İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler

İlk buluşma bazen uzun yıllar sürecek bir beraberliğin ilk günü olabilir. Bazen de karşınızdaki ile yaşadığınız son güne dönüşür. İlk buluşma konusunda farklı bakış açıları ile sizi bilgilendirmek için bir çok şey yazdık. Buluşmaya gitmeden önce bunları bir gözden geçirmeniz faydalı olacaktır. Bu yazıda yapmasanız daha iyi olabilecek şeylerden söz edeceğiz.

Negatif Enerji Yaymayın

Bir buluşmada, kendini iyi hisseden kişinin enerjisi hemen fark edilir. Zaman zaman özellikle kadınlar, o gün güzel olmadıklarını ya da çekici gözükmediklerini düşünerek, daha buluşmaya gitmeden kötü bir enerji ile yüklenirler. Böylece, kötü bir ilk buluşmaya da davet çıkarmış olurlar. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız, buluşmayı ertelemek daha sağlıklı olabilir.

O size kimi hatırlatıyor?

İlk buluşmada konu bir noktada tıkanır ve karşılıklı konuşacak konu arayışı başlayabilir. Özellikle böyle zamanlarda insanlar, karşısındakini hayatından birine benzeterek konuya süreklilik kazandırmaya çalışır. Onu hayatınızdaki birine benzettiğinizde, aslında bir kıyaslama sürecini de başlatmış olursunuz. Bu karşınızdakini, özellikle ilk buluşmada rahatsız edebilir.

İLK BULUŞMA HAKKINDA HER ŞEY BURADA!

Erkeklerin / kadınların hepsi…

Bazen insan erkekler ya da kadınlar hakkında genelleme yaparak konuşur.

Örneğin: Bütün erkeklerin derdi aynı
Örneğin: Bütün kadınlar para harcamayı sever

Bu tür genellemeler özellikle ilk buluşmada karşınızdakini henüz tanımadan onu bir kalıbın içine yerleştirdiğiniz fikrini oluşturur. Daha açık söylemek gerekirse ön yargılı davranmış olursunuz. Onu tanımaya şans verin, belki de sizin bildiğiniz insanlardan değildir.

Ben, ben, ben ya da sen, sen, sen

İlk buluşmada sürekli olarak günün odak noktasında olmayı istemek ya da sürekli olarak kendinden bahsetmek bir süre sonra sıkıcı hale gelebilir. Sürekli olarak karşı tarafın konuşmayı yönlendirmesini beklemek de bir o kadar yorucudur. Hem ilk buluşma, hem de sonrası için: Dinlemek kadar konuşmayı da bilmek gerekir.

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler
İlk Buluşmada Neler Konuşulur?
İlk Buluşmada Asla Düşmemeniz Gereken 5 Giyim-Kuşam Hatası
İlk Buluşma Makyajı
İlk Buluşmada Yapılabilecek En Ölümcül 6 Hata
İlk Buluşma Hazırlıkları: Korkularınızla Yüzleşin!
İlk Buluşma Hazırlıkları: Vücut Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Cilt Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Saç-Baş
İlk Buluşmayı Eğlenceli Hale Getirecek Oyunlar
İlk Buluşma Sonrası

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol