İlk Buluşmayı Berbat Etme Taktikleri

“Geldi bahar ayları” geyiğiyle girmek istemiyorum bu konuya ama hepimiz biliyoruz ki bir ay içinde Serdar Ortaç şarkıları her tarafta çalmaya başlayacak ve ikinci olarak da manitacılık durumları hız kazanacak. Ortalık yine, yeni yeni buluşan, birbirini etkilemeye çalışan taptaze çiftlerle dolacak. Bazı çiftler mutlu birlikteliklerine yelken açarlarken bazıları ikinci buluşmayı ellerinin tersiyle itecektir. Eğer sen de ikinci buluşmaya gitmek istemiyorsan (!) şu aşağıda sıraladığım maddeleri layıkıyla yap ki hoşlandığın kişi seni bir daha ne arasın ne sorsun.

Temizlenme, Leş Gibi Gez

Bu kadın seni temizler.

Sakın yıkanma. Deodorant falan da kullanma. Hele tırnaklarına özel ilgi gösterip de temiz bir el oluşturmaya çalışma. Araları siyah siyah kalsın tırnaklarının hep. Dişlerini fırçalama, hatta mümkünse buluşmaya gitmeden iki üç dakika önce de ağzına bir naneli şeker falan atma. Yüzünü yıkama, saçların yağlı kalsın, her tarafın kokuş kokuş olsun. O ne öyle ya. Ha bunları normalde insan içine çıkarken hiç yapma zaten ama özel birisiyle buluşacağın zaman hiç hiç hiç yapma. YAPMA Kİ GELİŞİNE VURSUNLAR SENİ KAPI DIŞARI ETSİNLER!

Üstüne Başına Özen Gösterme

Süper!

Bak sakın diyorum. Bu maddeye bilhassa dikkat et. Pis pasaklı kıyafetlerini giyip öyle git. Tişört giyeceksen en buruşuğu olsun. Hadi diyelim bir hata yaptın o tişörtü yıkadın. Bu sefer de sakın ütüleme göğsünde böyle nal gibi askı izi ile giy git. Pantolona değinmiyorum bile. Ne kadar yağlı o kadar iyi. Kirden rengi görünmesin pantolonunun. Ah tabi bir de ayakkabılar var. O ayakkabılarına özen gösterip temizlersen, boyarsan, bakımını yaparsan mazallah karşındaki insan senin detaylara ve kendine özen gösterdiğini düşünüp seninle ikinci defa buluşmaya niyetlenebilir. Yapma o yüzden. Yırtık olur, çamurlu olur, eski moda olur, küt burunlu olur, özenilmemiş olur, komik olur hepsi olur ama asla şık ve temiz bir ayakkabı olmaz. Üstüne başına, kılığına kıyafetine sakın özen gösterme o gün ilk defa buluşmaya giderken. GÖSTERME Kİ SANA GÜNÜNÜ GÖSTERSİNLER NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIR!

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Geç Kal

Yok bir de vaktinde gitseydin. Olur mu efendim hiç öyle şey? Tabii ki geç kalacaksın. Hem de öyle bir iki dakika falan değil adam akıllı şöyle bir yirmi yirmi beş dakika falan. Hatta bazı koçyiğitler var kırk dakika bandını zorluyorlar. Bırak buluşacağın kişi seni mekanda beklesin. Nedir yani? Senden kıymetli mi? Hem ne o öyle çok hevesli çok istekliymiş gibi durmalar, efendim karşındakine saygı duyduğunu göstermeler falan? Bırakınız böyle demode şeyleri. Sürünsün seni beklerken. Acından ölsün. Bir bardak suya muhtaç kalsın. Beklet sen onu. Sakın vaktinde gidip karşındaki insanlara değer veren biri olduğunu çaktırma. ÇAKTIRMA Kİ BİR DAHA O TELEFON AÇILMASIN, SÜREKLİ MEŞGULE DÜŞSÜN SEN ARADIĞINDA!

Sakın Plan Yapmaya Kalkma, Raaaad ol

Sen geniş adamsın karşiiiiiiiim takılma böyle plan falan gibi meselelere. Kafanıza göre çıkarsınız bakarsınız bir şeyler yaparsınız elbet. Hatta senin aklına bir şey gelmiyorsa karşındakine yüklersin sorumluluğu o düşünür her şeyi nedir yani? Aman sen düşünme ama. Sen o minnoş zihnini böyle şeylerle dolduracak değilsin. Zira bu tarz plan program işleri sıkıcıdır. Karşındakine keyifli bir buluşma geçirtmek demek ikinci buluşmayı garantilemenin yarısı demek. Mazallah başına neler gelir ikinci buluşmayı isterse karşındaki. Sakın panpa, sakın plan yapma. YAPMA Kİ REZİL OLUN, REZERVASYONSUZSUNUZ DİYE ALMASINLAR HİÇBİR YERE YAZ GÜNÜ YAĞMUR ÇÖKSÜN TEPENİZE DE BAŞLAMADAN BİTSİN BULUŞMA!

Nezaket Out, Hırboluk In

Ne buluştuğun insana ne de çevrendeki hizmet sektöründe çalışan insanlara nazik davranma. Haydi diyelim bir hata yaptın buluştuğun kişiye nazik davranıyorsun, bari hatada ısrar edip bir de garsonlara falan iyi davranmaya kalkma. Bağıra çağıra konuş, çalışanları aşağıla, hatta her halleriyle kendilerini kötü hissetmeleri için elinden geleni esirgeme. Senin gibi birisiyle eşit seviyede mi sanki onlar. Rica ediyorum. Çevrendeki diğer insanları da mümkün mertebe rahatsız edecek şekilde davran ki senin orada olduğunun farkında olsunlar. Sakın nezaket, zarafet gibi kelimelerin varlığından haberdarmış gibi davranma. DAVRANMA Kİ YE SURATINA BİR BARDAK ŞARABI YALAN OLSUN İKİNCİ BULUŞMA!

Sağı Solu Kes, Telefonla İlgilen, Karşındakiyle ASLA!

Birisiyle buluştun diye onunla evlenmedin ya! Elbette sağı solu keseceksin. Var mı başka manitalar ortamda onları bir göreceksin. E sonra elinin altında telefon var ve orada karşındakinden daha ilginç şeyler var. Snap atarsın, Instagram’a bakarsın derken gün biter. Karşındaki bir şey anlatacakmış, birbirinizi tanıyacakmışsınız falan bunlar boş işler. Her buluşmaya çıktığın kişiyi dinlemeye kalksan işin içinden çıkamazsın. Bu da kafa değil mi kardeşim. KAFANA EŞEKLER TÜNESİN İNŞALLAH! İKİNCİ BULUŞMA YOK SANA!

 

Yan Yatır Çamura Batır Hesabı Karşıya Kitle

O cüzdanı bir evde unut öncelikle. Olmadı mı? Cebinde muhakkak bir tane boş banka kartı olsun. Ya da limiti dolu bir kredi kartı. Onu ver hesap öderken. Çekmezse sisteme çamur atıp karşındakine ödetirsin. Küçük hesaplarınla yine zenginsin kankito. Ne yani buluşmaya sen çağırdın diye senin ödemen gerek diye bir kural mı var? Elbette yok böyle bir kural. Sen bütün ihtişamınla karşındaki sefil insanla buluşmayı kabul etmişsin elbette bir de üstüne hesabı ödemeyeceksin. Çünkü ödersen incilerin dökülür. [Yalnız geyik bir tarafa şunu da söylemek lazım, eğer buluşmaya sen çağıracaksan, ancak paran yoksa, o zaman paranın çok da mühim olmadığı planlar yapmanı tavsiye ederim. Eğer görmediysen daha önce şuraya bir bak birkaç buluşma fikri verdim orada.] İNCİLERİN SENİN OLSUN AMA İKİNCİ BULUŞMA SENİN OLAMAZ!

Çok da beklenmedik bir tepki olmasa gerek.
Bunlar haricinde yok mu yapabileceklerin ilk buluşmayı batırmak için? Var tabi. Ama bunlar en temelleri. Bunları yaparsan dev batırırsın değil ikinci buluşma ilkini bile tamamlayamazsın. Senin de elinde süper taktikler varsa bu konuda sende kalsın. Böyle liste olmaz olsun. Bana ulaşasın varsa birsorumvar@siberalem.com’dan yazbilirsin.

Beylik Mevzular

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol