Parfümün Büyüsüne Kapılmak: Parfüm Seçimi

Güneşli günleri özleyeceğiz, kışa adım attık desek yeridir. Kış buluşmaları için kapalı mekanları tercih edip, sıcak şeyler içmeye başlayacağız. Sinemalar, tiyatrolar, kafeler, barlar beklesin bizi… Ruhumuzun yeni sezonu başladı 🙂 O zaman biraz kışa hazırlanalım… Hem kışa imzanızı atmak, hem karşınızdaki kişiyi etkilemek hem de misler gibi olmak için gündemde parfümler var. Parfüm seçimi ve kullanımı nasıl olmalıdır, bunu konuşalım.

İlk buluşma ve ilk buluşma makyajından daha önce bahsetmiştim. Buradan okuyabilirsiniz. Nasıl ki, makyajı bir ahenk içinde yapıyorsanız, parfüm kullanımı ve seçimi de bu ahenge uymalıdır. Parfüm kullanımı ve seçimi pek çok değişkene göre seçilir. Mesela, parfümü ten rengi göre seçen de vardır, mevsime göre seçen de. Ten rengi koyudan açığa doğru geldikçe parfüm de odunsudan çiçeksiye doğru gider. Veya, yazları hafif, ferah ve çiçeksi kokular tercih edilirken, kışları daha odunsu ve baharatlı kokular ilgi görür.

Öncelikle, buluşma mekanı ve parfüm seçimi konusunda iki laf edeyim, ilk kez buluşuyorsunuz ve gittiğiniz yer gün ışığı alan ve havadar bir mekân olacak. Burada biraz daha yoğun ve baharatlı kokular kullanılabilir. Ama kapalı bir mekanda, sinema salonu gibi yan yana olacağınız bir yerde ise, yanınızdaki kişinin hoşlanıp hoşlanmadığına emin olamaycağınız bir parfüm seçmeyin, çiçeksiz hafif kokuları tercih edin. Parfüm seçimi önemlidir. Mesela, otantik kokular da kadınlar tarafından çok sevilir mevcut çoğu erkek bu tarz kokulardan hoşlanmıyor. Hep biz mi uğraşacağız güzel kokmakla derseniz, o konuda da sizinle aynı fikre sahibim… 🙂
Parfüm seçimi sadece kadınlara değil erkeklere de hitap ediyor. Erkeklerin, eskiden olduğu gibi kolonya sür, çık devri sizin bitti! Erkekler için de bolca parfüm seçeneği mevcut ve parfüm seçimi onlar için de kaçınılmaz oldu. Önerim, erkekler için de geçerli, parfüm seçimi yaparken size uymayan, partnerinizin beğenmeyeceği kokulara bürünüp, riske girmeyin.

Bu konuda ki en hassas durum da parfüm ve benzeri ürünler kullandığımızda mutlaka önceliğimiz temizliğimize önem göstermemiz, yani kirli tenimize parfüm kullanırsak sonucu ilk buluşmamızı mahvetmemize yol açabilir.

Şimdi geldik parfüm seçimi için püf noktalarına:

  1. Hasta, yorgun veya keyifsizken parfüm seçimi yapmayın. Doğru reaksiyon veremez ve seçimde zorlanırsınız. Unutmayın, koku duygularımızı doğrudan etkiler.
  2. Cilt renginiz ve cilt tipinize göre parfüm seçimi yapmanızı tavsiye ederim. Çok terleyen kişiler parfümü diğer kişilerden farklı taşır ve yağlı ve kuru cilt tipine göre de parfüm farklı kokar.
  3. Parfüm seçimi yaparken asla ezbere okuduğunuz bir yazıyı baz almayın. Gidin, koklayın, kullanın sonra satın alın.
  4. Parfüm seçerken sıktığınız koku, en doğru etkisini 1 saat sonra gösterir. Asla acele etmeyin.
  5. Parfüm seçimi yaparken moda olanı değil, sizi ifade eden ve sizin de taşıyabildiğiniz bir taneyi seçin.
  6. Koku hafızası eşsizdir, çok sık parfüm değiştirmeyin. Parfüm seçmek bu sebeple de önemlidir.

İster ilk buluşma, ister tüm ilişki olsun, güzel kokmak çok önemlidir. Güzel kokmak için çaba sarfetmek gerekiyor ama sizin bunu halledeceğinize eminim.

Mis gibi koktuğunuz güzel günler dilerim.

Hayatı Makyajla

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol