Zodyaklı yazdı: “Hangi Burç, Neye Üzülür, Sevinir, Kızar, Çıldırır?”

Astroloji işleri sorumlumuz Zodyaklı, burçları ve duygu durumlarını yazdı. “Şimdi bu Kova bu lafa neden bozuldu, Koçlar bu gibi durumlara ne tepki verir, bir Aslan’ı sevindirmek için neler yapmalı?” gibi sorularınız cevapları hep bu yazıda.

Koç ve Yükselen Koç

KOCKoç burcunu üzmek pek kolay olmayacaktır. Onu üzmek için öncelikle onu öfkelendirmek gerekebilir. Bir Koç burcunun sağlam, kalın egosu vardır. Onu deliye çevirmek için öncelikle yaptığı hiçbir şeyi beğenmeyip, iyi işler çıkarmadığını söyleyebilirsiniz. Bu onun tatlış egosunu zedelerken, daha ileri gidip belki onun rakibini övmeye başlayabilirsiniz. İşte bu onu gerçekten ÇILGINA çevirecektir.

Siz yine kimsenin kalbini kırmayın ama illa üzmek istiyorsanız ve bu Koç bunu hak ediyor diyorsanız o zaman iyice yaklaşın… Bir Koç burcu küçümsendiğinde, eksiklikleri yüzüne vurulduğunda herkesten daha çok üzülecek, kabuğuna çekilip dünyaya bile küsecektir.

Şimdi üzdüğümüz Koç Burcunu sevindirme, mutlu etme saatimiz geldi. Günü kötü geçen bir Koç mu gördünüz, herhangi bir işi beceremediğinizi ve bunu yapsa yapsa onun yapabileceğini söyleyin sonra zevkten dört köşe oluşunu izleyebilirsiniz.

Haftanın Tavsiyesi: Bu hafta bütün planları iptal edip kendi projelerinize odaklanmanız gerekebilir. Bu yüzden kimseye söz vermemiş olmaya dikkat edin!

Boğa ve Yükselen Boğa

Bu yazıları hazırlarken en çok Boğa burcu için zorlanacağımı biliyordum! Boğa burcunu neyin öfkelendirdiğini hızlıca yazabilirim. Çünkü havadaki toz zerrelerinin molekülleri bile onları çıldırtmaya neden olabilir. Boğa burçları çabuk öfkelenebilen, sebepli sebepsiz yere sinirlenebilen burçlardır.

Öfkelerini kontrol altına almayı öğrendikleri zaman hayatın neşe, tatlış, tontik kısmından zevk almaya başlayabilirler. Peki bu öfke barutu gibi olan burç, sebepsiz yere mi öfkelenmektedir. Elbette HAYIR! Hayatının önemli bölümlerinde yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Ve kendileri bunlarla yüzleşmek yerine öfkelerini herhangi bir şeyden çıkarmayı farkında olmadan yapıyorlardır.

Tatlış Boğaları mutlu etmek için karınlarını doyurun, güzel içkilerle neşelerini yerine getirin. Kaliteli filmlerle zevklenmelerini sağlayın ve onları üzmemek için geçmişte yaptıkları hataları yüzlerine vurup durmayın!

Haftanın Tavsiyesi: Bu hafta özellikle yakın çevrenizden insanların sorunlarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Karşınızdaki insanın potansiyelini iyi anladığınıza emin olmanızda fayda var!

İkizler ve Yükselen İkizler

IKIZLERİkizler burcu genel olarak neşeli, eğlenceli bir burçtur. Bu burçtan birini üzmek öyle sanıldığı gibi kolay olmayabilir. Bu söylediğime ben bile inanmayacak olsam da, bu burçtan insanların mantıkları çalışmaktadır. Üzüntü, öfke, mutluluk gibi duygu durumlarının geçici olduklarını bilirler ve üzüntüye kapıldıklarında kendilerini hızla iyileştirebilecek meşgaleler bulabilirler.

İkizler en çok suçlamalarla karşılaştıklarında çılgına dönerler. Bir konuda suçlanmaları, onlar için yapılan iyiliklerin çıkar amaçlı kullanıldığını görmeleri onları üzmekten öte çılgına çevirirler. Ama oldukça iyimser bir burçtur, neşeli tontik oldukları için bu yapılan terbiyesizliği bile affedebilirler.

Bu burçları üzmek gerçekten zordur fakat mutlu etmek oldukça kolaydır. Onları dinleyin, onları dinlerken yüzünüzde samimi bir gülümseme eksik olmazsa serotonin seviyeleri tavana yükselecektir.

Haftanın Tavsiyesi: Üzerini kapamaya, görmezden gelmeye çalıştığınız konular gündeme gelebilir. Bence artık bir yüzleşme yapma zamanınız geldi! Yüzleşmekten kaçmayın ve merak ettiklerinizi olduğu gibi net bir şekilde sorun!

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yengeç burçları hisli burçlardır fakat onları üzmek sandığınız kadar kolay değildir. Onlar üzmek için onlara gerçekten yakın olmanız gerekmektedir. Kalplerini kırabilmek için önce kalplerine sahip olmanız gerekebilir. Fakat açıkçası bir yengeç burcunun kalbine sahip olduğunuzda, onu kırmamak için kendinizi paramparça ettiğinizi zaten göreceksiniz.

Yengeç burçları genelde aile üyelerinin davranışlarına, ailesi tarafından yalnız bırakıldığı hissine kapıldıkları zaman üzülürler. Onun dışında bu hisli burç evrendeki her şeye neşeyle bakabilir, gördükleri her şeyi kahkahayla karşılayabilirler.

Kolay kolay öfkelenmeyecek bu burç yalnızca ona güvenilmediğini hissettiğinde çılgına dönecektir. Güven onun için önemlidir ve kendisine güvenmeyen bir insanla karşılaştığı zaman çılgına dönebilmesi oldukça normaldir.

Haftanın Tavsiyesi: Mesleki konularda bu haftalarda bazı netleşmeler gündeme gelebilir. İyi bir iş fırsatı yakaladıysanız kafanızın karışmasına izin vermeyiniz!

Aslan ve Yükselen Aslan

Mağrur, güçlü Aslan’ı üzmek ve öfkelendirmek çok kolayken mutlu etmek oldukça zordur. Ben size anlatayım ama siz uygulamayın, zira uğraştığınıza değecek sonuçlar elde etmeyeceksinizdir. Çünkü Aslan’lar her koşulda kendilerini tedavi edecekler ve yaralandıklarını size belli etmeyeceklerdir.
Bir Aslan’ı öfkelendirmek için onun egosunu sarsmanızı söylememe gerek yoktur herhalde. Bu onu öfkelendirir, fakat kendi zedelenen egosunu hızla tamir edeceği için bu öfkesi de hızla iyileşecektir.

Aslanları çıldırtmak için onlara hakaret etmenize gerek yoktur. Onları küçümsemeniz de işe yaramayacaktır. Fakat, onlara ne kadar harika olsalar da, ne kadar istenilen olsalar da katlanamayacağınızı söylemeniz yeterli olacaktır. İşte bu noktada eksikliklerini düşünüp hüzünlenmeye başlayacaktır.

Bir Aslanı memnun etmek, mutlu etmek için onunla ilgilenmeniz yeterli olacaktır. İlgiyi onda odakladığınız sürece mutluluktan uçmayacaksa bile keyfinin yerinde olduğunu göreceksiniz.

Haftanın Tavsiyesi: Bu sıralar daha cesur davranışlar sergileyebilirsiniz! Görmek istediğimiz aslan da böyle cesur bir aslan! Özellikle şu sıralar korkularınızın sizi yönetmesine izin vermemelisiniz!

Başak ve Yükselen Başak

BASAKOvvvvv! Geldik Zodyak aleminin en zor burçlarından bir tanesi olan Başak burçlarına. Geçen haftalarda İsviçre’de bir kongre düzenlendi. Bütün bilim adamları işi gücü bıraktı ve oturup Başak burçlarının neyden memnun olacağına dair kafa patlattılar. Kongrenin hala devam ettiğini söylememe gerek yok, evren gibi sonsuzlukta devam ediyor. Yine de bence bu burçları mutlu eden şey, diğer burçları rahatsız etmek olabilir. İzin verin sizi eleştirsin, izin verin sizi kınasın, izin verin sizin eksikliklerini anlatıp dursun.

Fakat, onu öfkelendirmek için onu kendi silahıyla vurabilirsiniz. Eleştirin, işini gücünü eleştirin saçını başını eleştirin o zaman öfkeden deliye dönecek, hırsından bütün dünyayı ele geçirmek için planlar yapacaktır.

Siz siz olun başakları üzmeyin ama illa üzmek isterseniz ona başarısızlıklarını hatırlatın. Belki çabalarının boşa gittiğini söylerseniz onun yıkılışını izleyebilirsiniz. Bunu tavsiye ediyor muyum, HAYIR!

Haftanın Tavsiyesi: Bu hafta kendinizi güçlü, iyi ve başarılı hissedebilirsiniz. Bu his yalnızca soyut bir şey olarak kalmayacaktır. Yalnızca biraz daha sabretmeniz gerekebilir!

Terazi ve Yükselen Terazi

Terazi burçları için ne kadar uyumlu denilse de, ben bunun abartı olduğunu düşünüyorum. Evet uyumludurlar çünkü muhtemelen yaptığınız eylem başından beri kendilerinin istedikleri şey olacağı için uyumludurlar. Uyumlu olup olmadıklarını bilmem ama zeki oldukları gerçektir. Zeki insanları üzmek, kırmak incitmek de pek kolay değildir. Hele mutlu etmek….

Terazi burçlarını üzmek için onlara haksızlıklar edebilirsiniz. Bu onları öfkelendirecektir de. Mesela onları suçlayabilirsiniz, haksız yere suçlayabilirsiniz. Böyle kötülüklerle onları üzüp, incitebilirsiniz. Peki bunları yapmak ister misiniz?

Onun yerine, Terazi burcuna bilmediği şeyler anlatın. Bilmediği hikayeler, bilmediği şehirlere götürün, görmediği müzeleri gezdirin. Siz onları üzmeyin, mutlu edin!

Haftanın Tavsiyesi: Kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Özellikle bu aylarda sorumluluklarınız daha da artabilir! Aslında bu sorumluluklar sizi farkında olmasanız bile daha iyi hissetmenizi sağlıyor!

Akrep ve Yükselen Akrep

Zodyak’ın en karanlık, en karamsar ve en öfkeli burcuna geldiğimizde öncelikle izninizle bir destur çekmek istiyorum. Akrep burçlarının öfkelenmek için bir sebebe ihtiyaç duyduklarını düşünmüyorum. Onlar için varoluş zaten başlı başına bir sıkıntı, öfkelenmeleri gereken bir gerçektir. Bu yüzden her sabah uyandıklarına pişman, her gece uyuduklarına daha pişman olacaklardır.

Bu burçları üzmek sandığınız kadar kolay olmayacaktır. Onları üzmek için gözlemleyin, kendilerini en iyi gördükleri, en iyi hissettikleri alanı belirleyin ve sinsice sanki onların iyiliklerini istiyormuş gibi onların iyi olduklarını düşündükleri alanda eleştirin. Sonra geriye çekilin, canınız yansın istemiyorum!

Aslında akrep burçlarını mutlu edecek tek bir şey vardır o da kendileridir. Akrep burçları dışarıdan güçlü, harika, sert görünseler de içerden kendilerini oldukça acımasızca eleştirmektedirler. Kendilerini gerçekten sevmeyi öğrenmeleri gerekmektedir. Sevmekle, övmeyi ayırt etmeleri gerekmektedir. Belki bunu öğreterek onlara kalıcı mutluluklar verebilirsiniz.

Haftanın Tavsiyesi: Çok çalıştınız, çok çalışıyorsunuz ve çok çalışacaksınız. Bu hafta kendinize es verip ufak, kısa bir tatile çıkmanız iyi olacaktır.

Yay ve Yükselen Yay

Yay burçları Zodyak aleminin en tontik burçlarından bir tanesidir. Onları mutlu etmek zorunda asla olmazsınız. Kendi kendilerine mutlu olacak bir şeyler bulurlar zaten. Siz o an yanında olun yeterli olacaktır.

Bu burcun sinirleri de alınmış gibidir, kolay kolay sinirlenmez, öfkelenmez işler rayından çıkmadığı sürece de deliye dönmez. Bu burcu siz üzemezsiniz, ancak yaptığı işlerde başarısız olmak kendilerini üzer, depresyona sokar.

Yok illa ben Yay burcunu üzeceğim, öyle deliyim işte canım istedi üzmem gerekiyor, diyorsanız. Kendilerini yalnız bırakın, aramayın sormayın, terk edin kendinizden mahrum edin. Kısa süreliğine de olsa üzüleceklerdir. Ama unutmayın ki, yalnız kaldıkları için üzüleceklerdir. Ve kendilerini mutlu etmek için hemen bir yol düşüneceklerdir.

Haftanın Tavsiyesi: Yeni fırsatlar, yeni projeler! Bu haftanın gündem konusu bu! Yalnızca birden fazla projeye dalmamalısınız, tutamayacağınız sözler vermekten kaçınmalısınız!

Oğlak ve Yükselen Oğlak

OGLAKOğlak burçları başarıdan keyif alan, çalışmayı seven, üretmeyi seven kişilerdir. Genellikle başarısız, yetersiz, eksik olduklarında mutsuz olup üzülürler. Bu güçlü sert insanları dışarıdan üzmek sandığınızdan daha kolay olacaktır. Bu kendilerini aşırı önemli gören insanlara önemsizmiş gibi davranmanız onu üzecektir. Ama deliye çevirmeye yetmeyecektir. Onları delirtmek için yaptıkları işi küçümseyin, yaptıkları işin sıradan herhangi birinin yapacağı bir iş olduğunu söyleyin. Sonra bu insanların kafasından süzülen lavları izleyin. Ama bence siz hemen sonra kaçın!

Oğlak burçlarını mutlu etmek de oldukça kolaydır. Yönetimi ona bırakın, kararları ona bırakın, ipleri biraz ona bırakın. Biraz teslim olan gibi davranın, sizi yönetmesine izin verin. O zaman gerçekten mutlu olduğunu, rahatladığını göreceksiniz. Ama bu durumu uzatmayın zira hemen suyunu çıkarabilirler.

Haftanın Tavsiyesi: İçinize attığınız bir konuyla yüzleşmek isteyebilirsiniz. Yüzleşmekten korkmayın, kafanızdaki soru işaretlerini aydınlatmaktan çekinmeyin!

Kova ve Yükselen Kova

Kova burçları genel olarak melankolik yapıda insanlardır. Yüzlerine oturmuş o hüzünlü görüntünün altında muhtemelen Cemal Süreyya şiirleri falan yazıyor olabilir. Bu melankoli bir noktadan sonra içinizi tüketebilir. Aslında bu sadece görüntüden ibarettir. Kova burçlarının ne kadar esprili bir insan olduğunu gördüğünüzde şaşırabilirsiniz. Onları mutlu etmek için komik hikayeler, gülünç şeyler belki abidik gubidik mizahla keyiflerini yerine getirebilirsiniz.

Kova burçlarını öfkelendirmek için onlarla aynı fikirde olmamanız yeterli olacaktır. Onlarla aynı görüşte olmayın. Farklı bir görüşe sahip olun. Onlarla memleket meselelerini tartışmaya çalışın. Sonra zaten öfkeden deliye dönmüş birini göreceksiniz. Onları üzmek için ise kendilerine olan güvenlerini yıkmanız yeterlidir –ki bu oldukça kolay olacaktır.

Haftanın Tavsiyesi: Kalbinizi heyecanlandıran yeni birisi hayatınıza girebilir. Fakat bunu için geçmiş ilişkilerinizden kurtulmanızda fayda vardır. Geçmişi bir kenara bırakmak için güzel bir dönem!

Balık ve Yükselen Balık

Balık burçları değişik kimselerdir. Sen mutsuz zannederken o mutlu, sen onu sinirli zannederken o sakin, sen onu seviyor zannederken o seni terk ediyor olabilir. Bu burçları öfkelendirmeye uğraşmayın, zira siz onu öfkelendirmeye çalışırken öfkeden deliye dönen kendiniz olacaktır. Değer mi tatlı canınızı sıkmaya? Bence de değmez!

Bu burcun insanını mutlu etmek kolaydır. Onun ilgi alanlarını keşfedin, onun size bir şeyler öğretmesine izin verin. Bırakın bilmiyor gibi, ondan öğrenmiş gibi davranın. Ayrıca onu mutlu etmek istiyorsanız ondan sözler istemeyin, ondan beklentiniz olduğunu hissettirmeyin. Ona büyük sorumluluklar yüklemeyin, baskı altına almayın.

Bir balık burcunu üzmek, kırmak, yıkmak sandığınızdan zor olabilir. Çünkü onun hayallerini yıkmaya, onu hayal kırklığına uğratmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Onu hayal kırıklığına uğratın böylece onu hüzün denizinde boğulurken izleyebilirsiniz. Ama bence evde denemeyin!

Haftanın Tavsiyesi: Çevrenizdeki insanları istemeden kırabilir, davranışlarınız siz farkında olmadan kabalaşabilir. Bu yüzden yapacağınız hamleleri iyice düşünüp öyle yapmalısınız!

Burçlar hakkında bu kadar bilgi edindikten sonra, şimdi size uygun kişiyi aramaya başlayabilirsiniz!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol