Fotoğraf Ekleme

Siberalem profilinize iki farklı şekilde fotoğraf yükleyebilirsiniz. İlki, cihazınızdaki fotoğraflardan seçip ekleme yapmanız şeklindedir. İkincisi ise, Facebook profilinizdeki fotoğrafları seçip eklemenizdir. Fotoğraf ekleme aşamalarını biraz daha detaylandıralım:

 • Menüden Profilim butonunu tıklayın ve profil sayfanıza ulaşın.
 • Fotoğrafınızın olması gereken çembere mouse’unuz ile geldiğinizde “Fotoğraf Ekle” seçeneğini göreceksiniz. Bu kısma tıklayın ve fotoğraf ekleme alanına ulaşın.
 • Fotoğraf ekleme alanındaki “Ekle” butonuna tıkladığınızda bilgisayarınızdaki dosyalar size sunulur ve buradan seçtiğiniz fotoğrafı profilinize ekleyebilirsiniz.
 • Fotoğraf ekleme alanında “Sürükle bırak” şeklinde bir not yer alır. Bilgisayarınızdaki fotoğraflardan tercih ettiklerinizi bu alana sürükler ve bırakırsanız fotoğrafınız profilinize yüklenmiş olur ve editörlerin onayına iletilir.

Facebook Hesabından Fotoğraf Ekleme

“Facebook’tan Al” seçeneğini kullanmayı tercih ettiğiniz zaman ise, Siberalem, Facebook sayfanızdaki profil fotoğrafları klasöründen fotoğrafları almak için sizden onay ister ve onay verdiğinizde, Facebook fotoğraflarınız seçiminize sunulur. Tercih edeceğiniz fotoğrafları profilinizde gösterilmesi için seçebilirsiniz.

Siberalem, Facebook profilinizde herhangi bir içerik paylaşımı yapmaz ve Facebook üzerinde, Siberalem üyesi olduğunuza dair bir bilgiye yer vermez.

Fotoğraf Düzenleme

Profilinize eklediğiniz fotoğraflar üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz. Bunun için, “Fotoğraf Ekle” butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan onaylı fotoğraflarından birine fareniz ile gelin. Fotoğrafın üzerinde beliren sihirli değnek işaretine tıklayın ve açılan sayfadan farklı filtreler kullanarak fotoğrafınızı düzenleyin.

 

Fotoğraf Silme

Profilinize eklediğiniz fotoğrafları silmek istediğinizde fotoğraf ekleme bölümünden, silmek istediğiniz fotoğrafın sağ üst köşesindeki kapatma tuşuna fareniz ile tıklayarak silebilirsiniz.

 

Profil Fotoğrafını Belirleme

Profil fotoğrafınızı belirlemek için, “Fotoğraf Ekle” butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan fotoğraflardan, profil fotoğrafınız olmasını istediğinizin üzerine mouse ile gelin. Fotoğrafın üzerinde beliren kişi ve yazı görselinin üzerine tıklayın. Böylece artık o fotoğrafınız profilinizde sizi temsil eden ilk fotoğraf olur.

 

Fotoğraf Onay Durumları

Fotoğraf ekleme alanında eğer fotoğrafınız varsa, üzerlerinde fotoğrafların onay durumları hakkında bilgi bulunur. Fotoğrafınız o sırada;

 • Onaylı
 • Onay Bekliyor
 • Red Edildi

durumlarında olabilir. Eğer fotoğrafınız Onaylı durumda ise, onu düzenleyebilir ve Profil Fotoğrafı olarak seçebilirsiniz.

Fotoğrafınız Onay Bekliyor durumda ise Editörlerimizin onayını beklemektedir. Mesai saatleri içerisinde azami 1 saatte onaylanacaktır.

Eğer fotoğrafınız Red Edildi durumda ise fotoğrafınız profilinize eklenememiştir. Fotoğraf ekleme şartlarını da göz önünde bulundurarak yeni bir fotoğraf eklemenizi öneririz.

Fotoğraflarınız hangi durumlarda onaylanmaz?

 • Profil sahibi dışında, başka bir kişiye ait olduğu tespit edilen fotoğraflar onaylanmamaktadır.
 • Fotoğraf içeriğinde, profil sahibi dışında kişi ya da kişilerin bulunduğu fotoğraflar onaylanmamaktadır.
 • Yüzün net görünmediği fotoğraflar onaylanmamaktadır.
 • Konsept dışı (havuz, deniz kenarı, kumsal, vb. harici) çıplaklık içeren fotoğraflar onaylanmamaktadır.

 

İlgili konular

siberalem-logo-native-white 09.41.33

Yardımcı olabildik mi?