Uzmanımız Cevaplıyor…

Uzmanımız, ilişkiler, eş dost, aile ama en çok da şu içinde yaşadığımız koca evrenle ilgili sorularınızı cevaplıyor.

Hayatımda kariyer planımda Güzin Ablalık yapmak hiçbir zaman olmamıştı. Ama bu aldığım maillere daha fazla kayıtsız kalamayacağım. Memleketimin minnoş kızları siz üzülmeyin, sorun birlikte çözüm bulalım. Çözüm bulamadığımız gün oturup ağlarız n’apalım…

Merhaba,

Ben vatanımıza milletimize hiç uymayacak kadar uzun boylu bir kızım, 178 boyumla evde kalmanın eşiğindeyim. Kimle tanışsam benden kısa, kime gönül versem boy farkı engeline takılıyorum.

Geçende bir çocukla tanıştım, ilk kez başbaşa dışarı çıktık, her şey süper, evlere dağıldık sonra bir daha aramadı sormadı. Ben de sordum, sen hayırdır dedim, “çok tatlı kızsın ama ben daha minyon kızlardan hoşlanıyorum sanırım” dedi. İçimden bi tün laf ettim ama dışımdan salon kadını imajımı bozmadım, sineye çektim. Zodi evde mi kalıcam ben?

Rumuz: banadalolo

Sevgili banadalolo,

Senden daha kötü durumda olan bir arkadaşım aklıma geldi. Bu arkadaşım senden uzun olmasın –ki senden uzun, 183 boyu var, tıpkı senin gibi boyu boyuna uygun partner bulmakta zorlanıyordu. Akranları aşkın kollarında cilveleşirken, kendisi evinde hüzünlü bir şekilde günlerini geçirmekteydi. Türk erkeği ortalamasına göre yanında hep bıdık insanların dolaşmasından yılmış, yemeden içmeden kesilmişti. Bir gün bu arkadaşımın evine ziyarete gittim, o güzel bebeksi yüzü düşmüş, elinde kutularla beni karşıladı. “Nen var, uzun boylu yalnız arkadaşım, neden böyle hüzünlüsün?” diye sorduğumda. “Ahh Mervecim, topuklu ayakkabılarımı fakire fukaraya dağıtıyorum. Artık kısa boylu bir adam bulup ben de mutlu olmaya çalışacağım” diye gözyaşlarına boğuldu. Hemen elindeki kutuları alıp kenara fırlattım. “Hayır!” dedim, “Hayır, uzun boylu güzel arkadaşım. Topuklularını atmadan, üstelik platform topuk bile giysen minnoş kalacağın adamların yaşadığı bir yer biliyorum.” dedim. Ve tutup kolundan, basketbol maçına götürdüm. Şimdi kendisi boyuna göre, geniş omuzlu, baklava dilimleri olan bildiğin taş gibi bir adamla mutlu, üç uzun çocuk yaptı, çocuklar çok uzayınca devlet onlara el koydu. Sevgili banadalolo, aradığın aşk çok uzakta değil, ya basketbol maçlarına gideceksin ya Gana’ya yerleşeceksin. Bence Gana da mantıklı bir çözüm. Ama yine de sen siteye girdiğinde boyunun uzun olduğunu belirtmeyi unutma!

Merhaba,

Hayatım İsmail YK şarkısı gibi, “Beni beğeneni ben beğenmem, benim beğendiğim beni beğenmez.” Hayır bakıyorum zurna murna değilim de, bu işler neden böyle? Normal bir ananın babanın, normal bir kızıyım ama yalnızım, ama mutsuzum.

Rumuz: GoncagülYK

Sevgili GoncagülYK

Hayat maalesef zaten İsmail YK şarkıları gibi, garip, hüzünlü ve dile anlamsız bir şekilde dolanıyor. Bundan yaklaşık üç sene önce benim de başıma böyle bir rahatsızlık gelmişti. Ben beğeniyor, adam beni beğenmiyor, ben beğenmediğimde de bana bayılıyordu. Bir çözüm bulabildim mi? Allah var yukarda, yalan söylemeyeyim bulamadım. Ama artık insanların dış güzelliklerine aldırış etmeden içlerini beğenmeye gayret gösterdiğimden beri daha çok beğenir ve beğenilir oldum. Belki de zaten bu dünya başka bir dünyanın cehennemi de olabilir, ama kesinlikle bazen bir puro yalnızca bir puro da olabilir. Çok şeyetmemek gerek…

 

Uzman bana bir çare… Şimdiye kadar çok güzel giden bir ilişkim vardı. Vardı diyorum çünkü, şeytan beni dürttü ve sevgilimin telefonunu karıştırdım. Sevgilim İtalyanca biliyor ve Ceren diye bir kızla İtalyanca yazışılmış. Bi nane anlamadım, hemen Google Translate’e girdim, maşallah bizimki part-time romantik İtalyanmış… Şimdi durumu gündeme getiremiyorum. Çünkü telefonu karıştırıp, İtalyanca şifreleri çözecek kadar zıvanadan çıktığımı biliyorum. Napçam ben!

Rumuz: Piremses

Sevgili Piremses,

Şimdi beni iyi dinle, ihtiyacın olan şeyler bir adet bulaşık süngeri, bir adet aşırı güneşli hava, bir adet bronzlaştırıcı yağ, bir yünlü (tercihen merinos) kazak! Yapman gereken şey, o hain, o adı batasıca adamı sinsice plaja götürmek, bronzlaştırıcı yağ ile iyice yağlayıp, yaklaşık 5 saat güneşin altında kalmasını sağlamak. Çok sıcak, hadi gidelim gibi mızmızlıklar yaparsa bol sarımsaklı yemekler sipariş ederek güneş altında uyumasını sağlayabilirsin. Yaklaşık beş saat sonra, bulaşık süngerinin sert kısmı ile adamın sırtını bir güzel ovduktan sonra yünlü kazağı ıslatıp adama giydir. Sonra zaten hayattan, insanlıktan ve tabi her şeyden nefret edecektir. Bu yaptığının yanlış olduğunu söylerse, sen de ona onun yaptığının yanlış olduğunu hatırlatırsın. Sevgili tontik okurlar, aldatmayın! Aldatmak doğru bir şey değildir. Aldatanı allah bildiği gibi yapsın!

Sorularınızı bekler, aşk meşk dolu günler dilerim.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol