İstikamet Alaçatı!

Bayram haftasına girmiş bulunuyoruz! Romantik bir tatil arzu edenler için, hep duydum ama hiç gitmedim diyenler için! Biraz magazinden bilen, biraz eş komşudan duyanlar için Alaçatı rehberini sunuyorum!

Butik Otellerin Dayanılmaz Çekiciliği!

a2Alaçatı denince akla ilk gelen dudak uçuklatan fiyatlar olsa bile, bundan 10 sene evvel akla ilk gelenler rüzgar sörfü ve taş evlerdi! Şimdi ise neredeyse Alaçatı’nın içerisinde ev bulmak imkansız hale gelmiş! Dağ tepe taş, bütün sokaklar butik otellerle kaynıyor! Aslında genel olarak Alaçatı’nın içerisinde konaklamak zorunda değilsiniz, çevresindeki lokasyonlardaki otel, pansiyon ya da evlerin fiyatları daha uygun! Ildırı, Çiftlikköy, Dalyan gibi noktalarda konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Özellikle evcil hayvanınız var ve onu tatilinizde yanınızdan ayıramıyorsanız, Alaçatının içerisinde nadir bulunan butik otel AlaPietra’yı tercih edebilirsiniz. Hem hayvan dostu, hem de Boşnak işletmecileri sayesinde inanılmaz leziz kahvaltılar yapmanız mümkün olacaktır!

Cemal Süreyya Haklı Mutluluğun Kesinlikle Kahvaltıyla Alakası Var!

a1Kahvaltı bu dünya üzerinde yapılmış en harika şey olsa gerek! Hele de bu kahvaltıyı Ege’nin kıyılarında yapılıyorsa, tadından da yenmeyeceği kesin! Ege’nin zengin serpme kahvaltısını denemek isterseniz, Alaçatı Çeşme yolu üzerindeki Sedir Kahvaltıevi‘ni tavsiye ederim! Ama daha alternatif bir şeyler denemeyi isterseniz Alaçatı Port’a doğru, Alternatif kahvaltı seçenekleri ve inanılmaz lezzetli pişileri ile benden tam not alan Zeytinaltı’nı tercih edebilirsiniz. Üstelik, ev yapımı likörlerini ve elinizi attığınızda koparıp yiyebileceğiniz üzümlerden mahrum kalmamak için asma bahçesini de tecrübe edebilirsiniz!

Biraz Ayrılık Biraz Hüzün…

Alaçatı’ya gelip de Rakı-Balık yapmadan dönmek olmaz, hesap gelince kalbinize inmeden ama yediklerinizin lezzeti de damağınızdan gitmeden dönmek istemezseniz Alaçatı merkezde Meyhane Şerefeyi tercih edebilirsiniz. Yeni sezonda da mutfaklarını oldukça genişletmişler, güzel müzikler tam bir rakı sofrası yaşamak için harika seçim olacaktır!

Plajlar bizim!

a4Bu kadar geldik ve plajları arıyoruz! Güneşlenmeden, denizin suyun tadını çıkarmadan dönmeyi istemiyoruz! Bunun için oldukça alternatif plajlar var! Öncelikle Ilıca Halk Plajı’nı tecrübe etmeden dönmemenizi tavsiye ederim. Bu aylarda neredeyse bomboş olan plajın tadını çıkarmanız gerektiğine inanıyorum. Büyük işletmelerde ise benim tercihim FlyInn’den yana oluyor, geniş alanı sayesin insan insana değmeden keyifli vakit geçirebiliyorsunuz. Yine fazlasıyla alternatif olan Delikli Koyunu da görmeden gelmemeniz gerekiyor. Zamanın ötesinde ya da geçmişten bir parça gibi görünen Delikli Koyunda hala Hippielerin ateş yakıp aşk dansları yaptıklarını görebilirsiniz. Üstelik bu bakir bölge duyduğuma göre seneye plaj olacakmış, bu nadide güzelliği bozulmadan görmeniz için bu son fırsatınız olabilir!

Akşam Yemeği

Alaçatının içerisinde her yerde her şeyi yiyebilirsiniz, her mekanın lezzeti birbirinden güzel ve şahane! Ama spesifik olarak Ege mutfağını denemeyi isterseniz, Roka Bahçe sizlere egenin otları ile binbir çeşit yemekler sunabiliyor! Lezzeti ise tartışılmayacak kadar güzel!

Gerçek aşkı
kendi şehrinde keşfet!

Eğlence İçin Nereye?

Alaçatı’da neredeyse her yerde eğlenebilirsiniz. Artık her telden eğlence merkezi olan yerde benim tek tercihim Otto Alaçatı! Yine kendi tarzınıza göre Öküz, Tren gibi mekanlar eğlenceye hız kesmeden devam ediyorlar. Aya Yorgi’deki bütün mekanları sırayla deneyebilirsiniz. Alaçatının içerisinde Henüz yeni açılmış “Yedi” mekanı da tam anlamı ile 30 yaş üstüne hizmet eden ve Alaçatı’nın içerisinde daha öncesinde eksikliğini hissettiğim noktayı tamamlamışlar! Kesinlikle enfes bir yer olmuş. Eğlenmek için öncelikle Yedi ve Gözlounge gibi yerleri tercih edebilir ve sonra gecenize devam edebilirsiniz.

Zodyaklı

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol