Zodyaklı’dan Burç Yorumları / 6 – 12 Nisan

Bu yıl Koçlar aradıkları aşkı bulabilecek mi? İkizler’in karmaşık aşk hayatı nasıl bir seyir izleyecek? Gökyüzündeki hareketlerin hayatınızı nasıl etkileyeceğini merak ediyorsanız, Zodyaklı’nın burçlara göre aşk tahminlerini kaçırmayın.
Astroloji yazıları ile 2015 yılının aşk haritasını çıkaran ünlü blogger Zodyaklı, Nisan ayı boyunca her hafta Türkiye’nin ilk ve en büyük ilişki ve arkadaşlık sitesi Siberalem’de burçların aşk hayatına ışık tutacak. İşte Zodyaklı’nın bu haftaki aşk hayatınıza yön verecek tavsiyeleri:

KoçKoç ve Yükselen Koç

Bu haftanın başında özellikle aşk hayatınızda tontiş bir ışık belirebilir. Aslında sizin ani bir değişiminiz gündeme gelebilir. Bu değişiminizin ana konusu biraz da egonuz olabilir. Belki de, egonuzu törpülemiş ve küçük dağların alt tarafı taş parçası olduğunu kabul etmişsinizdir. Nitekim özellikle egonuzu geri planda bırakabilirseniz, partnerinizin size ulaşmasını ya da sizinle ilgilenen kişilerin cesaret toplamasını sağlayabilirsiniz. Belki de aşk kapıda, ama siz öyle tepeden bakıyorsunuzdur ki, kapıda ağaç olan aşkınız “Yeee bu bize bakmaz!” modunu açmış, kapıya sırtını çoktan vermiştir. Fakat tavsiyelerime kulak verirseniz harikulade aşklar sizin olabilir.

Yine sizin yanıltıcı davranışlarınız, sizinle ilgilenen insanların kafasını karıştırmaya yetiyor. Aslında istediğiniz duygusal ve anlamlı ilişkiler, kendinizi şöyle bir bırakmaya ihtiyacınız var. Fakat siz ne hikmetse kendinizi Tanrılar Tanrısı Zeus gibi göstermekten çekinmiyorsunuz. Kusura bakmayın ama diliniz “Uçanı kaçanı affetmem” derken, kimse kalbinizin “Başımı dizlerine bırakayım” sözünü duyamaz. Kendinizi bırakmak istiyorsanız koy verin gitsin!

Haftanın sonlarına doğru baharın da kalbinizi hüpletmesiyle birlikte, nihayet o beklediğiniz görüşme gerçekleşebilir. Bu sefer kendinizi daha inançlı, daha umutlu ve hatta sizden beklenmeyecek şekilde daha iyimser bulabilirsiniz. Bu anı kaçırmayın! Hafta sonu gerçekten sizin için aşk dolu bir süreç olabilir. Ayrıca hafta sonu, özellikle kariyeriniz açısından iletişimde yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz. Sert çıkışlar yapmamaya dikkat edin, ani ve fevri tavırlardan da kaçınmaya özen gösterin.

bogaBoğa ve Yükselen Boğa

Sevgili Boğalar, aşk hayatınızda gelişmeler kapıya dayandı dayanacak. Aslında arkadaşım dediğiniz kişiye karşı duygularınızı kendinize bile itiraf etmekte güçlük çekiyor olabilirsiniz. Ya da ilişkilerde ön planda tuttuğunuz şey “arkadaşlık” olabilir. Fakat sizler genelde serseri mayın gibi oraya buraya savrulmayı tercih ediyor olabilirsiniz. Böylelikle aslında gerçekten anlaşabileceğiniz insanlardan da ışık hızıyla uzaklaşıyor olabilirsiniz.

Bu haftanın ilk gündem konusu, kendi içinizde ilgilendiğiniz insana verdiğiniz kısa bir sürenin neticesi olabilir. İçinizden “Artık yeter! Ne olacaksa olsun” diye haykırıyor olabilirsiniz. Bu verdiğiniz süre içerisinde, elbette ki beklentiniz size açılacak olan hayatınızın aşkından duymak istediğiniz sihirli cümlelerdir. Fakat öncelikle kendinize sormanız gerekir; kartlarınızı gerçekten açık mı oynuyorsunuz? Yoksa vur kaç yapıp asıl kafa karıştıran kendiniz mi oluyorsunuz. Belirsiz davranışlardan uzak durmaya çalışın. Eğer duygularınızdan emin değilseniz bile karşınızdaki insanı tanımaktan kaçmanız anlamsız. Unutmayın siz tanıdıkça duygularınız netleşir. Karşınızdaki insana bulanık bir suya bakıyor hissini vermekten kaçınmalısınız.

Hafta devam ederken görsel anlamda kendinizi gerçekten iyi hissediyor olabilirsiniz. Çoğunuz uzun süredir hissetmediği kadar fit hissedebilir, kilo vermek konusunda da neredeyse hiç sıkıntı yaşamıyor olabilirsiniz. Görsel anlamda tam bir şölen içerisinde olabilirsiniz. Elbette bu durum karşınızdaki insanın ilgisini hemen çekecektir. Siz gündüz feneri gibi dolaşırken, bu dikkat çekici davranışlarınız da partnerinizin ilgisini hızla çekecektir. Bu olumlu görünümü olabildiğinizce iyi şekilde kullanmanızı tavsiye ederim. Belki de aşk, düşündüğünüzden de yakındır.

Ayrıca özellikle ortaklar ya da partnerlerinizle ilgili maddi paylaşımlar konusunda daha önceden yaşadığınız bazı sorunlar yeniden gündeme gelebilir. Aman para dediğiniz elinizin kiri, para için büyük cümleler kurmaya değmez. Siz siz olun, büyük cümleler kurup karşınızdakinin kalbini kırmayın.

İkizlerİkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili İkizler, aşık olmak için mükemmel zamanlama geldi çattı. Tüm koşullar sağlam, siz isteklisiniz, bahar da kapıda. Peki sizi durduran şey nedir? Sizi durduran şey yine sizsiniz. Mücadele etmekten kaçtığınızı kabul etmelisiniz, halbuki ilişkiler mücadele ister. Aşk kapınızın eşiğinde dikildi sizi bekliyor, ama sizden istediği birkaç şey var…

Önce eski bir defteri kapatmanız gerektiğine dair noktalar var. Bu hafta yine gündeminizde aklınızı, kalbinizi meşgul eden eski ilişkileriniz olabilir. Aslında bu kez bu yarım kalmış aşkı bitirmek, sonlandırmak ve yeni sayfalar için geçmişe güzel bir sünger çekmek isteyebilirsiniz. Zaten unutmamalısınız ki; eskisi olmayanın yenisi de olmaz.

Aslında ilişkilerinizde ne kadar tutku dolu olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Belki de bu tutku dolu davranışlarınızın yanı sıra partnerinize arkadaşça da yaklaşmanız gerekiyor. Özellikle sizinle ilgilenen insanların zayıf noktalarını keşfettiğinizde, dertleri ile yüzleştiğinizde kaçmaya meyilli olabiliyorsunuz. Belki de şu sıralar durup partnerinizin zayıf yönlerini de keşfetmenin zamanı gelmiştir. Maalesef hayatın süslü sahnelerinde dramalar da yaşanmakta, siz isteseniz de istemeseniz de karşınızdaki insanın zayıf noktaları olacaktır.

Yengeç BurcuYengeç ve Yükselen Yengeç

Sevgili yengeçler, bu hafta hem kariyeriniz hem de cinsel hayatınız açısından oldukça şanslı bir haftadasınız. Aslında uzun zamandır rahatlamaya, kendinizi şöyle bir bırakmaya ihtiyaç duymuş olabilirsiniz. Belki de cinsel anlamda mutluluğu yakalayabilecek, sizin ayaklarınızı yerden kesebilecek partner bu hafta karşınıza çıkıyordur. Bu keyifli süreç enerjinize, enerjiniz de meslek hayatınıza yansıyacak olabilir.

Sizler şu sıralar, özellikle birkaç aydır partnerlikler konusunda oldukça şanslısınız zaten. Belki biraz açgözlülük yapıyor daha iyisini, daha güzelini ararken sonunda yalnız kalıyorsunuzdur. Öhöm öhöm, manavdan elma armut aldığımızı sanmıyorum efenim!

Şimdi içinizde bir yanınız ilişki ister, diğer yarınız hovardalık etmek ister. Öncelikle durup biraz düşünün, siz hangi yanınıza kulak vereceksiniz. Ona göre arayışınıza devam edin. Ama şu sıralar Yengeçler için geçmiş ilişkilerin “pişt pişt” yapacağı bir dönem olabilir. Her türlü kafanız karışmaya müsait, bunun için içinize ve kendinize dönmeniz gerekecektir!

AslanAslan ve Yükselen Aslan

Bahar geldi, güneş tüm yurdu aydınlattı, fakat siz mağrur Aslanların kalbine bir türlü sızmayı başaramadı. Onun kaşı çirkin, diğerinin elleri büyük, bir diğeri az kazanır, diğeri sizden fazla kazanıyor olmaz… Siz aşk mı arıyorsunuz full time çalışacak eleman mı? Aşk böyle gelmez, pat diye karşınıza dikilir, eli, gözü, işi umurunuzda olmaz. Aşkı aramaktan asla vazgeçeyin.

Sevgili Aslanlar, bu hafta kendinize bir iyilik yapın ve karşınıza çıkan insanlara bir şans verin! Onları tanımaya çalışın, sizin frekansınıza ulaşmalarına izin verin. Tek bir eksiklikte silmek, harcamak yerine sabretmeyi öğrenin. Yoksa 7 milyarlık dünyada bir yalnız siz kalacaksınız.

Yine de size mutlu haberlerim var, belki aşkta pek şanslı olamadınız ama şu sıralar özellikle de haftanın sonlarına doğru kariyeriniz açısından pırıl pırıl parlayacaksınız diyebilirim. Kendinizi göstermek istiyorsanız şu sıralar özellikle de bu hafta tam zamanı, işlerinizi ortaya serin ve sırtınızı yaslayıp terfileri bekleyin!

BaşakBaşak ve Yükselen Başak

Sevgili Başaklar, yakın çevrenizde size açıldı açılacak ya da yakın çevrenizin aracılığı ile size ulaşacak birileri kapıda bekliyor olabilir. Hatta bu kişi fazla yakınınızda, sizi fazlasıyla stalklamakta bile olabilir.

Muhtemelen şu sıralar sizler işlerinize yoğunlaşmış halde; “Aman aşk mı? Hormonların doğru zamanda çalışmasından ibaret…” diyerek bilmiş bilmiş konuşmaya başlamış olabilirsiniz. İşte hep aşk böyle bilmiş zamanlarda kapınızı çalar ve sizi dumura uğratır! Siz siz olun aşkın kimyasına entel kuntel yakıştırmalar yapmayın, evrene böyle değişikli enerjiler yollamanın hiç manası yok şimdi!

Hafta sonuna doğru alıcılarınızı iyice açmanızı tavsiye ederim, zira oldukça konuşkan, muhtemelen yurt dışı bağlantıları sağlam olan, yabancı ya da ülkemin harika insanlarından olup yurt dışında yaşamayı seçmiş bir arkadaş sizinle ilgilenecek olabilir. Çok daha abartırsam eğer siz bu hafta yurt dışına tatile, iş gezisine gidiyorsanız bir çevrenize bakın, iyice bir kesin, muhtemelen hormonlarınız o noktada devreye girmiş olacaktır!

TeraziTerazi ve Yükselen Terazi

Sevgili Teraziler, öncelikle aşkı meşki bir kenara bırakıp size haftanın ilk etkisi olan paradan bahsetmek istiyorum. Zira bu haftanın ilk enerjisi para enerjisi olacak, beklediğiniz zam bu haftanın başında cebinizde olabilir. Ya da geçen ay o kadar az harcama yapmışsınızdır ki, bu ay fazladan paranız cebinizde kalmış olabilir. Hiç mi olmadı, gökten size para yağabilir! Bu haftanın başında maddi konularla ilgili oldukça güzel haberler duymaya hazır olun!

Gel gelelim şu hepimizin merak ettiği nihai sorumuza! “Aşk var mı?” Oldukça güzel aşklar yeni başlangıçlar siz Teraziler için tatlış tatlış beklemekte. Üstelik, aşk bir anda hızla, çat diye gelecek. Biraz daha sabredin ve arayışlarınızdan vazgeçmeyin!

Bu hafta sizin için de yabancı insanlarla birlikte vakit geçirmek söz konusu olabilir. Kendi kültürünüzden olmayan insanlara karşı ilgi duyabilirsiniz. Siz zaten yeni insanlarla tanışmayı severken, böyle bir fırsat elinize geçerse kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Akrep BurcuAkrep ve Yükselen Akrep

Sevgili tontiş Akrepler, bu hafta duygularınızı yoğun yaşarken biraz bencil davranışlar da sergileyebilirsiniz. Duygularınızı yoğun yaşamanın kötü bir tarafı var mıdır, elbette yoktur. Fakat sizin gibi aşırı tutkulu insanlar aşkı yoğun yaşarken aynı zamanda öfke, nefret gibi kötücül duyguları da yoğun yaşarlar. Sizler özellikle naif ilişkiler konusunda bir takım belirsizliklerde kalmış, yanılmış olabilirsiniz.

Bu haftanın ana konusu sizler için “yanılmak” ve “yanıltıcı duygular yaşamak“. Karşınızdaki insandan emin olmadan hamle yapmamalısınız. Öncelikle karşınızdakinin duygularını kontrol etmeli, daha sonra açılmak isterseniz açılmalısınız. Zira yoksa önünü alamayacağınız bir intikam duygusuyla harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Sevgili Akrepler, bu hafta sizler için önemli haftalardan bir tanesi. Doğru hamleleri yapıp doğru zamanlamayı tutturursanız kalıcı, uzun süreli bir ilişki sizi bekliyor. Aslında bunu bu haftayla sınırlamayalım, bu ay boyunca uzun süreli ve kalıcı ilişkiler ya da iş ortaklıkları kurma enerjiniz yüksek. Açıkçası uzun süredir kötü giden maddi durumunuz bu ay değişiyor, biraz daha iyileşme gerçekleşecek gibi görülüyor.

YayYay ve Yükselen Yay

Sevgili tatlış mı tatlış Yaylar… En güzel haberleri sizlere veriyorum, öncelikle şu sıralar yemenize içmenize dikkat edin, geri harekete geçen Satürn ve geri hareketi ile vedalaşmak üzere olan Jüpiter sayesinde biraz kilo almaya müsait durumda olabilirsiniz. Diyet listelerinizi şimdiden hazırlayın.

Bu ufak uyarının dışında, geçmiş ilişkilerinize özlem duyuyor olabilirsiniz. Hatta bu özleminiz her geçen gün büyüyor olabilir. Bu hafta sizlere geçmiş ilişkilerinizdeki kötü etkilerden kurtulmak için fırsatlar veriliyor. Güzel hisleri, güzel duyguları yakalayın çünkü nefret, kin, öfke ya da affedememe gibi insan enerjisini düşüren kelimeler bu hafta hayatınızdan çıkmak için hazırlanıyor. Bu durumda siz aşka en saf halinizle başlamak için hazırlanabileceksiniz.

Bu hafta sizler için kelebekler gibi uçuşmaya çalışacağınız bir hafta olacak. Açıkçası sizleri çooook çoook kıskandım. Zira güzeli ani, yeni ve hızlı başlangıçlar sizi bekliyor. Tek yapmanız gereken korkularınızı toparlayıp hiç bilmediğiniz, bir daha asla bulamayacağınız yerlere götürüp azat etmek olacak. Kendinize kendi kanatlarınızı geri teslim edin, sonra da uçmaya hazırlanın.

OğlakOğlak ve Yükselen Oğlak

Sevgili Oğlaklar, nihayet kabuğunuzu kırmaya hazırlanıyorsunuz. Tatlı bir hareket, zamanında kaybolan özgüveninizi yerine getirmeye hazırlanıyor. Sizin kadar kendine güvenen, hatta bazen insanı sinir edecek kadar kendine hayran davranışlar sergileyen biri için özgüven zedelenmesinin derin etkileri olur. Nihayet şu sıralar kendinizi toplayabildiniz. Büyük değişimler ve büyük gelişimlerle ilerlediniz, şimdi eyleme geçme zamanı.

Sevgili Oğlaklar, açın kulaklarınızı ve iyi dinleyin! Eğer sabırlı davranır ve gerçekten mütevazı olabilirseniz kendinizi bulacağınız bir aşk size mucize gibi sunulacak. Öyle biri hayatınıza lap diye girmeye hazırlanıyor ki, hani “Eksik yanımı tamamladı” deriz ya, işte tam bu cümlenin gizli öznesi sizin için hazırlanıyor. Üstelik oldukça kalıcı bir ilişki olabilir. Yapmanız gereken mütevazı davranmak, iyimser olmak ve kesinlikle karşınızdakine “inandığınızı” hissettirmek!

Haftanın sonlarına doğru kalbinizdeki kelebekler güvercinler gibi kanat çırpmaya, sizi hunharca sarsmaya başlar. Ama işte bu noktada bencil davranışlardan uzak durmalı ve empati yeteneğinizi turbo şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Yine haftanın sonuna doğru aile ilişkilerinizde çok önemli bir karar günü görünüyor. Bir dönüşüm, bir ayrılık söz konusu olabilir. Ailesi ile yaşayanlar kendi hayatlarına yol almak için yuvadan uçmaya hazırlanıyor olabilir.

KovaKova ve Yükselen Kova

Ahh bir kafası karışık ikilemde kalmış burçla yine karşınızdayız. Sevgili Kovalar, bu kafa karışıklığınız beni benden alıyor. Siz değişmek, dönüşmek istemiyorsunuz. Sabit fikirleriniz hatta geri kafalı düşünceleriniz bir yandan sizi çekiştiriyor, öte yandan devam eden hayata bakıp “onlar” gibi olmak zorunda olduğunuzu düşünüyorsunuz. İkisi de oldukça yanlış düşünceler! Peki bu ikilemde kalışınız ilişkilerinize nasıl yansıyor?

Uzun süredir direndiğiniz değişim ve dönüşümden artık kaçamayacaksınız. Hayat değişti! Dünya artık 60’lardaki gibi retro değil! Kimse Rock’n Roll dinlemiyor! Ve çok üzgünüm, kimse mektup yazmıyor. Artık değişmek zorunda olduğunuz ve bu döneme ayak uydurmak zorunda kaldığınız gerçeği ile yüzleştiğinize göre Jüpiter size cömert davranabilecek! Çok güzel bir etki ile güzel ilişkiler başlatabilirsiniz. Hatta büyük oynuyor ve diyorum ki, siz Kovalar muhtemelen bu sene ani evlilikler yaşayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken çağa ayak uydurmak ve karşınızdaki insanın güzelliklerini keşfe çıkmak.

Balık BurcuBalık ve Yükselen Balık

Sevgili Balıklar, aşka geçeceğim ama size önce paradan bahsetmek istiyorum. Şu sıralar çok yoğun çalışmak için hazırlanın, ama yorulduğunuza sahiden değecek büyük, güzel ve hızlı paralar kazanacaksınız. Ya da bu büyük paraya giden yolu açmış olacaksınız. Ben size net söylüyorum, seneye sahiden şu an kazandığınızın çok daha üstünde paralar kazanıyor olacaksınız.

Aşk konusuna gelirsek, belki salya sümük ağlamıyorsunuz ama “Bir saniye dokunma, bu konuyu bana açma” diye içinizden minik minik kanıyorsunuz. Karşınıza aşk ve ilişki konusunda her açıdan birçok fırsat çıkıyor, bunları görmezden gelip öylece boşluğa bakmaya devam ediyorsunuz. Şimdi durun, biraz yürüyüş yapın, güneşi izleyin, dolunayın bitişine bakın, yeni aya hazırlanışını izleyin. Yıldızların parlaklığı, denizin dalgası… Sonra kendi kendinize sorun “Neyi bekliyorum?

Beklediğiniz şey aşk, fakat unutmayın ki, aşk sizi beklemez. Sizin hazır olmanızı umursamaz, siz öylece gökyüzüne baktığınızda gelir, sinsi sinsi kalbinize sokulur ve bir bakarsınız zaten çoktan aşık olmuşsunuzdur. Yapmanız gereken şey çekingenliğinizi bırakıp, ne istediğinizi bilmek ve ona göre hamlelerde bulunmak. Hayaller kurmaya devam edin ama gerçeklerden de kopmamaya özen gösterin!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol