Zodyaklı yazdı: “Burçlar ve Aşk Hayatlarındaki Hataları”

Orhan Gencebay “Hatasız kul olmaz.” diyerek 70’lerde söylediği güzel şarkı ile durumu her ne kadar özetlese de bazen yapılan hatalar, ciddi bedeller ödetebiliyor. Aşkta istikrarlı bir şekilde hangi burç, ne hata yapıyor? Zodyaklı’nın yorumlarını okumadan “Hatamla sev beni!” nidalarına karşılık vermeyin!
Zodyaklı, burçların, aşk ve ilişki hayatlarında yaptıkları hataları yazdı.

Koç ve Yükselen Koç

Koç burcu enerjisi yüksek bir burçtur. Çoğu zaman neyi neden istediğini kestiremeyebiliriz. Aslında çoğu zaman kestiremediğimiz şey neyi neden istediği değil de, neyi kimden istediğidir. Özellikle ilişkilerle karşılaşınca bir anda kafası karışan biri haline gelir. Bu insanı al karmaşık bir savaşa gönder, stratejilerle savaşı muazzam bir şekilde yönetebilir. Gaudi’nin yıllardır bitmeyen kilisesine gönder, birkaç senede bitirip İspanyolları bile utandırabilir. Gel gör ki, kendi zihninde oluşan karmaşayı sonlandırmakta oldukça özürlüdür.

Peki, böylesine lider ruhlu, sorun çözücü bir burcun en naif hisler karşısında tökezlemesinin sebebi ne olabilir. Elbette ki, ellerinde olmayan kontrol manyaklığı. Bir Koç burcu kontrolün elinden gittiği hissine kapıldığı anda hata vermeye başlayabilir ama unutmamalıyız ki, özgür irade söz konusu olduğunda evren hızla devreye girer ve sizi iki adım geriye itmeyi başarabilir. Kontrolü kaybettiğiniz zaman, karşınızdaki insan sizden baskın davrandığı zaman, güç gösterisine girmekten vazgeçmelisiniz. Aşkın, bir güç savaşı olmadığını sık sık kendinize hatırlatmanızda fayda vardır.

Haftanın Tavsiyesi: Ortaklarınızla ilgili maddi konularda, özellikle ortak çalışmalarınızdaki maddi gelirlerinizde bir azalma söz konusu olabilir. Bunu haksızlığa uğramış gibi algılamamanızda fayda vardır.

Boğa ve Yükselen Boğa

Size bir dünya kurma fırsatı verselerdi ve bu dünyada bütün kuralları siz koyacak olsaydınız. Muhtemelen dünyanızda siz ve kölelerinizden başka kimse olmazdı. Bu kafa yapısıyla bir ilişkiye başlanılmaz. Siz emirler yağdırırken sevgilinizin ayak parmaklarınızı öpüp, size aromalı aromalı masajlar yapmamasına şaşırmamalısınız.

Size ilişkilerde yaptığınız hatayı şak diye söyleyebilirim. Sizler ilişki değil adeta bir sürüyü yönetmeye çalışır gibi davranıyorsunuz. Bir ilişkide illa birinin alfa olmasına gerek var mı? Varsa bile bu alfa modeli kendiliğinden oluşmaz mı? Sizin alfa olmaya çabalamanız karşınızdaki insanı boğabilir. Evet, belki cinsel hayatta bu alfa olmanız karşınızdakine ilgi çekici gelmiş olabilir. Fakat yataktan çıktıktan sonra da bu davranışlarınızı devam ettirmeniz, karşınızdaki insanı yormaya başlayabilir.

Haftanın tavsiyesi: Partnerinizin size karşı güveninde azalmalar yaşayabilirsiniz. Daha güven veren davranışlar sergilemeye özen göstermeniz gerekmektedir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Young woman by the water's edgeBir İkizler kadını ya da erkeği, karşımıza çıktığı zaman muhakkak oturup bir düşünürüz. Peki, bu burcun kötü şöhreti nereden geliyor? İnsanlar ikizler burcu biriyle ilişkiye başlarken neden defalarca düşünüyor? Ya da “İkizler mi, amaaaan!” tepkisinin altında yatan gerçeklik nedir? Bu soruların hepsinin cevabını veriyorum:

Karşıdan bakıldığında kendine güvenli, enerjisi aşırı yüksek bu burcun gerçekte kendine güveni olmayan, endişeli, terkedilme korkusuyla yaşayan biri olduğunu söyleseydim muhakkak inanmazdınız ama o dağ gibi duruşlarının arkasında karanlık odalarda yorganın içinde “Her şey geçti!” diyen birinin gelmesini bekleyen bir ufaklık var. İşte bu yüzden İkizler burcu ortada bir neden yokken gitmek ister. Her şey mükemmelken camı çerçeveyi indirir. Güzel bir şeye başlanacaksa bile bunu mahveden en mükemmel burç İkizler!

Haftanın tavsiyesi: Kendinizi çok yormamalı, özellikle alkol v.b. maddelere kendinizi kaptırmamanızı tavsiye ederim. Şu sıralar hasta olmaya çok müsait görünüyorsunuz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Sad girl looking at a paper heart on her foreheadBir Yengeç’e mi aşık oldunuz? 12 burcun arasında ola ola gerçekten bir Yengeç burcuna aşık olduysanız, siz Buda da olursunuz! Size şöyle anlatayım; Yengeç burcunu bir kibrit çöpü gibi düşünün. Öylece yakarsınız, ucundaki minicik kor parçası halıya düşer fark etmezsiniz, halı yanar, halı perdeleri tutuşturur, perdeler pencereleri yakar… Sonra bir bakmışsınız bütün ev ateşler içerisinde.

Yengeçlerin ilişkilerde yaptıkları en kötü şey yavaş davranmalarıdır. Böylesine yavaş hareket eden bir insanın ne istediğini anlayamazsınız. Zaman algısı sizle aynı işlemeyebilir. Siz ilişkinin en heyecanlı yerinde olduğunuzu zannederken o ayrılmak isteyebilir. Fakat bunu anlayamazsınız, ayrılmaya aylar önce karar vermiştir ama bekler. Neyi bekler? Gezegenlerin aynı hizaya girmesini mi, bilinmez ama bekler.

Haftanın tavsiyesi: Şu sıralar istediğiniz flörtlerden istediğiniz karşılığı alamıyorsanız üzülmemelisiniz. Bu geçici bir durum, sorunu kendinizde aramanızın bir manası yok.

Aslan ve Yükselen Aslan

Thinking woman looking up on many question signs above head isolatedHemen Aslanlara Tarkan’ın Kış Güneşi şarkısındaki o efsane sözü armağan ediyorum. “Gurur sandığım aslında ümitsizliğimmiş.” Aslanların ilişkilerdeki hatalı durumlarını özetleyecek efsane söz bu olsa gerek! Aslanların genel olarak hayatlarındaki en amansız hata zaten budur.

“Ben aramam, o arasın” “Ben gitmem, o gelsin” “Ben sevmem, o sevsin” Bu saçma egonun altında yatan acı gerçeklere bakmaya ne dersiniz? Elbette bu büyük “ben” saçmalığının altında yatan gerçek “korku” olsa gerek. Aslanlar, muhakkak herkes gibi zamanında ateşe atlamış ve canları yanmıştır. Diğerleri bunu kanıksayarak atlamaya devam etmişlerse de, Aslanlar ateşe atlamak yerine ateş saçmaya karar vermişlerdir. Halbuki bu kendini kandırmaktan başka bir şey değildir.

Haftanın tavsiyesi: Bu aralar bilinçaltınıza kulak vermelisiniz, yüzleşmeniz gereken konular olabilir. Özellikle geçmişinizde ailenizle, aile büyüklerinizle ilgili üstü kapanmış konular yeniden gündeminizde olabilir

Başak ve Yükselen Başak

Belki bir elbisenin dikiş hatalarını söylemek zarar vermez ya da bir arabanın motor kusurlarını yüksek sesle söylemek kimseyi üzmez. Peki, bir insanın eksikliklerini bağırmak? Bir insanın kusurlarını sıralamak? Eleştirel bakış açınızı kitaplara, şiirlere, televizyonda gördüğünüz programlara yönlendirmelisiniz. Partnerinizi olduğu gibi kabul etmeyi öğrenmeniz gerekiyor.

Sizin yaptığınız şöyle bir şey; sanki biri size çokça hamur vermiş ve istediğiniz insanı yaratabileceğinizi söylemiş gibi davranıyorsunuz. Oysa ki kalp hamurdan değildir, kırılabilen hatta parçalanabilen bir şeydir. Üstelik bir başkası size benzer bir şeyi uyguladığında çılgına dönebiliyorsunuz. İnsanlara şekil vermekten, değiştirmeye çalışmaktan vazgeçmelisiniz. Hem yüzyıllardır bu konu kilit değil mi? Onlarca yıl dergiler, yazıp, çizip haykırmadı mı? Kişisel gelişim uzmanları hala maaşlarını bu düşünce değişmediği için almıyorlar mı? İnsanları değiştiremeyeceğinizi öğrenmeniz gerekiyor artık. İnsanlar değişmek isterlerse zaten değişirler bunu unutmayın!

Haftanın tavsiyesi: Bu aralar işleriniz konusunda disipline olmayı denemelisiniz. Zaten şu sıralar sizi buna zorlayan etkiler mevcut. Kendinizi işlerinize odaklamalısınız.

Terazi ve Yükselen Terazi

Sevgili Teraziler, fazla empatiden öleceksiniz haberiniz olsun! Aslında sizin yaptığınız empati kurmanın ötesinde bir şey. Siz kurban olmaktan belki de keyif alıyorsunuz. Birileri gelir, hayatınızı yıkar geçer ve giderlerken “Olması gereken buymuş!” sözünü size söyletir. Sizler ise bir ilişkiden ayrılırken, etrafı toparlamaktan kendinizi alıkoyamazsınız.

Sizlerin en büyük hatası aşırı derecede mantık yürütmek ve biraz da tek bir konuya saplanıp kalmanız. Bu durum çevrenizden birilerine değil yine size zarar veriyor. Belki de yıkıp, döküp haykırmanız gerekiyor. Kafanızda stratejilerle ilerlemek yerine, belki de hissettiğiniz gibi davranmanız gerekiyor.

Haftanın tavsiyesi: Bu aralar tasarruf konusunda kendinizi eğitmeniz gerekebilir. Kazançlarınızda bir kısıtlanma, beklenmedik ödemeler gerçekleşebilir. Kendinizi buna hazırlamalısınız.

Akrep ve Yükselen Akrep

kadınlarBir Akrep burcunu düşünün. O ki, Savaş Tanrısı Ares’in güce tutkunu gibi aşka tutkundur. Aşk onun hayatının olmazsa olmazıdır. Kimisi aşksız yaşayabilir fakat bir Akrep aşksız yaşayamaz. Onun aşkta aradığı oturup yıldızları izlemek, uyduruk gelecek hayalleri planlamak değildir. Onun aradığı tutkudur, ruhtur, heyecan ve adrenalindir. Herhalde bir Akrep burcunu aşkta böyle tanımlardık. Çünkü kendisini böyle gösteren biri vardır karşımızda. Fakat sonra bir anda naif, kuzu, sevimli birine dönüşür. Dün tutkudan bahseden kişiyi, bugün çeyiz takımı hazırlarken görmek kafanızı karıştırabilir.

Akrep burçlarının en büyük hatası oldukları gibi davranmamak, kendilerini istemeden de olsa farklı göstermek olabilir. Daha sonra Sindirella’ya dönüştüklerinde ise artık ayakkabı ayaklarına olmayabilir.

Haftanın tavsiyesi: Bu sıralar kilo vermek istiyorsanız kendinizi rejime sokabilirsiniz. Bunun için oldukça uygun bir dönem.

Yay ve Yükselen Yay

Bir Yay için yalnız kalmak oldukça zordur. Yükselen Burcunuz Aslan, Kova olmadığı sürece yalnız kalmak istemeyen, yalnızlıktan endişe eden biri haline gelebilirsiniz. Aslında bu durum size zarar vermez, aksine size fayda bile sağlayabilir. Fakat unutmayın ki, evrende yalnız değiliz. Biraz empati yapmaya ihtiyacınız var.

Sizler bir ilişkiyi bitirirken arkanıza bakmazsınız bu da karşınızdaki insanı incitebilir. Aslında genel olarak ilişkilerinizden zarar görmez ama oldukça büyük zararlar verebilirsiniz. Biraz merhametli olmayı öğrenmeniz gerekmektedir.

Haftanın tavsiyesi: Bu sıralar kendinizi kaybettiğiniz şeylere, kayıplarınıza odaklayın. Belki bu konularda aydınlanmak üzere olabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

iStock_000015638487SmallOğlak burcu astroloji dünyasında Yengeç kadar yavaş bir burçtur. Aslında Oğlak burcunun bir ilişkide yaptığı hataları sıralasam herhalde sayfalar dolusu yazarım ama öncelikle öz eleştiri yoksunu oldukları için ilişkilerde kendilerini kusursuz zannedip, en ufak anlaşmazlıkta hemen çirkinleşebilirler. Belki konuşmak, suçlamak yerine sessiz kalıp düşünmek daha doğru çözüm bulmanızı sağlayacaktır.

İkinci en büyük hataları ise kendilerini işlerine fazla kaptırmalarıdır. Özel yaşamlarına istenildiği kadar vakit ayıramayabilir, ilgisiz olabilirler. Hatalarını dinlemekten uzaklaşabilir hatta hatalarına karşı sağır bile olabilirler.

Haftanın tavsiyesi: Arkadaş çevreniz küçülebilir, dostlarınızı incitmemeye özen göstermelisiniz.

Kova ve Yükselen Kova

iStock_000020623547SmallKova burçlarının ilişkilerdeki en büyük hataları durum okuyamamaktır. Kısaca şöyle özetleyeyim; Kova burcu zeki olmasına rağmen kendini bir şeye inandırmışsa onu ondan vazgeçirmek ve aslının öyle olmadığını anlatmak imkansızdır. Siz ne söylerseniz söyleyin o kendi inandığının peşinden körü körüne gidecektir. Aslında bu yüzden büyük din adamları ve büyük mucitler bu burçtan çıkmıştır.

Kova burçları ilişkilerde de oldukça sabit fikirli davranırlar. Bu huylarından vazgeçerlerse gerçekten oldukça rahatlayabilirler. Fakat vazgeçmez at gözlüklerini takmaya devam ederlerse, sık sık yalnız kalabilirler.

Haftanın tavsiyesi: Kariyerinizde beklediğiniz noktaya gelmeniz biraz ivme kaybetmiş olabilir. Umduğunuzun gerisinde ilerliyor oluşunuzda endişeye kapılmamalı, kendinize dersler çıkarmalısınız.

Balık ve Yükselen Balık

Balık burçları kadar ilişkide sinir bozucu başka bir burç daha yoktur. Kayıtsız kalışları bu burçların en berbat özelliğidir. Karşınızdaki insan çıldırmış, evin altını üstüne getirmiş, sizi elektrikli testere ile kesmek üzere bile olsa, siz sessiz bir duvar gibi “Ne oldu?” demeye devam edersiniz. Karşınızdaki bu sorunuza karşı harika bir cevap verebilir ama terbiyesi buna müsaade etmeyecektir.

Bu kayıtsız, bu vurdumduymaz tavrınız sayesinde nice sevgilileriniz sosyopata, psikopata dönüşmüş olabilir. Fakat sizler bunun farkında mısınız? Elbette değilsiniz! Sizler hala işin “Ne oldu?” kısmına takılıp kalmışsınızdır. Belki biraz olayları farklı açılardan değerlendirmeyi denemelisiniz.

Haftanın tavsiyesi: Şu sıralar eğitimler konusunda şevkiniz kırılmış olabilir. Fakat bu eğitimlerin sizin için önemini unutmamanız gerekmektedir.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol