İlk Buluşmada Bunlara Dikkat!

İlk buluşma için yap/yapma listesi…

İlk buluşmaların öneminden her zaman bahsettik! O gerginlik, elini kolunu nereye koyacağını bilememek, garip sessizlikler, tokalaşsam mı, sarılsam mı ikilemi… Artık hepsine son! İşte bu listeyle ilk buluşmaların altından kolayca kalkabilirsiniz…

Zeki mi, eğlenceli mi?
İlk buluşmada nasıl bir izlenim vermek istiyorsunuz? Zeki mi, yoksa eğlenceli mi? Zeki görünmek istiyorsanız, ortak konu başlıklarınızı sinema, kültür-sanat gibi alanlardan seçebilirsiniz. Eğlenceli bir aktiviteye dönüşsün istiyorsanız, sosyal medya derya deniz… Herhangi bir caps’i göstermeniz bile yeterli olacaktır.

Peki ne yapmamalıyım?
Zeki görünmek için elinde anayasa kitabıyla gitmemelisin ya da eğlenceli görünmek için Cem Yılmaz taklidi yapmamalısın!

Samimi mi, mesafeli mi?
Bazen ilk buluşmalarda bu ikisinin arasını bulamadığımız olur. Çok samimi davranır ve istediğimiz izlenimi veremeyiz ya da çok soğuk davranıp karşımızdakinin gecesini de berbat ederiz. Samimi olmak istiyorsanız, kendinize güvenli bir şekilde oturun, beden dilinize dikkat edin, elinizden geldiğince dokunsal olun fakat durumu da abartmayın. Mesafeli davranmak istiyorsanız, biraz kişisel alanınızı koruyun, sınırlarınızı belirleyin, yan yana oturmak yerine karşılıklı oturun.

Peki ne yapmamalıyım?
Samimi olacağım diye sarmaş dolaş olmayın. Mesafeli olacağım diye de İngiliz Kraliyet Ailesi mensubu gibi cool olmaya gerek yok!

Öpüşmeli mi, öpüşmemeli mi?
Yemek harika geçti ve ilk izlenim şahane ama gecenin sonundaki öpücük aklınızı mı karıştırıyor? Geceden keyif aldıysanız öpüşebilirsiniz, almadıysanız ise buna yeltenmeyin.

Peki ne yapmamalı?
Lütfen ilk öpücük Brezilya dizilerindeki hizmetçi kız ve zengin oğlanın kaçak öpücüğü gibi garip olmasın. Daha asil, daha ilk buluşmanın masumiyetine uygun olmalı…

 

İlk buluşmada yap / yapma listesi devam edecek! Merak ettiklerinizi yorumla sorabilir ve kendi yap / yapma listenizi bizlere gönderebilirsiniz.

Zodyaklı

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık
Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol