İlk Buluşmada Neler Konuşulur?

iStock_000026274254_Small

İlk buluşmanın bir çok kişi için oldukça heyecanlı bir süreç olduğuna ilişkin bir çok mesaj alıyoruz. Nereye gidilmeli, ne giyilmeli, nelerden söz edilmemeli konusunda yazdığımız yazıları şuradan bulabilirsiniz:şuradan bulabilirsiniz

Olur da masaya uzun süreli sessizlikler hakim olmaya başlarsa, cebinizde hazır tutabileceğiniz bir kaç konu başlığı:

Sezon filmleri: Buluşmadan önceki gün imdb listesine şöyle bir göz atıp, yakında neler geliyor, şu an sezonda neler var.Hangi oyuncu yeni bir film projesine başlamış öğrenebilirsiniz. Bu size, seyredip beğendiğiniz eski filmlerden konuşma fırsatı sağlar. Ayrıca ikinci buluşma için, berber film izleme teklifinin altyapısını oluşturur.

Tatil mekanları:
Herkesin bir favori tatil beldesi ve / veya bir tatil alanı vardır. Bir kişinin tatil alışkanlıklarını bilmek ve onun tatil anlayışını dinlemek, onu tanımanızda size oldukça yardımcı olur.

Kitaplar:
Son okuduğunuz bir kaç kitabı ya da sevdiğiniz bir yazarın bir kaç eserini, buluşamaya gitmeden önce tekrar gözden geçirin. Aklınızda mutlaka kitaptan alınma 1-2 cümle olsun. Özlü sözler her zaman etkilidir. Hayat hakkında konuşabilmek için de iyi bir başlangıç noktasıdır.

ÖNERİLERİMİZİ OKUYUN İLK BULUŞMANIZ HARİKA GEÇSİN!

Yemek:
Eski bilgeler: “İnsan ne yiyorsa odur” demişler. Yemek zevki başlı başına kültürdür. Herkesin sevdiği yemekler ve bu yemekleri iyi yapan yerler, birileri mutlaka vardır. Aynı yemeğin farklı tarifleri bile her şeyin tadını değiştirebilir. Cebinizde bir kaç favori yemek ve tarifi mutlaka olsun. Sizin elinizden gelmiyorsa bile, iyi yapan birileri hakkında mutlaka bilgi edinin.

Siz:
Başkalarının yazdıklarından bağımsız olarak, sadece size özgü bahsedebileceğiniz bir konunuz olsun. Bu işin kolayına kaçıp iş konularını konuşmaya kalkışmayın. Daha ilk buluşmada, marka müdürünün ne gıcık ve işten anlamaz biri olduğundan falan söz etmeyin sakın. Hobi olarak yaptığınız ama sadece size özgü bir şeyden, olmadı yapmayı en çok hayal ettiğiniz şeyden bahsedin.

Muhabbetiniz bol olsun.

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler
İlk Buluşmada Neler Konuşulur?
İlk Buluşmada Asla Düşmemeniz Gereken 5 Giyim-Kuşam Hatası
İlk Buluşma Makyajı
İlk Buluşmada Yapılabilecek En Ölümcül 6 Hata
İlk Buluşma Hazırlıkları: Korkularınızla Yüzleşin!
İlk Buluşma Hazırlıkları: Vücut Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Cilt Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Saç-Baş
İlk Buluşmayı Eğlenceli Hale Getirecek Oyunlar
İlk Buluşma Sonrası

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol