Uzmanlar Cevaplıyor!

Merhaba,

Burada derdimize derman olduğunu duyunca çok sevindim. Çünkü ben dert mıknatısıyım, bela mıknatısıyım… 7-8 aydır doludizgin giden bir aşk hayatım var. Sevdiceğim ‘evlenelim’ diyor ama ben bu evlenme işlerini düşündükçe daralıyorum. Düğün ve o törenler ayrı dert, evlilik kurumu ayrı dert bana. Millet tutturmuş. “Seni seven bir erkek buldun, bunuyorsun” diye. Mesele aşk, sevgi değil. 1) Millete nasıl laf anlatacağım? 2) Ne olacak benim bu evlenme meselesinden darlanma halim? 3) Belediye benim aşkımı neden onaylıyor?
Romina

Sevgili Romina,
Aşk dediğin garip bir şey; biri karşına çıkar evlenesin gelir, bir diğeri çıkar gebertesin gelir. Evlilik dediğin zaten anne baba baskısından kaçmak için kurulmuş tontik bir kurum değil mi? İnsanların birbirine altın takmak için bahane yarattığı, doyasıya sarhoş olup kimsenin seni kınamadığı bir olay değil mi? Sevgili Romina, tek taş dediğin şey sence de dünyanın en varoş şeyi değil mi? Hem bugünkü evlilikler yarın boşanmayla sonuçlanmaz mı? O zaman taktığımız altınları geri mi isteyelim? Millet de ne düğün meraklısıymış sevgili Romina, daha bu zamana kadar gidip ‘ayyy iyi ki altın taktım’ dediğim düğün görmedim. Daraldıysan sevgilinden ayrıl, hemen bir güneşli, denizli, bol İspanyollu bir yere bilet al, orada Miguel senin, David benim, gününü gün et. Soran olursa da, ‘ohhh mis gibi eğleniyorum’ dersin!

Merhaba,

Sitede çocuğun biriyle tanıştık. İlkin çok dikkatimi çekmedi, böyle naif, romantik bir tip gibi geldi. O sabahleyin “Günaydın” mesajı atıyor, ben tee gece, “Ay yoğundum, iyi geceler” yazıyorum filan. Sonra ne olduysa, muhabbeti, tarzı bir şeyi beni çekti, ben buna takıldım. Araya iş-güç seyahatleri girdiği için de 10 gün daha görüşemeyeceğiz. Deli gibi heyecanlandırıyor beni. Araya giren zamanı Allah bildiği gibi yapsın. Şu an en büyük korkum, ilk buluşmadan sonrasının gelmemesi ve neredeyse 1 ay boş boş birbirimize yürüdüğümüzle kalmamız. Gerilim ve korku dalına yuva yaptım. Bana bir şey söyle, şu heyecan geçsin. DertSu

 

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Sevgili DertSu,
Ay benim de bir ara böyle sıkıntım vardı. Mis gibi çocukları buluyor, ilk buluşmadan sonra çocukları hop diye kaçırıyordum. Artık koktuğuma yüzde yüz emin olmuştum. Sonra bir gün çocuklardan bir tanesi içip içip, “Sen bana çok fazlasın, aşırı güzel, aşırı zeki, aşırı Nobel’i hak eden birisin. Seninle sevgili olmak isteyen aciz bedenim, küçük beynime şaşıyorum. Ben bir erkek olarak senin kadar diri vücutlu, şapşahane bir insanla birlikte olamam… Çünkü sen aşırı derecede harikasın” dedi. Yok canım, ne alaka falan diye düşünürken, adamın görüşüdür bu, saygı duyarım n’apim şimdi diyerek, kendim gibi şahane birini aramaya başladım. Sevgili DertSu, öncelikle koltuk altını bir kokla, eğer kokmuyorsan, sorun ter bezlerinle alakalı değilse, o kör olasıca adamlardadır! Boş ver, baktın olmuyor hemen next de!

Merhaba,
Sevgilime, ilişkimizin başında, eski bir ilişkime dair yalan söyledim. Yalanın içeriğini şimdi buraya yazsam beni gazeteye basarlar, sevgilim duyarsa da bu aşk burada biter. 1 senedir filan beraberiz, evlilik düşünüyoruz ama ara ara aklıma geliyor, ya bu yalan karşıma çıkarsa diye. Söylesen söylenmez, sussan içine dert… Hasta etti beni, napçam?
Yalansavar

Sevgili Yalansavar,
Geçmişte dünya tatlısı bir sevgilim vardı. İlk buluşmanın gazı ile çocuğa beni cool bulsun diye, Teoman’ın eski sevgilim olduğunu söylemiştim. Niye bilmiyorum, Teoman’ı cool zannediyordum. Neyse, bu çocukla ilişkimiz ilerledi, çocuk Teoman’ın bütün şarkılarını bana yazdığını zannediyor, “Ooo papatya, yüzünün haline bakk” diye sürekli kavga çıkarıyor. Ne zaman uzun uzun uzaklara bakıp ‘odadan çıksa da rahat rahat bi salıversem’ diye düşünürken, “Noldu yine onu mu düşünüyorsun” diyerek çirkinleşiyordu. Tükürdüğümü yalayıp, “Allahım adam ergen yalanı söylediğimi anlamıyor, sen kaşındın” deyip salıveriyordum. Artık yalanlarım boyumu aşıyordu, işin içinden çıkamıyor gün geçtikçe gerçekten Teoman’ın eski sevgilim olduğuna inanıyordum. Bir kavgamızda yine Teoman’ı düşündüğümü iddia etmiş ve ağlamaya başlamıştı. “Senle onun arasındaki fark bu, Teo asla ağlamaz” demiştim. Artık her şey için çok geçti, eski sevgilime dönmek için sevgilimi terk etmiştim. Çocuk orada burada Teoman’la aldatıldığını iddia etmeye bile başlamıştı. Bazen yalanlar başa bela açabiliyor. En güzeli, adamın en mutlu gününü yakala ve yalanını söyle, baktın kavga çok büyüyor, Teoman’ın eski sevgilin olduğunu iddia et. Sonra zaten sadece boş boş bakışmaya başlayacaksınız.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol