Sağlıklı İlişkinin 5 İşareti

aa

Gülümse!

Sağlıklı bir ilişki sizi gülümsetir, mutlu eder. Sevdiğiniz kişiyle geçireceğiniz eğlenceli saatler, gün boyu sizi yoran şeylerden arınmanızı sağlar ve mutlu eder. Mutlu bir ilişki arıyorum diyenler buraya tıklayabilirler.

 


bbYoung woman student learns at home on the sofaÖzel hayata saygı…

Bu konuda konuşurken herkes birbiriyle hemfikir oluyor. Herkes, “Onun kişisel hayatına karışmam, mesajlarını okumam, aile ilişkilerine karışmam” diyor. Ancak iş pratiğe dökülünce, herkes o mesajları, mailleri okumak istiyor. Bu da ilişkiyi yıpratıp eskitiyor. Dolayısıyla, bu konuda birbirinizi telkin edin ve birbiriniz kişisel alanlarına girmemeye çalışın. Uzun ve sağlıklı ilişikinin sırlarından birisi de bu.

 

ccLütfen ve Teşekkür kuralı…

Hani derler de “Mutluluğun sırrı küçük şeylerdedir.” diye. Sevdiğiniz kişiye “Çay getirsene” demek yerine “Bana da çay verir misin?”, “Bir çay da ben rica ederim.” gibi nazik cümleler kurarsanız ilişkiniz tatlı tatlı uzun senelere uzar gider. Çevremizdeki onlarca insana karşı gayet nazik davranırken, sizi seven ve sevdiğiniz kişiye de böyle davranmak çok güzel olmaz mı?

ddGeçmişi, geçmişte bırakmak, bırakabilmek…

Bu konuda iki davranış şekli var. Birisi, sevgilinin geçmişini, eski sevgililerini tüm detaylarıyla öğrenmek isteme davranışı; diğeri de sevgilinin geçmişi hakkında hiçbir şey bilmek istememe davranışı.
Hangisini tercih ederseniz edin, önemli olan o geçmişin bugünü etkilememesini sağlayın. Benzer şekilde, siz de kendi geçmişinizi şu anki ilişkinize yansıtmayın.

eeOnun yanında nasıl hissediyorsunuz? hands holding coffee

Sevdiğiniz kişiyle birlikteyken nasıl hissediyorsunuz? Kendinize bunu sorun ve duygularınızı onunla paylaşın. Olumlu hislerinizi duymak onu mutlu edecek. Olumsuz şeyler varsa da birlikte çözmeye bakın.

Mutlu, sağlıklı, uzun bir ilişki için doğru insanı bulmak en önemlisi! O kişiyi bulmak için Siberalem‘i ziyaret edebilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol