Mükemmel Sevgili Nasıl Olunur?

Sanılanın aksine mükemmel bir sevgili olmanın formülü hiç de karışık ve zor değil. Hepi topu birkaç basit kuralı uygulayarak siz de mükemmel sevgililer kervanına katılabilirsiniz. İşte mükemmel sevgili olmanızı sağlayacak beş basit kural:

Ona Sürpriz Yapın!

Sevgilinize hediye almak için mutlaka özel günleri beklemeyin. Özellikle de yumurta kapıya dayanınca hediye aramaya çıkanlardansanız…  Hediye alırken ille de büyük paralar harcamanız da gerekmiyor. Sevdiği yazar tarafından imzalanmış bir kitap ya da sevdiği bir bilgisayar oyununun henüz piyasaya çıkmış modeli onu oldukça mutlu edecektir.

Onu Sıkboğaz Etmeyin

Her anı birlikte geçirmek istemek  bir süre sonra boğucu olabilir. En azından haftada birkaç kez ona arkadaşlarıyla olması ve hobileriyle ilgilenebilmesi için zaman tanıyın. Aksi takdirde onun kendisini kısa zamanda  tüm sahip olduklarını kaybetmiş biri olarak görmesine ve ilişkiden soğumasına sebep olursunuz.

tumblr_ma76ij97eX1rqc7t1

Yeniliklere Kapalı Olmayın! 

Eğer onun en sevdiği yemeğin tadına bakmaya veya en sevdiği sanatçıyı dinlemeye asla yanaşmıyorsanız, bu yeniliklere oldukça kapalı olduğunuz anlamına gelir. Onunla mutlaka aynı zevkleri paylaşmak zorunda değilsiniz fakat bu konuda biraz olsun esnek ve değişime açık olduğunuzu görmek onu mutlu edecektir.

Kartlarınızı Açık Oynayın

Ona karşı devamlı “canım, cicim” olmaya çalışmayın. Sürekli alttan almak sizi yıpratır ve yapay gösterir. İyisi mi dürüst olun ve sinirlendiğinizde bunu gizlemeyin. Her zaman gerçek duygularınızı yansıttığınızı bilmesi, sözlerinize daha çok güvenmesini sağlayacaktır. Ayrıca her zaman alttan alıp asıl hissettiklerinizi  saklarsanız asla uzun ömürlü bi ilişkiniz olmayacağınızı da hatırlatırız.

Ona Güven Verin

İlişkinizi gereksiz kıskançlıklar ve paranoyalardan arındırmak adına birbirinizin güvenini elde ettiğinizden emin olun. Bu noktada sevginizi saklamamanız ve iyi ifade edebilmeniz çok önemli. Ancak hep aynı kelimeleri kullanmak ifadenin en sığ yöntemidir. Klasik yazarların bile aşkı tanımlayamadığını düşünürsek, sevginizi klişe sözcükler yerine tavırlarınızla anlatmaya çalışmanız daha etkili olacaktır. Aslında yapmanız gereken tek şey: Sevginizi saklamaya çalışmamak.

 

Önceki YazıSonraki Yazı

uye_ol