İlk Buluşmada Yapılabilecek En Ölümcül 6 Hata

İlk Buluşmada

1. Eski sevgiliden bahsetmek 

Eski sevgiliniz dünyanın en şahane insanı dahi olsa, onla yaşadığınız çılgınlıklardan bahsetmenin size değer katacağını düşünüyorsanız, yanlış yoldasınız. Yok eğer onu hala unutamadığınız için istem dışı olarak bahsediyorsanız, keşke bu buluşmayı aceleye getirmeseydiniz. En iyisi bu eski defterleri minimum seviyede açmak, hatta mümkünse hiç açmamak.

2. Sıkıcı Olmak

Arabanızın kış lastiğini nerden aldığınız ya da bilgisayarınızın yanmış anakartını nasıl tamir ettiğiniz onu ilgilendirmeyebilir. Anlatacak ilginç bir şeyiniz yoksa hayallerinizden bahsedin. Mesela seyahat planlarınız ya da görmek istediğiniz şehirler güzel bir sohbet konusu olabilir.

2. Telefonla fazla haşır neşir olmak

Karşı taraf size bir şeyler anlatıyorken akıllı telefonunuzla ilgilenmenin, ”şu anda seni umursamıyorum” demekten pek bir farkı yok. O yüzden en azından birkaç saatliğine kendinizi  gelen tweet’lerden ve mesajlardan uzak tutun. Hatta belki onun gözlerine bakmayı bile deneyebilirsiniz.

İLK BULUŞMANIN ÖNCESİ VE SONRASI!

 3. Soğanlı sarımsaklı yiyecekler sipariş etmek

Karşı taraf  hamburgerini özellikle soğansız istemişken, siz üstüne basa basa benimki bol soğanlı olsun derseniz, sanki onun yanında pis kokmayı önemsemiyormuş gibi gözükürsünüz. Soğanlı siparişlerinizi sonraki buluşmalara saklamanızı tavsiye ederiz.

4. Karşı tarafı sorguya çekmek

Tamam heyecanlısınız, onu bir an evvel tanımak istiyorsunuz; ancak sorularınızın dozunu iyi ayarlayın ki, karşı taraf kendisini sorguya çekilmiş gibi hissetmesin. Tanışmayı biraz akışına bırakmakta fayda var. Sonuçta onu işe almıyorsunuz, sevgili olmaya çalışıyorsunuz.

5. Başka arkadaşlar çağırmak

Hakikaten başka arkadaşlarınızın ne işi var buluşmanızda? Ekstradan gelen bir kişi bile aranızdaki tüm romantizmi silip süpürür. Demedi demeyin 🙂

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler
İlk Buluşmada Neler Konuşulur?
İlk Buluşmada Asla Düşmemeniz Gereken 5 Giyim-Kuşam Hatası
İlk Buluşma Makyajı
İlk Buluşmada Yapılabilecek En Ölümcül 6 Hata
İlk Buluşma Hazırlıkları: Korkularınızla Yüzleşin!
İlk Buluşma Hazırlıkları: Vücut Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Cilt Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Saç-Baş
İlk Buluşmayı Eğlenceli Hale Getirecek Oyunlar
İlk Buluşma Sonrası

 

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol