Siberalem Güvenilir Bir Site Midir?

Bir web sitesinin güvenilirliğini belirleyen iki temel nokta vardır. Bunlardan ilki, sitenin teknik özellikleri ve sitenin bağlı olduğu şirketin güvenilirliği olarak sayılabilir.

Diğer nokta da bu siteye üye olan kişilerdir.

Bu ikisi birlikte harmanlanınca üye olduğunuz sitenin güvenilirliği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

“Seneler önce Siberalem’e girdim, eşimle orada tanıştık, iki çocuğumuz var. Teşekkür ederiz.
Tülay Hanım

Siberalem’i güvenli kılan, site ve şirket özelliklerinden biraz bahsedelim. Siberalem, internet ve bilişim sektöründe 15 yılı geride bırakmış, milyonlarca üyesi olan güvenilir bir markadır. Milyonlarca kadın ve erkek, kendi rızaları ile sitemize üye olmuş, kendileri için doğru kişiyi bulma yolunda adım atmıştır.

Üyelik süreçlerinde site kullanımı, üyelik durumları, mesajlaşma, arama ve bunlara benzer farklı soruları için uzman üye hizmetleri kadromuza ulaşmışlardır ve hala ulaşmaya devam etmektedirler.

“Hiçbir insana bu denli güvenip rahat hissetmemiştim. Şimdi ise birlikte aynı şehirde yaşamaya karar verdik, ev bakıyoruz birlikte. Gelecek planları kuruyoruz ve çok mutluyuz. Teşekkürler Siberalem ailesi.
Özge&Nusret

Siberalem’i Güvenli Kılan Unsurlar Nelerdir?

Siberalem’i güvenilir kılan önemli unsurlardan birisi destek ve üye hizmetleridir. Her bir üyemiz, bize telefon ya da mail yoluyla ulaşabilir, sitedeki erişim butonları aracılığı da mesajlarını iletebilirler.

Bir internet sitesine üye olurken ve o siteden bir hizmet almak istediğimizde ilk düşündüğümüz şey, bir sorumuz olduğunda kiminle iletişime geçeceğimiz oluyor. Eğer sitenin iletişim kısmı yeterince açık değilse kafamızda soru işaretleri oluşuyor. Ancak bu durum Siberalem için geçerli değildir, tüm üyelerimiz bize ulaşıp, 24 saat içerisinde ihtiyaç duydukları bilgiyi alabilirler.

İşte tam da bu nedenlerle 15 yılı geride bırakmış, milyonlarca üyesi olan ve her gün binlerce kişinin üye olduğu, kolayca iletişim kurulup bilgi alınabilen Siberalem en güvenilir web sitelerinden biridir.

Güvenliğinizi Sağlamak Adına Siberalem’in Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Siberalem’in 7 gün 24 saat çalışan uzman müşteri hizmetleri kadrosu bulunmaktadır.

Siberalem’de kadın üyelerin güvenliği ve konforu için titizlikle çalışan bir ekip bulunmaktadır.

Siberalem, kadınlar tarafından da en çok tercih edilen arkadaşlık sitesidir, farklı sitelerle karşılaştırıldığında, kadın ve erkek üyelerin dengeli dağılımı tespit edilir. Bu da Siberalem’in ne kadar güvenilir olduğuna dair bir kanıttır.

Siberalem’in güvenlik için fark yaratan bir özelliği de, üyelerin iletişim kurmak istemediği kişileri engelleyebilmesidir. Engellenen (yasaklanan) kişi, engelleyen kişiyle iletişim kuramaz.

Siberalem daha güvenli bir platform olabilmek adına, üyelerinin taleplerini dinler. Uygunsuz gördüğünüz bir profili “Şikayet et” butonu aracılığı ile uzman müşteri hizmetleri kadromuza yönlendirebilirsiniz.

Siberalem’de aradığı mutluluğu bulmuş kişilerin yorumları Siberalem’in güvenilirliğinin bir ifadesidir.

siberalem mutluluk hikayesi

Dolandırıcılık ve Sahte Profilleri engellemek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Siberalem’in güvenliğinden bahsederken değerlendireceğimiz diğer bir nokta da üyelerimizdir. Sitemize üye olan kişiler, tıpkı sizler gibi mutlu olmak, mutlu olacağı kişiyi bulmak amaçlı sitemize üye olmuş kadın ve erkeklerden oluşur. İyi niyetlerle sitemize üye olmuş kişilerin yanı sıra, bu iyi niyeti taşımayan kişiler de Siberalem’e üye olmuş olabilirler. Bu tıpkı gündelik hayatımızda, her düşünceden insanla karşılaşmamız gibidir. Sizinle ortak amaçları olmayan kişilerle iletişim kurmamak ilk etapta yeterlidir. Ancak bazı kişiler, hoş olmayan söylemlerle sizinle konuşmak isterse de, az evvel bahsettiğimiz üye hizmetlerimiz ile bu kişilerin profillerini paylaşabilirsiniz.

Burada hatırlatmamız gereken önemli bir nokta daha bulunuyor. Nasıl ki, gündelik hayatta tanımadığınız kişiler ile değerli mal ve bilgilerinizi paylaşmıyorsanız, internet üzerinden üye olunan sosyal ortamlarda da bunları paylaşmayınız. Sizden bu şekilde talebi olan kişileri de üye olduğunuz siteye hemen iletip, yeterli önlemi alabilirsiniz.

“Merhaba, sitenize üye oldum ve çok kısa süre sonra aradığım aşkı, sevgiyi, saygıyı, mutluluğu buldum. Düğüne 5 kala, bizden size sevgiler. Nazan Hanım

Siberalem’i Daha Güvenli Hale Getirmek İçin Yardımcı Olabilirsiniz

Sitemizde genel ahlak kurallarına uygun davranmadığını düşündüğünüz kişileri “Şikayet et” butonu aracılığı ile bize bildiriniz.

Siberalem üyelerinin kişisel konforlarını düşünür. İletişim kurmak istediğiniz bir kişiyi “Yasakla” butonu ile yasaklı listenize alınız. Böylece o kişinin sizinle iletişim kurma ihtimalini ortadan kaldırırsınız.

Sizden maddi talepleri olan kişileri hemen “Şikayet et” butonu ile bize bildirin.

Henüz tanışmadığınız kişilerin sizden doğal olmayan talepleri olduğu durumda bu kişiyi “Şikayet et” butonu aracılığı ile bize iletin.

Siberalem, site ve uygulamalar üzerinden gerçekleşen tüm iletişimi, yetkili kurumlarca paylaşmak üzere kayıt altında tutar. Öncelikli olarak sadece Siberalem üzerinden iletişim kurmayı tercih ediniz.

Gündelik yaşantınızda kendinizi dışarıdaki olumsuzluklardan koruduğunuz gibi, internette de aynı hassasiyeti gösteriniz.

Siberalem Güvenliği Hakkında Görüş ve Önerileriniz

Başta da söylediğimiz gibi, bir sitenin güvenliği hem sitenin teknik yapısı hem de üyelerine bağlıdır. Biz Siberalem olarak, gerekli teknik alt yapıyı sağlamış, üyelerine en iyi ve güvenilir hizmeti vermek için her zaman hazırız.

İlgili konular

siberalem-logo-native-white 09.41.33

Eğer hala Siberalem’e üye olmadıysanız, hemen üye olun, yeni arkadaşlıklara yelken açın.

uye_ol