Topluluk Kuralları

Türkiye’nin ilk ve en büyük arkadaşlık sitesi Siberalem, sizlere kaliteli ve güzel arkadaşlıkları, hayat boyu sürecek dostlukları ve ilişkileri en güvenilir şekilde sunmak için kurulmuştur. Site içerisinde oluşturduğunuz üyelik üzerinden yeni insanlarla tanışabilir, sohbet edip yepyeni bir ilişkiye adım atabilirsiniz.
Siberalem’in sizin için en etkili şekilde çalışması bu bölümde belirtilen Topluluk Kuralları’na uygun davranmanıza ve üyeliğinizi bu kurallar çerçevesinde oluşturmanıza bağlıdır. Kurallara uymamanız durumunda Siberalem üyeliğiniz iptal edilecektir.

Profil Oluşturma

Siberalem’e üye olmanız ve üyeliğinizin devam edebilmesi için uyulması gereken kurallar aşağıdaki gibidir;

Profiller e-posta adresi, web adresi, telefon numarası gibi (doğrudan ya da dolaylı olarak) kişisel bilgi içeremez
Profil oluştururken kullanıcı, kendini ya da aradığı kişiyi anlattığı alanları ayrıntılı, açık ve gerçeğe uygun doldurmalıdır.
Kullanıcı kendini ya da aradığı eşi anlattığı alanlarda herhangi bir şekilde hakaret içeren, seksist ya da ırkçı ifadeler kullanamaz.
Kullanıcı profilinde Türkçe ya da İngilizce dışında bir dil kullanmak isterse bunu birkaç cümleyle sınırlı tutmak zorundadır.
Profillerde herhangi bir siyasi görüşün, dinin vb. propagandası yapılamaz.
Kullanıcı profilinde suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasalara aykırı herhangi bir bilgiyi kullanamaz.

Siberalem Genel Kurallar

Üyelerimizin site içerisinde sorunsuz ve keyifli bir şekilde hareket edebilmesi, saygıya ve karşılıklı iletişime dayanan ilişkiler kurabilmesi için belirlenen kurallar aşağıdaki gibidir:

Siberalem üyeleri birbirlerine karşı saygılı olmak zorundadır.
Siberalem üyelerinin kendilerini ve aradıkları kişiyi anlattıkları alanlarda ya da sohbetlerinde yasalara aykırı, küfürlü, hakaret içeren, seksist ya da siyasi içerikli ifadeler kullanması yasaktır.
Üyelerin sohbetlerinde ve profillerinde herhangi bir ticari amaç taşıyan ya da telif hakkı içeren ifade ve içerik paylaşmaları yasaktır.
Üyelerimizin spam mesaj göndermesi yasaktır.
Üyelerimizin profillerinde pornografik ve cinsel içerikli görsel kullanmaları yasaktır.
Üyelere karşı saldırgan davranışlar, tehditkar ve rahatsız edici şekilde takip etme, taciz ve gizliliğin ihlali, kişinin özel bilgilerini ifşa etmek gibi davranışlar Topluluk Kuralları’nın ihlal edilmesi anlamına gelir ve yasaktır.
Bu kurallara uyulmaması durumunda doğacak hukuki ilişkilerde Türk hukuku uygulanacaktır. İhlallerden doğan ve doğabilecek her türlü ihtilaf halinde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.