Zodyaklı yazdı: “Astrolojinin tarzınıza ve aşk hayatınıza etkisi!”

Amaç insanları değiştirmek değil, kim olduklarını kıyafetlerle anlatma fırsatını vermektir.” diyen ünlü moda tasarımcısı Dries Van Noten, yanılıyor olamaz. Çünkü kıyafetiniz, saçınız, makyajınız ve hatta duruşunuz bile kişiliğinizin bir parçası. Bütün parçalarınızı doğru tamamladığınızda göreceksiniz ki çekiciliğinize çekicilik katmışsınız. Zodyaklı, Türkiye’nin ilk ve en büyük ilişki ve arkadaşlık platformu Siberalem için yaptığı burç analizlerinde önemli tüyolar veriyor.

Koç ve Yükselen Koç

KOCKoç burçları genellikle uzun, zayıf ve esmer görüntüye sahip insanlardır. Öncelikle güzel bir ten rengine sahip oldukları için canlı renkler tercih etmeliler. Hem bu sayede soğuk zannedilen imajları da ortadan kalkmış olur. Genellikle gür ve kıvırcık, dalgalı saça sahip olabilecekleri için saçlarını gizlemek yerine ön plana çıkarabilirler. Aynı şekilde erkekler için sakal bırakmak yüzlerindeki asık ifadeyi gizleyerek daha gizemli bir hava katabilir.

Haftanın tavsiyesi: Bu hafta iç dünyanızda çalkantılar yaşanabilir. Biraz kendinizi ruhsal olarak rahatsız, köşeye sıkışmış hissedebilirsiniz. Belki güzel bir film izleyerek, düşüncelerinizi kafanızdan kovmanızda fayda görebilirsiniz.

 

Boğa ve Yükselen Boğa

BOGABoğa burcu insanı gösterişe ve kaliteye düşkündür. Öncelikle geniş omuzlarını ortaya çıkarmaktan çekinmemeleri gerekir. Uzun saçlarıyla ya da spor kalın kıyafetlerle omuzlarını gizlemek yerine, daha dar kıyafetlerle ortaya çıkarabilirler. Spor yaparlarsa hızla vücutları şekillenebileceği gibi yapmadıkları taktirde kilo almaya fazlasıyla müsaitlerdir. Bu yüzden sık sık yağ oranlarını ölçtürerek kendilerini dengede tutmalarında fayda vardır. Göğüs kafesleri biraz çıkık olabileceği için derin dekoltelerden sakınabilirler. Erkekler içinse bu çok sorun olmayacaktır, İtalyan kesim gömlekleri tercih etmemelerinde fayda vardır.

Haftanın tavsiyesi: Bu hafta kendinizi yalnız bırakılmış ve haksızlığa uğramış hissedebilirsiniz. Aslında biraz kendinize özeleştiri yapmanız gerekmektedir!

İkizler ve Yükselen İkizler

IKIZLERİkizler burcu insanlarının uzuvları (kol-bacak), uzun ve ince yapıda olabilir. Genellikle modayı takip eden, trendlerin sıkı takipçisi olan İkizler zaten işini bildiği için fazla söze, tavsiyeye ihtiyaç duyacaklarını sanmıyorum. Belki şık olmanın ayarını kaçırabilirler. İkizler burcu insanları şık kıyafetleri ile spor aksesuarlarını birbiri ile uyumlu hale getirerek, farklı ama lezzetli bir görüntü yakalayabilirler. Mesela güzel siyah şık bir elbiseyi, klasik bir inci kolye ile tamamlamaktansa spor bez ayakkabılarla rahatlığın da şık olduğunu gösterebilirler. Erkekler içinse klasik takım elbiseler yerine, daha dar kesim daha spor ve lacivert tonların ağırlık bastığı modelleri tercih edebilirler.

Haftanın tavsiyesi: Çevrenizdeki insanların fikirlerine kulak vermeniz gereken bir süreçtesiniz. Çevrenizdekilerin tavsiyelerini küçümsememenizde fayda var.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

YENGECYengeç burçları naif doğaları gereği, kibar ve klasik modelleri seçebilirler. Çok yeniliğe açık olmayan bu burcun belki de biraz çılgınlık yapma zamanı gelmiştir. (Yükselen burcunuz kesinlikle durumu değiştirebilir) Dolabınıza girin ve annenizin, babanızın sizin için seçtiği, size öğrettiği ne varsa çıkarıp çöpe atın! Öncelikle güzel yüzünüzü örten saçlarınızı, sakalınızı, perçeminizi ortadan çıkarıp pürüzsüz cildinizi insanlardan esirgememeyi öğrenin. Etek boylarınızı kısaltın, topuklu ayakkabılarınızı ortaya çıkartın! Beyler, artık spor şortlarınızı evden dışarı çıkarken giymek yerine, keten pantolonlarınızın paçalarını iki karış kıvırarak tarzınızın dışına çıkmaya hazırlanın! Annenizin sözünü kısa bir süreliğine askıya alıp, çağrıma kulak verin ve modanın keyfini çıkarın!

Haftanın tavsiyesi: Bu hafta iş değiştirme konuları gündeminize gelebilir. Böyle bir fikriniz varsa Ekim ayının son haftalarında hayata geçirmenizi öneririm.

Aslan ve Yükselen Aslan

ASLANSevgili Aslanlar, sizin doğanızda zaten ön plana çıkmak vardır! Fakat bunu yaparken rüküş olmamaya dikkat etmeniz gerekir. Kıyafetleriniz değil varlığınız konuşmalı. Öncelikle biraz sadeleşmeye çalışın! Altın kolyeleri, büyük taşlı takıları, abartılı kol saatlerinizi çekmeceye kaldırma zamanınız geldi. Bir kot ve beyaz bir tişört ile kendinizi ortaya çıkarın! Takıları boş verin, minik bir halhal, tüylü tek bir küpe size yardımcı olacaktır! Bırakın aksesuarınız saçlarınız olsun, kabartın ve saçlarınızı serbest bırakın. Sakince o topuklu ayakkabıyı yerine bırakıp, bir spor ayakkabı ile yolunuza devam edin!

Haftanın tavsiyesi: Aşk konusunda ikilemde kalmayın, sizi en çok mutlu eden, pohpohlayan insandan yana seçiminizi hızla yapın. Tik tak tik tak… Zaman geçiyor zira!

Başak ve Yükselen Başak

BASAKBaşak burçları genellikle ince uzun fiziğe sahiplerdir. Fakat fiziklerini ortaya çıkaran kıyafetler tercih etmekten biraz geridedirler. Bol kıyafetlerinizi, büyük beden tişörtlerinizi artık temizlik bezi olarak kullanmanın zamanı geldi. Dalgalı saçlarınız açık omzunuza dökülürken, straplez siyah elbiseniz sizin yerinize konuşmaya başlayabilir. Beyler, bronzlaşmaktan çekinmeyin! Bronz teninizi aydınlatacak şile bezi gömleğiniz sizi olduğunuzdan daha güçlü gösterecektir!

Haftanın tavsiyesi: Kırgınlıklarınıza son verme, çekmecenizdeki zeytin dalını ortaya çıkarma zamanı geldi. Aile büyükleri ya da kardeşlerinizle uzun zamandır uzlaşamadığınız konuları masaya yatırabilirsiniz, bu zeytin dalını geri çevirmemenizi benmerkezci olmamanızı öneririm.

Terazi ve Yükselen Terazi

LIBRATerazi burcunun yönetici gezegeni neticesiyle bu burçtan insanlar genellikle güzel olur. Güzel bir fiziğe, güzel bir yüze, güzel bir ses tonuna sahip olabilirler. Genellikle de giyinmeyi, oturmayı, kalkmayı ve konuşmayı oldukça iyi bilirler. Fakat bu burç içinde bastırdığı seksiliği ortaya çıkarabilirse sanırım dünyayı da ele geçirmeyi başarabilir. Şimdi dekolteleri daha derin, saçları daha havalı yapabiliriz sanırım. Beyler spor kokuları bir kenara bırakıp, daha çekici kokularla kadınları çıldırtabilirsiniz. Otururken kamburunuzu çıkarmak yerine, dik durarak keskin bakışlarla etrafı çıldırtmayı tercih edebilirsiniz!

Haftanın tavsiyesi: Aşırı hassasiyet gösterdiğiniz ve alınganlığınızın arttığı bir süreçtesiniz. Biraz mola verip kafanızı boşaltmanızda gerçekten fayda var!

Akrep ve Yükselen Akrep

AKREPAkrep burçları Zodyak aleminin en seksi, yanından geçerken nefesinizi tutabileceğiniz kadar iç gıdıklayıcı insanlardır. Fakat gel gör ki, bu burç insanı kendi vücuduna bu kadar yabancı olabilir. Sevgili Akrepler, vitrinde gördüğünüz şey vitrin mankeninin vücuduna yakışabilir, aynı şekilde sizde duracağının garantisi yoktur. Öncelikle vücudunuzu tanıyıp, vücudunuzda rahatsız olduğunuz noktaları ön plana çıkarmamayı öğrenmelisiniz. Boyunuz kısaysa bacaklarınızı kesecek kısa pantolonlardan uzak durun beyler! Basenleriniz genişse, belinizi ince gösterebilecek elbiseleri seçin hanımlar! Geri kalanı zaten biliyorsunuz size ne yakışmaz ki?

Haftanın tavsiyesi: Terfileriniz gündemde, şehir değişikliği yaşayabilirsiniz. Zorlanacağınız bir sürece giriyorsunuz ama yolun sonunda harika ödül sizleri bekliyor. Biraz daha katlanın!

Yay ve Yükselen Yay

YAYYay burcu insanı genellikle güzel, atletik bir fiziğe sahiptir. Bu yüzden de ne giyse, ne taksa yakışacaktır. Böylesine güzel fiziğiniz varken onu gizlemek zaten haksızlık olur. Etek boylarınızı dilediğiniz gibi kısaltabilirsiniz. Fakat kısa etek giydiğinizde saçlarınızı açın ki, dikkat yalnızca bedeninize odaklanmış olmasın! Beyler, güzel fiziğiniz var diye berbat tişörtler giymek zorunda değilsiniz. İlla kaslı kollarınızı göstermek istiyorsanız, güzel bir takımın içine şık bir basket forması giyebilirsiniz.

Haftanın tavsiyesi: Hayır demeyi artık öğrenmeniz gerekiyor. Hayır demenin emin olun kimseye bir zararı dokunmaz aksine yararı dokunacaktır. Tutamayacağınız sözler vermeyin!

 

Oğlak ve Yükselen Oğlak

OGLAKOğlak burçları genellikle soğuk, neşesiz görünen insanlardır. Oysa ki gerçekte oldukça eğlenceli ve kibar kişilerdir. Fakat giyim konusunda kadınları iyiyken erkekleri berbat olabilir. Sabit fikirli olabilecekleri için hep aynı tarza takılıp kalabilirler. Bu garantici kişiliklerinin yansımasıdır. Aslında farklılıkları sevseler bile, farklılıkları tarzlarına yansıtma konusunda sınıfta kaldıkları söylenebilir. Sevgili beyler, artık o beyaz gömleği ve siyah tişörtü kaldırın. Renk skalasında daha binlerce güzel renk mevcutken kendinizi iki renge mahkum etmeyin. Kadınlar ise belki saçlar konusunda doğal renklerine dönebilirler. Farklı renkler, özellikle de sarı ve tonlarını tercih etmekten uzak durabilirler.

Haftanın tavsiyesi: Birikmiş işlerinize odaklanıyorsunuz fakat eyleme geçmeniz biraz zaman alıyor. Son zamanlarda biraz işlerinizi askıya aldığınızı, hafif tembelleştiğinizin farkında mısınız? Dikkat etmeniz gerekir!

Kova ve Yükselen Kova

KOVAKova burçları biraz klasiğe kaçan, pek trendleri takip etmeyen ve açıkçası çok para harcamayı sevmeyen insanlardır. Şimdi sakin olun ve pasajlara doğru koşun, uygun fiyata harika kıyafetlere sahip olabilirsiniz. Beyler kadife pantolon bin yıl önce evrimin başlangıcında vardı. Artık uzay çağındayız, kadife yalnızca anneannenizin koltuk kaplamasında gördüğünüz bir şey olmalı. Lütfen gündelik hayatınızda düğün makyajı yapmaktan kaçının ve doğal güzelliğinizi ortaya çıkarın. Saç renginiz, cildinize sürdüğünüz pudra bunları doğal tonlarda seçerseniz size daha çok yakıştığını görebileceksiniz.

Haftanın tavsiyesi: Maddi sıkıntılarınıza odaklanmayın. Geçici bir süre beklediğiniz ödemeler askıya alınabilir. Bunlar geçici süreçlerdir fakat siz yine de kendinizi sağlama alıp tasarruf yapmalısınız!

Balık ve Yükselen Balık

BALIKSevgili Balıklar, sizin kişiliğiniz farklı diye diye kafayı yemenize sebep olduk galiba. Evet, farklısınız! Evet, bir hayal dünyanız var! Ama bu Zagor gibi ortalıkta dolaşmanız anlamına gelmiyor. İnsanı durdurup bir “Neden?” diye sorarlar. Artık şu abidik gubidik tişörtlerden vazgeçip, sizi daha karizmatik gösterebilecek sade gömleklere geçebilirsiniz beyler! Hanımlar, saçlarınızı marjinal görünmek için gökkuşağına çevirmek zorunda değilsiniz. Sahiden, neden bunu yapıyorsunuz? Sadeleşin, sadece sadeleşin!

Haftanın tavsiyesi: Maddi açıdan şanslı bir dönemdesiniz fakat yatırımlarınızı akıllıca yapmalısınız. Kısa sürede elinizdeki para uçup gidebilir. Tedbir almanızda fayda, yatırım yapmanızda daha çok fayda vardır.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol