Mutlu İnsanların Kimseye Söylemedikleri 6 Alışkanlığı

Her durumda gülümseyebilen, her daim pozitif olan, kimi zaman sinir bozucu sevgi kelebeklerinin sırlarını merak ediyor musunuz? O halde doğru yerdesiniz; çünkü birazdan burada onların mutluluk sırlarını ifşa edeceğiz! Sinir bozucu dediğimize bakmayın. Kendilerini azıcık kıskanmıyoruz desek yalan olur. Yine de ”onlar bu işi becerebiliyorsa biz neden yapamayalım” mantığıyla düşünürsek, bu kıskançlığımızı faydaya çevirip, belki biz de onlar gibi mutlu olabiliriz. Yapmamız gereken onların düşünce alışkanlıklarını biraz olsun kendimize katabilmek 🙂

Hazırsanız başlıyoruz. İşte mutlu insanların kimselere çaktırmadıkları alışkanlıkları;

woman-hipster-sitting-skateboard-venice-850x400

1.Kendilerini her şeyin önünde tutarlar.

Bir insanın kendisini sevmesinin bencillik olmadığını bilirler ve ancak kendi ihtiyaçları giderildiğinde diğer insanlara tam anlamıyla yardımcı olabileceklerini düşünürler.

2. Değişimle barışıktırlar.

Mutlu insanlar, ilişkileri, işleri ve arkadaşlıkları söz konusu olduğunda değişime kapalı değillerdir. Zarar görmeye başladıkları takdirde onlardan vazgeçebilirler.

3. Hayallerinin peşinden giderler. 

İster bencil deyin, ister deli, ister çılgın, mutlu insanlar hayalleri gerçek oluncaya dek hedeflerine odaklı yaşarlar ve her zaman kalplerinin sesini dinlerler.

4. Parayı sorun etmezler. 

Para onlar için dert değildir; çünkü parayla hep güzel bir ilişkileri vardır. Kendilerine değer verdikçe parayı çekerler. Ayrıca oldukça cömerttirler. Başkalarına karşı cömert oldukça, uzun vadede kazanacaklarını bilirler.

5. Onu sevmiyor olmanızı umursamazlar.

Mutlu insanlar, diğer insanların ne düşündüğünü çok da takmazlar. Özgüvenleri sağlamdır ve onlar için tek değerli şey kendi kıymetlerini bilmeleridir.

6. Yenilgiyi kişisel algılamazlar.

Olmayan bir iş, hoşlandıkları kişinin aramaması vb şeyler, onlar için bir yenilgi sayılmaz. Bu tarz durumlarla karşılaştıklarında bunu evrenden bir işaret olarak yorumlayıp, her şerde bir hayır vardır düşüncesiyle hayatlarına hiç yara almadan devam edebilirler.

Onları ister sevin, ister sevmeyin; bu özelliklerinin onları mutlu ettiği bir gerçek. Artık tüm sırlarını bildiğinize göre onlardan biri olup olmamak tamamen size kalmış 🙂

Mutlu günler dileğiyle!

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol