İlk Buluşmada Konuşulmaması Gereken 10 Konu

demi-lovato-sus-işareti-300x225

Heyecan, stres ve merakın bir arada yaşandığı ilk buluşmanızda, konuşacağınız konular ilişkinizin gidişatını ya olumlu ya da olumsuz olarak etkileyecektir. Eğer ilişkinizin daha başlamadan bitmesini istemiyorsanız, ağzınızdan çıkanları kulağınızın duymasını sağlamalısınız. Nasıl mı? İşte size yardımcı olacak, ilk buluşmada asla bahsetmemeniz gereken başlıca 10 konu:

1- “Maddi konumum muhteşem”: Tabii ki maddi açıdan iyi durmda olmanız karşınızdaki kişiyi etkileyecetir. Ama bu “iyi durumu” sözlerle ve sürekli olarak dile getirmeniz inanılmaz itici bir etki yaratacaktır. Zaten tavrınız, duruşunuz, giyiminizle bunu rahatlıkla karşı tarafa hissettirebilirsiniz.

2- “Son ilişkim gerçekten bir felaketti”: “Yakın zamanda kız/erkek arkadaşımdan ayrıldım ve ilişkim gerçekten berbattı.” cümlesiyle başlayan ve eski kız/erkek arkadaşınızı yerden yere vuran cümlelerle devam eden konuşma, karşınızdaki kişiyi sizden hemen soğutmaya yetecek.

3- “Hala eski aşkımı unutamadım”: Eski kız arkadaşınızı yermek kadar, eski kız arkadaşınıza olan bitmemiş duygularınızı dile getirmek de bir o kadar itici olacaktır. Karşınızdaki kişi eğer sizin sevgili adayınızsa, o zaman eski aşkınızı unutmak için birlikte olduğunuzu düşündürmeniz, ilişkinizin başlamadan sonlanmasına neden olacaktır.

4- “Hayat benim için hiç yolunda gitmiyor”: Bu kadar negatifseniz, zaten kendinizi iyi hissetmeden mutlu bir ilişkiye başlayamazsınız. Bu nedenle karşı tarafı da sıkmanıza gerek yok.

5- “Ailem gerçekten beni delirtir”: İlk buluşmada ailenizden bahsedebilirsiniz. Ancak, onların sizi nasıl delirttiğinden, canınızın ne kadar sıktıklarından en ince detayına kadar bahsetmeniz, karşı tarafın sizin hakkınızdaki ilk görüşünü olumsuz kılacaktır.

6- “İşimden nefret ediyorum”: Açıkcası bu kadar nefret dolu olmanız ilk buluşmanıza değil, direkt olarak hayatınıza olumsuz etkileyecektir. Ayrıca, ne kadar işinizi sevmiyor olursanız olun, en ince detaylarıyla bunu ilk buluşmanızda dile getirmeniz hoş olmayacaktır.


7- “Arkadaşlarım olmadan yaşayamam”:
Arkadaşlar tabii ki çok önemli. İlişkiniz var diye de arkadaşlarınızdan kopmanızı kimse sizden bekleyemez. Ancak daha ilk buluşmanızda sürekli arkadaşlarınızdan bahsetmeniz, onlarsız asla olamayacağınızı dile getirmeniz, karşınızdaki sevgili adayınızı korkutacaktır. Ayrıca size tavsiyemiz arkadaşlarınızı da bu kadar hayatınızın merkezine koymamanız yönünde olacak!

8- “Kiminle birlikte olacağıma annem karar verir”:  İşte karşınızdakini yıkacak cümle; “Tanıştığımıza çok memnun oldum ama kiminle birlikte olacağıma annem karar verir. Ne zaman müsaitsen hemen tanıştırayım.” Öncelikle kendi kararlarını veremeyen bir bireyle kimse birlikte olmak istemez. Ayrıca ikinci buluşmada anne/baba ile yapılacak bir görüşme de inanılmaz gergin geçecektir. Gerçekten kararları siz alamıyorsanız o zaman direkt “görücü usulü” nü tercih edebilirsiniz.

9- “Hesabı nasıl ödesek?”: Güzel bir yemeğin ardından, sıra hesaba geldiğinde, “Hesabı nasıl ödeyelim? Yarısını sen öde, yarısını ben.” gibi cümleler sarfetmeniz  güzel olan her şeyin sona ermesine neden olabilir. Bu konuda erkeklere biraz centilmen olmak düşüyor. Ne de olsa daha ilk buluşma!

10- “Evime gelmek ister misin?”: Bu, daha sizin ilk buluşmanız. İlk buluşmada eve davet etmek, karşı tarafta yalnızca cinsel bir birliktelik aradığınız ve ciddi bir ilişki düşünmediğiniz hissi yaratacaktır. O yüzden siz siz olun biraz sabredin ve ileriki buluşmalarınıza saklayın bu daveti.

Yukarıda saydığımız belli başlı maddeleri kendi yaşantınızdan esintilerle uzatabilirsiniz. Önemli olan listenin uzunluğu değil, listenin içerisindeki maddelere dikkat etmeniz. Güzel ve uzun bir ilişkiye başlamak için “her şeyin yeri ve zamanı vardır” lafını unutmamanızı ve her sözün söyleneceği zamanı iyi kestirmenizi öneriririz.

Mutluluklar!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol