İlk Buluşma Makyajı

Giydiğiniz tişörtün üzerinizde güzel durması için nasıl iyi bir iç çamaşırı gerekiyorsa, makyajınızın güzel gözükmesi için de öncelikle cildinizin pürüzsüz ve makyaja hazır olması gerekir. Makyaj öncesi cilt bakımı tavsiyelerimiz için dilerseniz sizi buraya alalım. Yok eğer cildim için gerekeni yaptım, makyaja hazırım diyorsanız, hemen başlıyoruz 🙂

Makyaj yaparken hatırlamamız gereken başlıca kural: Doğallık!

Erkekler makyajsız kadınları tercih ettiklerini söyleseler de siz onlara kulak asmayın; çünkü makyajlı kadın denildiğinde muhtemelen kafalarında şöyle bir şey canlanıyor:

too-much-makeuo3

Oysa yapılan araştırmalar gösteriyor ki, o ben makyajlı kadından hiç hazzetmem diyenlerin çoğu, kendilerine ünlülerin makyajlı ve makyajsız fotoğrafları gösterildiğinde, makyajlı fotoğrafları daha çok beğendiklerini açıkça belli ediyorlar. Peki bu erkekler bizi mi yiyorlar? Hayır aslında. Çünkü çoğu ustalıkla yapılmış doğal makyajın, makyaj olduğunu anlayamayacak kadar naifler ve farkında olmasalar da doğal makyajlı kadınları beğeniyorlar.

İLK BULUŞMA HAKKINDA HER ŞEY BURADA!

Dolayısıyla biz de buluşmaya giderken savaş boyası sürmeyeceğiz, makyaj yapacağız!

Ne kadar çok fondöten sürersem o kadar güzel olurum düşüncesinin ne kadar yanlış bir düşünce olduğunu aşağıdaki fotoğraf çok iyi özetliyor mesela:

tumblr_mmbw48i1uy1rm6o4to1_250

Fondöten, pudra alırken ve kullanırken çok dikkatli olmak gerekir. Pudranızın yüzünüzde turuncu bir maske gibi durmaması için almadan önce bileğinizin iç kısmında mutlaka deneyin. Eğer çok sorunlu bir cildiniz yoksa fondöten-pudra uygulamasını es geçmeniz en mantıklısı olur.

Maskarayı abartmayın. Topaklanmayı ve yapışmayı engellemek için rimelinizi zigzag yaparak sürün ve sonrasında kirpiklerinizi aşağıdan yukarıya doğru tarayın. Doğal bir görüntü için rimelinizi sadece üst kirpiklerinize uygulayın. Aksi takdirde şu tarz ibretlik bir görüntü ortaya çıkabilir:

bad-mascara-300x291

Bu aralar dumanlı gözler (smokey eyes) pek moda. İlk buluşmada amacınız onu buğulu bakışlarınızla etkilemek ise siz siz olun buğunun ölçüsünü iyi ayarlayın. Smokey eyes ve zombi makyajı arasında çok ince bir çizgi olduğunu unutmayın. Buğunun ölçüsünü kaçırmaktan kastımız ise şöyle bir şey:

tumblr_mmbw4nGMs41rm6o4to1_400

Amacımız: Makyajsız Görüntü Makyajı

İlk buluşmanızda doğal bir makyaj tercih ederseniz, asla yanlış yapmazsınız. Doğal makyajdan kastımız tıpkı aşağıdaki gibi. Yataktan yeni kalkmış halimize canlılık ve ışıltı verecek türden hafif bir makyaj.

summwer-glow-poster

Birkaç öneri;

  • Allığınızı sürerken büyük bir fırça kullanın, küçük fırçalar allığın yayılmasını engeller.Naturel bir görüntü için bronz renkli allıklar yerine pembe ve şeftali tonlarında olanları tercih edin.
  • Siyah yerine kahverengi rimel tercih ederek gözlerinizde daha yumuşak bir görüntü elde edebilirsiniz.
  • Far kullanacaksanız, naturel bir görünüm için tercihinizi kahverengi ve şeftali tonlarında mat farlardan yapabilirsiniz.
  • Ya gözlerinizi ya da dudaklarınızı ön plana çıkartın.
  • Koyu renkli rujlar yerine pembe ve şeftali tonunda bir rujla daha doğal bir görünüm yaratabilirsiniz.
  • Rujunuzu sürdükten sonra dişlerinize bulaşıp bulaşmadığını kontrol edin.
  • Onun yanında makyajınızı tazelemeyin.
  • Çok uzun tırnaklarda koyu renk ojeler itici olabilir.
  • Parfümünüzü bileklerinize ve saçlarınıza sürerek  parfümünüzün kalıcılığını artırabilirsiniz.

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler
İlk Buluşmada Neler Konuşulur?
İlk Buluşmada Asla Düşmemeniz Gereken 5 Giyim-Kuşam Hatası
İlk Buluşma Makyajı
İlk Buluşmada Yapılabilecek En Ölümcül 6 Hata
İlk Buluşma Hazırlıkları: Korkularınızla Yüzleşin!
İlk Buluşma Hazırlıkları: Vücut Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Cilt Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Saç-Baş
İlk Buluşmayı Eğlenceli Hale Getirecek Oyunlar
İlk Buluşma Sonrası

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol