Çağımızın Kolaylıklarından: Görüntülü Sohbet

Aşkın Metafiziği kitabının yazarı, ünlü filozof Schopenhauer demiş ki, “Her insan kendi görüş sahasının sınırlarını, dünyanın sınırları olarak kabul eder.” İlk bakışta hiç romantik durmayan bu sözü, aşkı arayan gözler farklı okur ve sevdaya adım atan kalpler farklı anlar. Aşkı arayanın gözler, gördüğünde bulur o büyülü hayalleri. O zaman siz de, internette biriyle tanışırken görüntülü sohbet etmek konusunda biraz daha açık yürekli davranın. Böylece, yeni bir aşka yelken açma fırsatınız olabilir, bizden söylemesi.


Gel gelelim görüntülü sohbet kurallarına…

 

– Öncelikle unutmamak gerekir ki, görüntülü sohbet her iki tarafın da isteği dahilinde olmalıdır. Bu konuda konuştuğunuz kişiye ısrarcı olmayın, belki de müsait bir zaman değildir.
Görüntülü sohbet ederken, ister cep telefonunuzdan isterseniz de bilgisayarınızdan, önce kameranın görüş açısındaki her şeyi kontrol edin. Sizi zor durumda bırakacak bir şeyler olup olmadığından emin olun. Mesela, kirli kıyafetlerinizin yer aldığı bir bir karede siz yer almayın.
Görüntülü sohbet öncesi, ortama dikkat ettiğiniz kadar kendi görünüşünüze de dikkat edin. O kamera açılmadan evvel, bir ayna karşına geçin ve tıpkı ilk buluşmaya gider gibi özenli olun.
– Telefon ya da bilgisayarınızla görüntülü sohbet yapacaksanız, kamera ve mikrofonunuzun düzgün çalıştığından emin olun.
– Sohbet başlayınca, lütfen şu kamerayı kıpır kıpır kıpırdatmayın. Sabit dursun. Tuhaf bir yüz ifadenizle donan bir kamera istemezsiniz değil mi?
Görüntülü konuşma, en az ilk buluşmanız kadar önemlidir. O sebeple özenli olmak, sözlerinize ve ifadelerinize dikkat etmek sizin için artı puan olacaktır.
– İlk kez görüntülü sohbet yapıyorsanız ve bu sizi heyecanlandırıyorsa, o zaman bunu sohbet ettiğiniz kişiye ifade edin. Hem üzerine konuşacak bi’şeyleriniz olur hem de olası yanlışlıklardan sizi korur.

Sohbet etmek, ilk buluşmaya gitmek, görüntülü konuşmak… Hepsi çok güzel ve eğlenceli. Hayatınıza biraz heyecan ve eğlence katmak için Siberalem’e üye olun, heyecanlı ve eğlenceli günlere merhaba deyin. Unutmayın, her gün binlerce yeni insan Siberalem’e üye oluyor ve aşkı burada bulmak için hayatlarının en eğlenceli adımını atıyorlar. Türkiye’nin en büyük ilişki ve arkadaşlık sitesi Siberalem’e bugün üye olun ve bu avantajların hepsine sahip olun. Hayat kısa, sevgi uzun…

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol