İlk Buluşma Sonrası

İlk buluşmada çok heyecanlanmış olabilirsiniz ya da ilk buluşmanız gayet sakin ve keyifli geçmiş olabilir, netice olarak ilk buluşmayı atlatmış bulunuyorsunuz 🙂

İkinci buluşmanın olup olmayacağı her iki taraf için de soru işareti ise sözlerimize kulak verin…

İlk Buluşmanız Nasıldı?

Siberalem‘de tanıştınız ve ilk buluşmanız sonrasında hissettikleriniz, bir sonraki hamlenizi belirleyecektir. Kendinize şunu sorun: “Ondan hoşlandım mı?
Cevaplarken dürüst olun. Onunla vakit geçirmek keyifli ve eğlenceli miydi? Cevabınız “Evet“se, aşağıdaki 3 madde sizin için yazıldı. “Hayır” diyorsanız da son 3 maddeyi okuyun.

siberalem_2bulusma_21) “Ondan Hoşlandım” diyorsanız…
Duygularımızı içimizde yaşamaktan ve karşımızdaki kişilere replikler yazmaktan bir türlü kopamadık değil mi? Bu kez böyle yapmıyoruz. Ondan hoşlandıysanız, ilk buluşmayı takip eden 24 saat içinde onu 1 kez arayın. Aramak zor geliyorsa ya da endişelendiriyorsa da mesaj atın. Konu bulmakta sıkıntı yaşıyorsanız, güzel vakit geçirdiğinizi söyleyerek lafa girebilirsiniz. Şimdi top onda. O size nasıl bir cevap veriyor?

2) Gelen cevaba göre sonraki davranışı planlıyoruz…
a) Pozitif, hevesli ve ilgili bir dönüş aldınız. O da sizden hoşlanmış demek ki. Süper! İletişime devam edin.
b) Telefonu açmadı ya da çok soğuk konuştu. Bu durumda ya müsait değil ya da konuşmak istemiyor. Bir kez daha denemeye değer.

3) İlk buluşma sonrası, ikinci buluşma öncesi…
Telefon, mail, mesaj ile devam eden bir iletişim başlamış olabilir. Sabahları günaydın mesajları, geceleri de iyi geceler dilekleri paylaşılıyorsa işler yolunda demektir. Bu durumda bir sonraki buluşma için plan yapabilir, bir öneri ile gidebilirsiniz.

İkinci ya da üçüncü aramalarınızda da o pozitif elektiriği alamıyorsanız, üzgünüz ikinci buluşma olmayacak gibi. Bu durum sizi üzmesin, sinirlendirmesin ya da kırmasın. Size uygun olan yüzlerce insanın var olduğunu hatırlayın. Bulmak için aramak gerekir.

İLK BULUŞMANIZDA KENDİNİZİ DAHA İYİ HİSSEDİN!


siberalem_2bulusma1) “Ondan Hoşlanmadım” diyorsanız…

Öncelikle kendinize karşı dürüst olduğunuz için sizi tebrik ederiz. Kalbinizin sesi her zaman doğruları söyler. Onun size göre olduğunu düşünmüyorsanız süreci uzatıp onu kırmayın ve kendinizi kandırmayın.

2) Düşünce ve duygularımı nasıl anlatacağım…
a) O sizi ararsa, nezaket ve saygı çerçevesinde duygu ve düşüncelerinizi söyleyebilirsiniz. İkinizin de iyi niyetli olduğunuzu bildiğinizi ancak her zaman o özel uyumun yakalanmadığını söyleyebilirsiniz. Sizi anlayacaktır.
b) Sizi aramazsa, hiçbir işaret vermezse o da sizden elektrik alamamış olabilir ve kırmamak için ne yapacağını bilemiyordur. Sessizliğinizi korumak en sağlıklısı olacaktır.

3) Şimdi ne yapmalı?
İkinci buluşmanın olmayacağı iki tarafça da netleştirildikten sonra, güzel bahar günlerini yalnız geçirmemek için ruh eşinizi aramaya devam edebilirsiniz. Aramadan bulan olmuş mu ki hiç?

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler
İlk Buluşmada Neler Konuşulur?
İlk Buluşmada Asla Düşmemeniz Gereken 5 Giyim-Kuşam Hatası
İlk Buluşma Makyajı
İlk Buluşmada Yapılabilecek En Ölümcül 6 Hata
İlk Buluşma Hazırlıkları: Korkularınızla Yüzleşin!
İlk Buluşma Hazırlıkları: Vücut Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Cilt Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Saç-Baş
İlk Buluşmayı Eğlenceli Hale Getirecek Oyunlar
İlk Buluşma Sonrası

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol