Eski Sevgili Konusu

Bir kitap var, adını siz de duymuşsundur, “Hepimiz Birilerinin Eski Sevgilisiyiz” diye. Bu kitabın adındaki gerçeğe katılmayan yoktur sanırım. Sonuçta hepimiz, birileriyle tanıştık, çıktık, sevgili olduk, nişanlandık, evlendik vs vs…

Bu eski defterler yer yer açılır ve hesap kitap için karşımıza çıkar. Flört etmeye başladığınız kişi ile eski sevgilinizi konuşmanın bir dozu vardır, o dozu doğru ayarlamak için doğru hamleleri yazmaya çalıştık.

1) Eski sevgili ile çekilmiş fotoğraflar

Sosyal medya hesaplarınızda duran bu fotoğraflar, er ya da geç yeni sevgiliniz tarafından daha dikkatli incelenmeye başlayacaktır. Bu fotoğrafları ya ortadan kaldırın ya da konuyu bir kez konuşup sevgilinizin size güvenmesini, bu fotoğrafların bir anlam taşımadığını söyleyin. Böyle şeyler ilişkiyi maalesef ki yıpratıyor, yaşadık gördük ne yazık ki, görmez olaydık :/

2) Eski sevgili ile ortak arkadaşlar

Kalabalık bir ortamdasınız, yanınıza sevgiliniz var ve birisi ona eğilip diyor ki “Senin kız tatile gitmiş.” O ortak arkadaşlara söyleyin ve eski sevgiliden haber taşımasın. Eski sevgili ile özel olarak arkadaş bağı kalmamışsa, böyle haber taşımaların filan bir anlamı yok. Mevcut ilişkiye zarar vermekten başka faydası da yok.

3) Eski sevgiliden gelen görüşme talepleri

Sizin ya da sevgilinizin eskiden birlikte olduğu kişiler tekrar görüşmek, en azından bir merhaba demek için arayabilir ya da mesajlar atabilirler. Bu gibi durumlarda vereceğiniz nihai karardan önemlisi böyle bir durumu o an birlikte olduğunuz sevgiliniz ile paylaşmak. Bunu sizden duysun, başkasından ya da tesadüfen değil.

 

4) Eski sevgiliden kalan hatıralar

Bunların hala saklanması, yeni ilişki için yer açamamaya sebep oluyor. Haliyle de biraz can sıkıcı. Birlikte olduğunuz kişinin hayatında eskilerden hatıralar varsa, kendinize yer bulamayabilirsiniz. Böyle şeyleri derdinizi anlatarak ve kimseyi birşeye zormaladan söylemek iyi olacaktır.

Eski sevgilileri sevelim, koruyalım ama hayatımızda kaplayacakları yeri dikkatli ayarlayalım.

Yeni aşka yelken açmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol