Bildirimler

Bildirimler Siberalem’in en önemli fonksiyonlarından biridir. Üyeliğinize giriş yaptığınızda bildirimler alanında size gelen bildirimleri anında görmeye başlarsınız. Her bildirim çeşidi kendi simgesi ile bildirimler alanında yer alır. Size mesaj geldiğinde, bir göz kırpma aldığınızda, bir üye sizi arkadaşı olarak eklediğinde veya bir üye profilinize baktığında hemen bildirimler alanında belirir. Bildirimler anlıktır, sisteme her girişinizde temizlenir ve böylece yenilerinin gelmesi sağlanır. Gelen bildirimler aynı zamanda ilgili listelerde tutulur. Bu listeler şöyle sıralanabilir:

 

Mesaj Listesi

Size gelen tüm mesajlar bu listede toplanır. Daha ayrıntılı bilgi için Mesaj Listesi sayfasını inceleyin.

 

Göz Kırpmalar Listesi

Üyelerin size gönderdikleri Göz Kırpma bildirimleri bu listede toplanır. Daha ayrıntılı bilgi için Göz Kırpmalar Listesi sayfasını inceleyin.

 

Profilime Bakanlar Listesi

Siberalem’de bir üye profilinize baktığında size gelen bildirimlerin tutulduğu listedir. Daha ayrıntılı bilgi için Profilime Bakanlar Listesi sayfasını inceleyin.

 

Arkadaş Listesi

Siberalem’de Arkadaş olarak eklediğiniz profillerin gösterildiği listedir.Daha ayrıntılı bilgi için Arkadaş Listesi sayfasını inceleyin.

 

Neden Bildirim Almıyorum?

Siberalem’de bildirim almamanızın birkaç sebebi olabilir:

  • Profiliniz kapalı olabilir. İlgili Profil Ayarları sayfasını inceleyin.
  • Profile Bakma Ayarınız kapalı konumda olabilir.  İlgili Profil Ayarları sayfasını inceleyin.
  • İletişime geçtiğiniz kişileri yasaklamış olabilirsiniz. İlgili Yasaklama sayfasını inceleyin.
  • Profilinizi detaylandırın. Profilinde daha çok bilgiye yer veren kullanıcılar daha çok ilgi çeker.
  • Fotoğraf ekleyin. Profillerine etkileyici bir veya daha fazla fotoğraf ekleyen kullanıcılar daha çok ilgi çeker. Arama sonuçlarında daha üstlerde çıkma şansı yakalar.
  • Daha çok iletişime geçin. Arama Yapın, Mesaj Gönderin, Göz Kırpın, yani Siberalem’i daha etkin kullanın.
  • Kalıplardan kurtulun. Mesaj yazarken ve Profilinizi Detaylandırırken klişeleşmiş söz kalıplarından değil, kendinizden birşeyler katın. Siz olun.
  • Gold Üye olmayı deneyin. Siberalem’de çeşitli ödeme yöntemleriyle satın alabileceğiniz birçok üyelik paketi bulunmaktadır. Size uygun olanını deneyin.