İlk Buluşma Hazırlıkları: Saç-Baş

İnternette tanıştınız, birbirinizin fotoğraflarını görüp beğendiniz, muhabbetinizi koyulaştırdınız ve sonunda işin en can alıcı ve heyecanlı aşamasına geldiniz: İlk buluşma!

Malum, ilk izlenim için asla ikinci bir şans yok. Dolayısıyla hepimizin ortak amacı, elimizden gelenin en iyisini yapmak. Hemen hemen herkeste olduğu gibi, ”özgüven = iyi saç gününde olmak ” kuralı sizin için de geçerliyse, saçlar konusuna gereken önemi göstermeniz neredeyse şart!

At the hairdresser's.

Risk Almayın!

Öncelikle ”daha yeni yıkamıştım, çok da pis durmuyor, bugün de idare edivereyim” dediğiniz saçlarınızın sizi günün ilerleyen saatlerinde mahçup etmeyeceğinden emin olun. Hele ki çabuk yağlanan saçlarınız varsa, gün sonunda kadar sünüp, hacimsiz gözükmeleri işten bile değil. O yüzden siz siz olun risk almayın, yıkayın saçlarınızı; güne tertemiz, mis gibi başlayın 🙂 

Kuaföre Gitmeden Önce 2 Kere Düşünün!

Kuaföre gitmek her ne kadar iyi bir fikir gibi görünse de, daha önce deneyip yüzde yüz memnun kaldığınız bir uygulama olmadığı sürece, yaptırmamanızda fayda var. En basitinden bir fön çektirmek bile, sonucu beğenmediğiniz zaman size tüm gün kabus dolu anlar yaşatabilir. Bütün gün fönden uçuşup kabaran kahkülünüzü zaptetmeye çalıştığınızı düşünmek bile sizin için oldukça can sıkıcı olur diye düşünüyoruz. En garanti yöntem;  fönünüzü, maşanızı vs.’nizi evde kendi alıştığınız şekilde yapmanız. Bu sayede hem herhangi bir sürpriz yaşamazsınız, hem de daha tabii görünümlü bir saç elde etmiş olursunuz. Ama tabii önceden denediğiniz ve size yakıştığınından yüzde yüz emin olduğunuz bir renk-kesim ya da model varsa, hiç durmayın ve kendinizi kuaförünüzün hünerli ellerine teslim edin deriz 🙂

HARİKA BİR İLK BULUŞMA İÇİN TIKLA!

Aklınızda Bulunsun! 

  • Eğer buluşmanız ekstra lüks bir mekanda gerçekleşmeyecekse, abartılı modellerden uzak durmakta fayda var. Üstelik fazla abartılı modellerin sizi olduğunuzdan yaşlı gösterme riski var.
  • Saçınızda jöle ve sprey tarzı ürünleri çok fazla kullanmayın. Doğal görüntüye ne kadar yakın olursanız o kadar iyi. Saçınızın görüntüsü kadar yumuşaklığı da önemli.
  • Tercihiniz topuz olacaksa fazla sıkı bir topuz olmamasına dikkat edin. Sıkı modeller rahatsızlık vererek başınızın ağrımasına sebep olabilir.
  •  Alışık olmadığınız bir model tercih etmeyin. Örneğin saçınızı hep toplamaya alışkınsanız o gün tamamını açmayın, yarı toplu bir model tercih edin.
  • Alışkın değilseniz, önünüze düşecek türden perçem-kahkül kestirmeyin.

Hem Şık, Hem Doğal, Hem De Rahat…

penelope-cruz-hit-salon-orange-county-irvine-celebrity-hair

Asla modası geçmeyen düz saçları tercih ederek hata yapma ihtimaliniz neredeyse sıfır!

celebrity_hairstyles_celeb_hair_olivia_palermo

Özellikle dikkat çekmeyi ve fark edilmeyi sevenler için doğal görünümlü ve dalgalı saçlar birebir.

celebrity-hair-jennifer-lawrence-sag-awards-122802_L

Saçlarınızın sürekli önünüze gelmesi sizi rahatsız ediyorsa bu tarz yarı toplu bir model sizin için daha uygun olabilir.

celebrity-hair-cuts-gallery-141

Örgü saç size yakışıyorsa, şanslısınız 🙂 Bu şirin model bir kadını aynı anda hem sempatik hem de güzel gösterebilen bir güce sahip.

Her gününüzün, iyi saç gününüz olması dileğiyle…

Sevgilerimizle 🙂

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler
İlk Buluşmada Neler Konuşulur?
İlk Buluşmada Asla Düşmemeniz Gereken 5 Giyim-Kuşam Hatası
İlk Buluşma Makyajı
İlk Buluşmada Yapılabilecek En Ölümcül 6 Hata
İlk Buluşma Hazırlıkları: Korkularınızla Yüzleşin!
İlk Buluşma Hazırlıkları: Vücut Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Cilt Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Saç-Baş
İlk Buluşmayı Eğlenceli Hale Getirecek Oyunlar
İlk Buluşma Sonrası

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol