ve boşlukta kalmamaya, amaçsız gibi hissetmemeye dikkat göstermelisiniz. Bu hisler eğer sizi sararsa yaz mevsiminde etkilendiğinizin çok katı etkilenmeniz mümkündür.

Haftanın tavsiyesi: Bu hafta sizin için güzel bir hafta, yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Yalnızca atak olmalı, çekinmemeli ve karşınızdaki kişiyi ihmal etmemelisiniz.

Balık ve Yükselen Balık

BALIKBalık burçları için kış biraz kalp sızısıdır. Etkinlikler bitmiş, doğa kendini beklemeye almıştır. Aslında sizler bu süreçten etkilenmezsiniz yalnızca sıkılırsınız. Siz camdan yağmuru izlemek yerine, çıkıp yağmur altında koşmayı isteyebilirsiniz fakat aynı zamanda ıslanmak istemezsiniz. Bu mevsimde size göre olan tek şey kendinizi doğaya vermek ve doğa sporları yapmaktır. Kaymaya gidin, dağa çıkın, kamp yapın ve doğanın bir parçası olduğunu hissetin!

Haftanın tavsiyesi: Hasat zamanı galiba, dağıttığınız borçlarınızı, alacaklarınızı toplamak için güzel bir zaman. Fakat siz beklerken paralar gelmez, insanlara ödemelerini hatırlatmanız gerekebilir.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol