Tanışmanın 5 Altın Kuralı

Mesajlaşmanın 5 altın kuralını hatırlatmak isteriz. İşinize yarayacağına da eminiz.

1) SLM NBR

blog2

Amerikan filmlerindeki sonsuz kısaltmalara özenip, kısaltmanın hiç uygun durmadığı dilimize bir uyarlama yapmamızın çok bir cazibesi olmadığını düşünüyoruz. İlk mesajda 3-4 harf kar etmek size çok fazla bir kazanç sağlamayacak.

 

 

 

2) “Burası kasıyo”

blog3Sokakta yürürken biriyle göz göze geldiğinizi düşünün, ardından da o kişi sizden telefon numaranızı istesin… Biraz tuhaf olabilir. Haliyle daha sadece merhaba dediğiniz kişiden telefon numarası istemek çok normal durmuyor. Adını sorun, nerede yaşadığından, işinden filan konuşun. Muhabbet ilerlerse o da iletişime devam edecek.

 

3) “Şarjım bitiyo, mesaj hakkım az, kontörüm az…”

703-141015095204

Biriyle daha tanışmadan ona sorunlarınızdan bahsediyorsunuz… Sorunlarınızı çözüp gelin ve gönül rahatlığı ile merhaba deyin, yeni kişilerle tanışın ve canlı sohbetin keyfini çıkarın.

 

 

 

4) Kopyala/Yapıştır

blog4 (2)

Güzel bir mesaj yazdınız ve herkes bunu okusun istiyorsunuz, kopyalayıp her karşınıza çıkan kişiye gönderiyorsunuz. Karşınızdaki kişinin bunun anlamadığını düşünmeyin. Herkese özel iki satır mesaj yazmak, upuzun ve kopyala/yapıştır mesaj göndermekten iyidir.

 

 

5) Upuzun ilk mesaj

blog5 (2)

Tanışmak için bir mesaj gönderiyorsunuz ve bu mesajda, doğup büyüdüğünüz yerden, okul anılarınıza, aile hikayelerinizden ilgilendiğiniz futbol takımına kadar her şey yer alıyor. Bu mesaj aşkın gizemini yok ediyor. Birkaç kelime ve cümle ile tanışmaya başlasanız daha sağlıklı olur.

 

 

 

Mutluluğu bulmak için doğru yerdesiniz: bit.ly/Aska-Gel

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol