İlk Buluşma Hazırlıkları: Vücut Bakımı

Birbirinizi internette tanıdınız ve artık buluşmaya hazırsınız. Peki vücudunuz da bu buluşmaya hazır mı? Telaşa kapılmanıza gerek yok; çünkü tepeden tırnağa hazırlanmanız için gereken her şey bu yazıda!

Bath woman

1. Banyonun Tadını Çıkartın!

Valla bize sorarsanız, o sabah saatinizi biraz erkene kurun ve telaşa kapılmadan hazırlanmanın keyfine varın. Açın en sevdiğiniz müziği, yakın mumlarınızı ve güne uzuun bir banyoyla başlayın. Şampuan, saç kremi, vücut şampuanı, traş jeli/köpüğü.. Nasıl olsa bol bol vaktiniz var, ihtiyacınız olan ne varsa kullanın. Banyodan çıktıktan sonra antiperspirant özellikli bir deodorant tercih ederseniz, gün boyu terleme problemi yaşamazsınız. Eğer kuru bir cildiniz varsa, banyo sonrası cildinizin kuru bölgelerine vücut losyonu uygulayın. Kullandığınız ürünler kokusuz değilse kokuları çok karıştırmamak adına vücut şampuanınızla uyumlu bir vücut losyonu kullanmanızı öneririz. Örneğin meyveli bir vücut şampuanı kullandıysanız, vücut losyonunuz da yine meyveli olsun.

2. Pespembe Topuklar

Banyo sonrası yumuşayan topuklarınızdaki ölü deriyi atmanın tam zamanı! Ponza taşıyla topuklarınızı hafifçe ovalayın, çatlamış topuklarınız varsa topuklarınıza tedavi edici özelliği olan bir topuk kremi uygulayın.

3. Manikür -Pedikür 

Banyo sonrası, manikür- pedikür için de en uygun zaman. Ancak işin uzmanı değilseniz, en iyisi bu işi bir profesyonele bırakmak. Tırnaklarınız temiz ve bakımlı olduktan sonra istediğiniz renk oje tercih edebilirsiniz. Renksiz ya da çok açık renk bir oje bile ellerinizi harika göstermeye yeter.

İLK BULUŞMADA NE YAPMALI, NE YAPMAMALI?

4. İstenmeyen Tüylere Veda Edin!

Sıkı durun çünkü bu baş belası tüylerden kurtulmanın en pratik ve en zahmetsiz yolunu açıklıyoruz: Soğuk ağda bantları. Bu kullan-at özellikli bantlar zamandan tasarruf etmek anlamında gerçekten işe yarıyorlar. Tabii eğer ince iş gerektiren bir durum varsa, yine başvurmanız gerekenler; kadim dostumuz cımbız ve epilatörler.

5. Bembeyaz Dişlerle Gülümseyin

Sıra geldi dişlere. Biliyoruz bu pek hoşunuza gitmiyor ancak sağlıklı bir ağız ve güzel bir gülüş istiyorsanız, diş ipi kullanmanız şart! Dişlerinizi fırçalayıp, ağız bakım suyu kullandıktan sonra eğer dişlerinizi yeterince beyaz bulmuyorsanız, hidojen peroksit içerikli bantlardan faydalanabilirsiniz. 10-15 dk dişinizde kalarak etkisini gösteren bu bantlar sayesinde, çay kahve ve sigaranın dişleriniz üzerindeki negatif etkilerinden kurtulmanız mümkün.

6. Parfümünüz İmzanız Olsun

Ve son olarak, gerçekten size yakıştığını bildiğiniz bir parfümü aşırıya kaçmamak kaydıyla bileğinizin içine, kulak arkalarınıza ve dekoltenize sürün. Ta daa işte hazırsınız 🙂

Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle 🙂

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler
İlk Buluşmada Neler Konuşulur?
İlk Buluşmada Asla Düşmemeniz Gereken 5 Giyim-Kuşam Hatası
İlk Buluşma Makyajı
İlk Buluşmada Yapılabilecek En Ölümcül 6 Hata
İlk Buluşma Hazırlıkları: Korkularınızla Yüzleşin!
İlk Buluşma Hazırlıkları: Vücut Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Cilt Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Saç-Baş
İlk Buluşmayı Eğlenceli Hale Getirecek Oyunlar
İlk Buluşma Sonrası

 

 

 

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol