Hayatı Hisset

siberalem

Hayatı daha iyi hissetmek…

İzole alanlarımızda kaldığımız şu günlerde hayatı daha iyi hissetme zamanı gelmedi mi?

Güne her zamankinden farklı başlayıp, gün içindeki deneyimlerimizi daha hassasiyetle yaşama zamanı. Bugün, rahatça gittiğimiz kafeler ve restoranlara gidemiyor olabiliriz. Her zaman şikayet ettiğimiz trafiği unutmaya başlamış olabiliriz. Uzun zaman görmeyince hasret çektiğimiz insanlarla buluşamıyor olabiliriz. Ancak elde hala kendi yaşantımız var. Kendi yaşantımızı güzelleştirmek ve hayatı daha iyi hissetmek için yola çıkalım.

Hayatın Güzel Detaylarını Yakala

Bir Kahve

Günün ilk kahvesini içerken o kıymetli anı sevdiğiniz bir müzik ile güzelleştirin. Eğer evde kal çağrısına uyabiliyorsanız, bu kahveyi evde en son ne zaman içebildiğinizi hatırlayın. Evde olduğunuz için mutlu olmak da günün mutluluğuna dahil.

Bir Cümle

Uzun uzun kitap okumak, hele de bu yoğun gündemde pek mümkün görünmüyor. Ancak, bir kitap seçin ve aralardaki cümlelerden kendinize notlar çıkarın. Günün güzel sözünü siz bulun. Sonra bunu sevdiklerinizle paylaşıp mutluluğu çoğaltabilirsiniz.

Doğanın Bir Parçası

Doğaya ne kadar da uzak kalıyoruz. Peki pencere önündeki çiçekler. Şimdi onlarla ilgilenme zamanı. Toprağı, saksısı, yeri değişsin, tazelensin. İhmal ettiklerimize zaman vermek zamanı.

Sokaktaki Dostlarımız

Hayatı daha iyi hissederken, günlük telaşlarla yanınlarından geçip gittiğimiz kedi ve köpeklere de mama ve su vermeye zaman ayırabiliriz. 

Bir Merhaba

Yeni bir insanla tanışmak ve hayatın güzel bir anını onunla paylaşmak, hislerimizle bağlantı kurmak adına kıymetli bir deneyim.

İnsanın kendini başka bir insana anlatması, günün getirdiklerini paylaşması ve onu dinlemesi bu zamanlarda yakalabilecek en güzel fırsat. Yeni insanlarla tanışmak için Siberalem’i ziyaret edin.

Hayatı daha iyi hissetmek için başka insanlarla kuracağınız iletişimin önemini unutmayın…

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol