Zodyaklı yazdı: Görünce Kaçmanız Gereken Sevgili Adayları

Aşk kolay gibi görünen ama özünde gerçekten fedakarlık verilmesi gereken naif, ince, hassas bir konudan ibaret. Fakat bazen hayatımıza biri girer, bu naif çiçeğin dallarını kırmaktan çekinmez. Psikoloji bu insanlara “sosyopat” der, ahlak bunları “vicdansız, insafsız” diye nitelendirir. Artık buna siz ne isim verirseniz verin, sonuç olarak karşılaştığınız an, kaçmanız gereken insanlar olduğunu bilmeniz yeterli. Hayat enerjimizi sömüren ve gördüğümüz anda kaçmamız gereken insan tipleri nelerdir, nasıl tanırız bir göz atalım.

siberalemHepsi senin yüzündenciler

Tema: Dışı özgüven patlaması yaşayan, içi özgüvensizlikten titreyen
Bu kişiler listemizin en başında yer alıyor. Kadın erkek hiç fark etmez, dışarıdan baktığınızda kasım kasım kasılıp, yanına beş metreden fazla yaklaştırmayan, sanatın, kültürün her dalına hakim gibi görünen arkadaşlardır. Bu insanların çizdiği koruma kalkanını aşarsanız içeride yüzeysel bilgilere sahip, içi boş, muhtemelen özgüven eksikliğinden komaya girmiş bir arkadaşla karşılaşacaksınız.

Bu insanlar kafa karıştırır, öyle hemen tanıyamazsınız da. Vazgeçilmez gibi dururlar, yalan söylemek onlar için bir sanat gibidir. Sizi umursamaz gibi görünürler ama sizi geçmişinize kadar “stalk”lamışlardır. Sizin ondan üstün olduğunuzu hissettikleri anda sizi kendilerine çekmeye çalışacaklardır. Bunu da maalesef kendi başarısızlıklarının sorumluluğunu sizinle kurdukları ilişkiye bağlayarak yapacaklardır.

Bunları nasıl tanırız?

-Hep kendilerinden bahsederler
-Yüksek sesle konuşurlar
-Kavgacıdırlar
-Öğrenmekten keyif almadıkları için sürekli birilerine bir şeyleri öğretmeye çalışırlar
-Yalan söylemekten çekinmezler
-Geleceğe dair uzun vadeli planları olmaz
-Dış görünüşleri ile fazla ilgilidirler
-Genellikle asosyaldirler
-Çok sayıda arkadaşları yoktur
-Kavgacı ve kabadırlar


Beni sevmeye mecbursuncular!

siberalemTema: Hepsini senin için yapıyorum!
Bu listenin ikinci sırasında yer alıyor. Bu tipleri keşfetmek uzun zaman alabilir. Çünkü sinsice kanınıza girmeye çalışırlar. Size yapmayacakları iyilik, güzellik yoktur. Herhangi bir gezegeni mi istiyorsunuz? Söylemeniz yeterli! Muhtemelen NASA’da tanıdıkları vardır ve haftaya ‘Satürn’ sizin olacaktır. İçinizden “Ohh ne tatlı ya!” dediğinizi duyar gibiyim. Bu sinsi bir virüs gibidir, önce hissetmezsiniz fakat zamanla hayatınızın artık size ait olmadığını görürsünüz. Bir bataklığa girmiş gibisinizdir. Çıkıp gitmek istediğiniz anda “Ama ben senin için…” ile başlayan, suçlayıcı cümleler duymaya başlarsınız. Kendinizi kötü hissetmek istiyorsanız, buyurun Satürn sizin olsun! Fakat o Satürn’ün bedeli…

Bunları nasıl tanırız?

-Hep sizden bahsederler
-Geçmişinize sizden daha hakimlerdir
-Bütün sosyal medya hesaplarınızı “stalk”larlar
-Fazla vericidirler
-Sorunlarınızla abartı şekilde ilgilenirler
-Evinizde eşyalarını bırakırlar
-Geleceğe dair gerçekten uzun vadeli planları vardır
-Sürekli gülümserler ve sürekli pozitif olmaya çalışırlar
-Gerçekten fazla sosyallerdir
-Çok sayıda arkadaşları vardır
-Muhtemelen Obama bile bunların arkadaşlarıdır
-Mistik şeylerle ilgilenebilirler
-Kaderci davranmayı abartırlar

Şimdilik uzak durmanız gerekenler listesi burada sonlanıyor. Bu konuyla ilgili gözlemlerime devam edeceğim. Siz siz olun bu bahsettiğim özelliklerin üçten fazlasını taşıyan insanlara kendinizi kaptırmayın.

Zodyaklı

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol