İlk Buluşmada Asla Düşmemeniz Gereken 5 Giyim-Kuşam Hatası

iStock_000016165633Small

1. Aktiviteye ve mekana uygun giyinmemek

Bilekten lastikli eşofmanınızla mum ışığında romantik yemeğe oturmak istemeyeceğiniz gibi, Belgrad Ormanı’nda yürüyüş yaparken ayağınızda topuklular olsun istemezsiniz muhtemelen. Dolayısıyla buluşmadan önce yapılacak aktiviteyi ve gidilecek mekanı netleştirmek oldukça önemli. Sevgili adayınız o gün sizin için bir sürpriz planlıyor ve detay vermek istemiyor bile olsa, siz ne yapın edin ve program hakkında mümkün olduğunca bilgi toplamaya çalışın.

2. Daha önceden hiç giymediğiniz bir ayakkabıya güvenmek

İlk buluşmaya yeni bir ayakkabıyla gitmek, risk almak demektir. Mağazada 5 dakika deneyerek almaya karar verdiğiniz ayakkabı, uzun süre yürüdüğünüzde gününüzü kabusa çevirebilir. O yüzden iyisi mi ilk buluşma için gardrobunuzdaki güvenilir modellerden birini tercih edin, işinizi şansa bırakmayın.

3. Dekoltenin dozunu fazla kaçırmak

Omuz dekolteli bir bluz ya da mini bir etek ilk buluşma için aslında gayet yerinde tercihlerdir. Ancak unutmamak gerekir ki, yerinde bir dekolte sizi vezir edebilecek potansiyele sahipken, yanlış kombinlendiği takdirde bir o kadar rezil edebilir.  Örneğin straplez bir bluz, bol paçalı uzun bir pantolonla gayet hoş durabilecekken, mini etekle kombine edildiğinde, giyen kişinin (eğer plajda falan değilse) maalesef bir nevi kolay lokma olarak algılanmasına sebep olabiliyor. Aslında bu konudaki kural net ve basit. Tamamen bir tarafı açarken, diğer tarafı kapatmak üzerine kurulu. 

BU ÖNERİLERİ OKUMADAN İLK BULUŞMAYA GİTMEYİN!

4. Yanlış iç çamaşırı seçimi

Gerçekten de o beyaz tişörtun içine mavi puantiyeli sutyeninizi giymeyi planlamıyordunuz değil mi? Heh tamam bir an korktuk. Bu arada küçük bir sır verelim: Beyaz tişortun içinde belli olmayan sutyen rengi beyaz değil, ten rengidir. Hazır iç çamaşırı konusu açılmışken, omuzları üzerlerine seloteyp yapıştırılmış gibi gösteren şeffaf sutyen askılarına değinmemek olmaz. Bir de bunların nazar boncuklu, kelebekli falan varyasyonları var ki kimseye önermiyoruz. 100 erkeğe sorduk ve bunları beğenen henüz tespit edilemedi.

5. Topuklu ayakkabıların altındaki etiketleri çıkartmamak

Önemsiz gibi görünen bu ayrıntı aslında oldukça hafife alınıyor. İnanmıyorsanız şöyle bir gözünüzde canlandırın. Önünüzde yürüyen bir kadın var. Hatta bir afet. Saçı, makyajı, elbisesi dört dörtlük. Gözleriniz ister istemez ona takılıyor. Merdivenlerden çıkarken ayağını hafifçe kaldırdığında o zarif topuklarının altında bembayaz koskoca bir barkod gözünüze çarpıyor. Üstelik öyle devasa bir barkod ki, üzerinde ayakkabının hem ilk fiyatı hem de indirimli fiyatı seçilebiliyor. Sizce de bütün büyü bozulmadı mı?  Dolayısıyla hanımlar, evden çıkmadan önce tabanlara dikkat!

Sevgilerimizle 🙂

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler
İlk Buluşmada Neler Konuşulur?
İlk Buluşmada Asla Düşmemeniz Gereken 5 Giyim-Kuşam Hatası
İlk Buluşma Makyajı
İlk Buluşmada Yapılabilecek En Ölümcül 6 Hata
İlk Buluşma Hazırlıkları: Korkularınızla Yüzleşin!
İlk Buluşma Hazırlıkları: Vücut Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Cilt Bakımı
İlk Buluşma Hazırlıkları: Saç-Baş
İlk Buluşmayı Eğlenceli Hale Getirecek Oyunlar
İlk Buluşma Sonrası

 

 

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol