Soğuk Havalarda Dudak Bakımı

Sonbahar hızla geçti ve artık kış geldi diyebiliriz… Kışın dikkat etmemiz gereken önemli konulardan bir tanesi dudaklarımız ve cildimiz. Bu yazı da dudaklara dikkat çekmek istiyorum.  Neden bu kadar önemli diyorsanız, dudaklarınız çatladığında nasıl canınızın yandığını hatırlayın derim 🙂 Dudaklar kurur, çatlar, pul pul olur… Aman dikkat!
Dudak bakımı konusunda erkek ya da kadın diye ikiye ayrılmıyoruz. Her iki tarafında bence dudaklarına özenli bakması gerekiyor. Bir çok markanın dudaklar için Lip Balm adı altında ürünleri var. Bu ürünleri seçerken nelere dikkat etmemiz gerekli gelin onlara bir göz atalım birlikte.

• Dudaklarınıza haftada bir peeling özelliği olan bir scrub uygulayabilirsiniz. Böylece nemlendirme işlemine geçmeden önce ölü deriyi ortadan kaldırmış olursunuz.
• Kış aylarında çok fazla mat ruj kullanmamalısınız. Eğer vazgeçemiyorum illa ki süreceğim derseniz öncesinde çok iyi bir nemlendirici kullanmanız gerekiyor.
Lip Balm seçerken rengine, kokusuna ve tadına bakarsanız yanlış bir tercih yapmış olursunuz. Lip Balm seçiminde önemli olan gün boyunca dudaklarınızı ne kadar nemlendirdiği.
Ben bu konuda uzun zamandır iki farklı ürün kullanıyorum. Birinci ürünüm Neutrogena Lip Balm’ından gayet memnunum. Gün boyu beni idare ediyor. Sürekli sürmeme gerek kalmıyor. Yapısı yapış yapış olmadığı için severek kullanıyorum.
Bir diğer ürün ise beni ruj sürme derdinden kurtaran Nivea’nı yeni çıkardığı meyveli lip balmları. Nemlendirme özelliğinin yanında dudaklara verdiği doğal ve rahatsız etmeyen renk ile beni benden alıyor. Acelem varsa ve ruj seçmekte zorlanıyorsam tek aklıma gelen ürün.
Dudak peelingi olarak hangi ürünü kullanabilirim derseniz H&M dudak scrubları var ve gerçekten çok işe yarıyor. Ben severek kullanıyorum ama dediğim gibi bu tarz peelingleri çok sık kullanırsanız derinizi tahriş edebilirsiniz. O yüzden sadece haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

 

Kurumuş, çatlamış ve pul puk olmuş dudaklara artık bir son verelim 🙂 Dudak bakımı, öncelikle kışları, ardından da tüm mevsim yapılması gereken bir ritüel.

Hayatı Makyajla

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol