Arama

Siberalem, üyelerinin yeni insanlar bulması için tasarlanmış bir platformdur. Haliyle “arama” yapmanız, yeni kadın ve erkek arkadaşlar aramanız Siberalem’in temel işlevlerinden biridir. Yeni insanlarla tanışmak, size uygun kişileri bulmak için bu “Arama” özelliğini kullanabilirsiniz.
Arama seçeneğinden nasıl faydalanabileceğinizi biraz daha detaylandıracak olursak:
“Arama” butonuna tıklayın ve Siberalem’e üye olurken verdiğiniz ilk kriterlere göre size sunulan en uygun kişileri görün.
Arama bölümündeki “Kriter ekle” kısmına tıkladığınızda, tüm arama seçenekleri açılacaktır. Medeni durumu, İlişki türü, Mesleği, Burcu, Boy-Kilo, Fiziksel Engeli, İçki, Dini İnancı, Eğitimi, Aylık Geliri, Çocuk Durumu, Sigara kullanım alışkanlığı gibi kriterlere göre arama yapın. Dilerseniz “Anahtar Kelime” seçeneğini de kullanabilirsiniz. “Anahtar Kelime” seçeneğini kullanmak için, bu kutuya “kitap”, ”bisiklet”, “kedi”, “çikolata”, “dans” örneklerindeki gibi kelimeler yazabilirsiniz. Böylece, size göre olan o kişiyi bulmanız kolaylaşabilir.
Bu ekranın sağ üst kısmına baktığınızda “Bu aramayı kaydet” butonunu görürsünüz ve aramanıza bir isim vererek kaydedersiniz. Bu sadece sizin görebileceğiniz bir kayıttır. Kaydettiğiniz tüm aramalar “Kayıtlı Aramalarım” seçeneğinde yer alır.

 

Yeniler

Siberalem’e kısa süre önce üye olmuş üyelerin size önerildiği alandır. Bu kısımda yer alan üyelerin profillerini inceleyip, onlara ilk mesaj atanlardan olabilirsiniz. Bu kısımda size sunulan arama kriterleri ile aramanızı çeşitlendirebilirsiniz.

 

Sistemdekiler

Siberalem’de o anda online durumda olan üyelerin size önerildiği alandır. Bu kısımda size sunulan arama kriterleri ile aramanızı çeşitlendirebilirsiniz.

 

Fotoğraflı Üyeler

Fotoğrafına profilinde yer vermiş üyelerin size önerildiği alandır. Bu kısımda size sunulan arama kriterleri ile aramanızı çeşitlendirebilirsiniz.

 

Kayıtlı Aramalar

Kaydettiğiniz aramalarınız burada tutulur ve aynı kriterler ile düzenli aramalar yapmanızı sağlar.