Zodyaklı’dan İlişkileri Kurtaracak Formül: DVKTAO


Uzun zamandır hayal bile edemediğiniz kadar güzel bir ilişki yaşıyorsunuz. Aşk sözcükleri havada uçuşurken, siz, adeta pamukların üzerinde yürüyorsunuz. Her şey tam da istediğiniz gibi giderken, içinize anlamsız bir sıkıntı basıyor. Kıskanıyorsunuz, kızıyorsunuz, artık eskisi kadar güvenmiyorsunuz, soğuyorsunuz, ilgi bekliyorsunuz ama o sizi artık istemiyor… Belki o sadece çok yoğun çalışıyor ya da siz keyifsiz bir dönemden geçiyorsunuz. Eğer böyle bir olağan ama olağandışı süreç yaşıyorsanız, kendinize zaman tanımalı, bir de bu sıkıntının sorumlusuyla tanışmalısınız. Adı: Entropi.

i3Entropi, evrenin her yerinde minimum enerji için maksimum düzensizlik. Etrafınıza bakın, çevrenize bir noktaya toparlanmış binlerce, milyonlarca insan hareket ediyor. Hepsi entropinin birer parçaları, bizim varlığımız düzenden düzensizliğe, kaosa doğru sürükleniyor. Bu belki de içgüdüsel bir şey. Bu bilimsel verileri aşkla nasıl bağlayabileceğimi merak ediyorsanız, bir ilişkide her şey mükemmelken bir anda dağılmasının nedeni bahsettiğim yakın arkadaşım olan entropidir. Siz mükemmeli isteseniz bile, o bir canavar olduğu için düzeni altüst etmek isteyecektir. Sizi o rahat konforlu alanınızdan kaldırıp, kaosa doğru sürükleyecektir. Ama kendi geliştirdiğim yöntem olan DVKTAO sayesinde, bir ilişkide kaosa doğru sürüklenirken, nasıl kurtarabileceğimizi buldum.

Arkadaşlar, bu DVKTAO üzerine yıllarca süren (1 hafta da olabilir) çalışmam sayesinde, belki bugün Nobel ödülünü bana vermeyecekler ama nice yuva sayemde sağlam temellere sahip olacak. Arkadaşlar üzerinde çalıştığım formül DVKTAO yani; Dur ve Kendini Tokatla Adam Ol’u sizlerle paylaşmaktan gurur duyarım!

Dur ve Kendini Tokatla Adam Ol

İşin şakası bir yana, ilişkinizde “Eyvah ben ne yaptım” noktasına geldiğiniz an, düzeltmek için acele etmeyin. Aklınıza entropi gelsin, evren entropiyi sever. Düzensizlikten keyif alır. Siz bir sorunu düzeltmek için çaba gösterdikçe o kendini dibe çekecektir. Çünkü kendine minimum enerji arayışına girecektir ve bu karşılığında maksimum entropi sağlayacaktır. Bir hata yaptığınızda, ilişkinizde paranoyaya kapıldığınızda öncelikle durun, kendinizi sakinleştirmeye çalışın. Uzun yürüyüşlere çıkın, uzun yürüyüşler kafanızı toparlamak, zihninizi doğru düşünmeye adapte etmeye yararlıdır. Takıldığınız, kafanızda saplantı haline getirdiğiniz, kuşku, şüpheler mi var? Hemen kendiniz tokatlayın, bazen kendinize sert davranmak doğruları açıkça görmenizi sağlar. Karşınızdaki insanı gerçekten seviyor ama bir adım atamıyor musunuz, Adam olun!

Zodyaklı

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol