Zodyaklı Yazdı: “Hangi Burç İhanetle Nasıl Başa Çıkıyor?”

İlişkiler konusuna astroloji gözünden bakmaya devam ediyoruz. Zodyaklı, burçların aldatma konusuna bakış açısını yazdı.

Koç ve Yükselen Koç

KOCKoç burçları genellikle sadık bir yapıya sahiptir. Karşı taraftan da aynı sadakat duygusunu isterler. Hatta bu bazen, aşırı geleneksel görünmelerine sebep olabilir. Bu konudaki hassas yapıları gereği, partnerlerine karşı daha korumacı tavır takınabilirler. Bu ise karşı taraf için güven konusunda sorun çıkarabilir.

Koç burçları genellikle sadık ve sadakate önem veren insanlardır. Kendilerine dışarıdan bakıldığında çapkın bir imaj çizdiklerini bilseler, muhtemelen çok şaşırırlar. Bu da partnerlerinin güvenini zedeleyebilir.

Bir Koç, ihanetle karşılaştığı zaman dünyaya küsebilir. Yine de kendi eksikliklerine bakmak yerine partnerini suçlamakta ısrarcı davranışlar sergileyebilir. Koçlar, ihaneti bir gurur meselesi, bir savaş kaybı gibi algılayabilirler. İntikamcı oldukları pek söylenmez fakat kinci olabilecekleri aşikardır.

Haftanın tavsiyesi; sevgili Koçlar, bazen ilişkilerimizde ayrılık çanları çalar fakat bizler bunu duymamakta ısrar ederiz. Sizler, körü körüne bağlanmaktan kaçınmalı ve karşınızdakinin de ilişkinizden sizin kadar keyif alıp almadığını gözlemlemelisiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa

BOGABoğa burçları ne kadar geleneksel hatta bazen geri kafalı olsalar da, ihanetle başa çıkma yöntemleri oldukça moderndir. Boğa burçları için seks ilişkinin neredeyse %90’ını oluşturur. Pek yüksek sesle söylemeseler de, tek eşli bir organizma olmadığımızı bilirler ya da hissederler.

Yine de iş bir ilişki yürütmek, bir ilişkiyi sürdürmeye gelince “Tek eşli bir organizma değilim, hadi hunharca sevişeyim.” diyemiyor. Boğalar da bu bildiklerini çoğu zaman kendilerine saklayıp, topluma ayak uydurabiliyorlar. Peki, toplum çoğu zaman doğru bildiğini mi yapar?

Bir Boğa burcu ihanetle karşılaştığı zaman aynı şekilde ihanetle karşılık verebilir. Fakat sizi yakaladığında sizi çoktan aldatmış da olabilir. Buna rağmen duygusal bir aldatılmayla karşılaştıkları zaman yaşadıkları yıkım ağır olabilir.

Haftanın tavsiyesi; sevgili Boğalar, bazen ilişkilerimizde hatalar görürüz. Karşımızdaki insanın en çirkin yönleri ile yüzleşmek zorunda kalırız. Böyle zamanlarda etrafa saldırmak yerine partnerinizle yüzleşerek sorunu çözmeye çalışmanız gerekebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler

GEMINIİkizler burcu dışarıdan bakıldığında güven vermeyen bir imaj çizebilir. Belki biraz tatlı dilleri, biraz flörtöz yapıları bu Kazanova profilini çizmeye yardımcı olmuş olabilir. Fakat genellikle ikizler sadık, aldatma ihtiyacı hissetmeyen kimselerdir.

İkizler burcu tarafından aldatıldığınızda bunu ihanet olarak algılamanız yersiz olabilir. Nihayetinde ona sorsanız, ilişkiniz zaten çoktan bitmiş fakat bir şekilde sizin bundan henüz haberiniz olmamıştır. İkizler burcu tarafından aldatıldıysanız, ilişkinizi kafasında bitirdiğine emin olabilirsiniz. Belki de odaklanmanız gereken konu ihanet değil, ayrılık olmalı.

Bir İkizler ihanetle karşılaştığında muhtemelen kıyameti koparacaktır. Eşyalar havada uçuşacak, küfürler sıralanacak, kapı sertçe vurulacak ve konu kapanacaktır. İçsel bir travma yaşamak yerine esip gürlemeyi tercih edebilir. Tanrı herkesi İkizlerin şerrinden korusun!

Haftanın tavsiyesi; bazen karşınızdaki insanı dinlemeyi denemelisiniz. Özellikle yanlış anlayacağınız olaylarla karşılaştığınızda kulaklarınız tıkanmışçasına konuşmak yerine, karşınızdakine de söz hakkı verebilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

YENGECYengeç burçları, naif, hassas ve kırılgan kimseler olabilir. Genellikle güvenle ilgili ciddi sorunları vardır. Muhtemelen her birinin terkedilme şeması kabak gibi ortadadır. Böylesine bir adım ileri atıp, on adım geriye kaçan insanlar aldatmak istediklerinde de benzeri şekilde tepkiler verir.

Yengeç burcunun aldatması için öncelikle ihtiyaç duyduğu şey üçüncü bir insan olmayacaktır. O önce aldatmaya karar verecek, sonra bu kararın doğru olduğuna karar verecek de ondan sonra aldatacağı bir insan bulacak… Kısaca bir Yengeç beni aldatır mı, diye merak ediyorsanız o sizi aldatana kadar sizin torunlarınız falan olur, endişe etmeyin!

Gelelim Yengeç burcunun ihaneti gördüğünde vereceği tepkiye. Dışarıdan baktığınız zaman her şey yolunda gibi görünebilir fakat içine bakma fırsatı bulursanız, savaş sonrası enkaz altında kalmış şehirleri görebilirsiniz.

Haftanın tavsiyesi; ihanetin binlerce sebebi olabilir! Aldatıldığınız zaman kendinizi suçlamanın, sorunu kendinizde aramanın bir anlamı yoktur. Unutmayın bazen bir puro, sadece bir purodur.

Aslan ve Yükselen Aslan

ASLANDışarıdan bakıldığında sizi parmağında oynattığını düşünen, çapkın gibi görünen ama aslında içten içe ezik bir ruhla yaşayan bir burçtur Aslan! Aslan, gibi cesur bir burcun alengirli işlerle karşı karşıya geldiğinde nasıl bir kedi yavrusuna döndüğüne şaşırırsınız.

Şaka bir yana Aslan burçları sadık burçlardır. Aldatmaya cesaret edemezler çünkü yakalandıklarında, o mükemmel görüntülerinin bozulmasından endişe duyarlar. Kendilerini kusursuz gördükleri için bunun bozulmasını istemezler.

Aslan burcu ihanetle aynı sofraya oturduğu zaman büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşır. Muhtemelen böyle bir durumda kaçacaktır. Uzaklara kaçıp kendisini yalnızlıkla cezalandıracaktır. Yarasını iyileştirdiği zaman yeniden yaralanmamak için paranoyakça davranışlar sergileyebilir.

Haftanın tavsiyesi; aynı yerden yaralanmaktan korktuğunuz için saklamaya çalıştığınız yaranıza en büyük zararı yine sizin verdiğinizi biliyor muydunuz? Yaranızı saklamaya çalıştıkça mikrop kapmasına sebep oluyorsunuz. Bırakın biri gelip tedavi etsin!

Başak ve Yükselen Başak

BASAKBaşak, aldatma konusunda en yanıltıcı davranışları sergileyen burçtur. İlişki boyunca size ölüyor, bitiyor gibi davranabilir. Siz dersiniz ki “Beni mi aldatacak? Pehhh!” sonra bir bakmışsınız, çılgın Başak ihaneti coşturuyor!

Peki, daha dün aşkından ölen biten Başak, bugün sizi niçin aldatıyor? Kesin bilmediğiniz, farkında olmadığınız bir şekilde onun gururunu incitmiş, onu aşağılayacak bir davranışta bulunmuşsunuzdur! Artık onu hak etmediğinize inanmış ve kendi eşsiz benliğini bir başkasına armağan etmeye karar vermiştir. Büyütülecek bir durum yok.

Bir Başak ihanetle karşılaştığı zaman korkun! Bir kaşını kaldırır ve sizin canınızı bağışladığını söyleyerek sizi şatosundan kovar. Bir yıl, on yıl… Zamanı asla bilinmez fakat sabırla bekleyecektir. Sizden intikamını aldığında kalbi soğumuş, hayatına devam etmiş olacaktır.

Haftanın tavsiyesi; aldatıldığınızda bu duyguyu hak etmediğinize odaklanmamalısınız. Oldu, bitti ve geçti diyebilmelisiniz. Saplantı haline getirdiğinizde siz bile kendinizi tanıyamazsınız.

Terazi ve Yükselen Terazi

TERAZITerazi burçları gerçekten evrensel bir adalet duygusu ile kuşatılmıştır. Onlar için aldatmak, ihanet gibi kelimeler anlamsız ve amaçsızdır. Genellikle bir Terazi aldatacağını hissettiği zaman haksızlık yapmamak için önce sizi terk eder. Böylelikle vicdanları sızlamamış ve kimseye de ihanet etmemiş olurlar.

Fakat bir Terazi, seksüel anlamda değilse de, duygusal olarak sizi aldatabilir. Platonik bir aşk, bir çekim anı ve booom! Terazilerin midesinde minik kelebekler uçmaya başlamıştır bile. Bu aldatmak mı yoksa değil mi, elbette tartışmaya açık…

Terazi burçları ihanetle karşılaştıklarında saçma bir olgunluk hali takınırlar. Sizi kendilerini aldattığınıza utandıracak şekilde soğuk ve önemsizmiş gibi davranışlar sergileyebilirler.

Haftanın tavsiyesi; hislerinizi içinize atmak yerine taşırın! Bağırın, kızın, küfredin. Siz içinize attıkça hastalandığınızın farkında bile olmuyorsunuz!

Akrep ve Yükselen Akrep

AKREPAkrep aldatır! Canı sıkılır aldatır, canı ister aldatır, kuş uçar aldatır, kuş uçmaz aldatır… Ama bir Akrep sizi aldatıyorsa, sizi hiç mi hiç sevgilisi olarak görmediği anlamına gelir.

Eğer size değer vermiş, sizi sevgilisi olarak benimsemişse bu coşkulu burç şaşırtıcı şekilde sadık kalacaktır. Hele de, kendi gibi zor zapt edilir biri tarafından ele geçirilmişse, küçük bir çocuğun annesine gösterdiği bağ kadar sadık kalacaktır.

Akrepler ihanetle karşılaştıkları zaman öfkeden deliye döner. İntikam almak için sinsi planlara falan ihtiyaç duymazlar. Sizi önce rezil eder, eşinize dostunuza aklınıza gelebilecek herkese kirli çamaşırlarınızı döker. Artık karşınızdaki Akrep’in öfkesine göre alacağınız şiddetin oranını siz düşünün!

Haftanın tavsiyesi; ihanetle karşılaştığınız zaman öfkelenmeniz, sinirlenmeniz çok doğal ama bunu uzun süre taşıyamazsınız, bir süre sonra affetmeyi öğrenmeniz gerek.

Yay ve Yükselen Yay

YAYYay burçları ilişki süreçleri boyunca sadıktır. Size hayatlarına ilk kez biri girmiş gibi davranır. Bu aşkla sizin başınızı döndürür, ayaklarınızı hızla yerden keser. Genelde de uzun ilişki insanı Yaylardan çıkar.

Fakat ne zaman ilişkiniz rutine binmeye başlar, sizden sıkılma eğilimi gösterirler, o zaman bir başkası ile kaçamak yapmaktan çekinmezler. Aslında buna ihtiyaç duydukları bile söylenebilir. Belki de, iş rutine bindiğinde kendinizi biraz geriye çekip, sizi elde etmeye çalışmasına izin verebilirsiniz. Böylelikle enerjisini yine size harcamış olacaktır.

Yay burçları ihanetle karşılaştıklarında kırıldıklarını belli ederler. Sizi çok kolay affedebilirler. Hatta bu affedilmenin altında bir şeyler aramaya başlayabilirsiniz. Aramanıza gerek yoktur, sizi yalnızca affetmişlerdir. Fakat bu burnunuzdan gelmeyeceği anlamına gelmez. Size ihanetinizi asla unutturmayacak, sürekli hatırlatacaktır.

Haftanın tavsiyesi; olayların iyi tarafından bakmak her zaman iyi sonuçlar getirmeyebilir. Bu gibi kritik konularda daha zorlayıcı davranmanızda bazen fayda görebilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

OGLAKOğlak burçları eğer işlerinden güçlerinden vakit bulurlarsa aldatabilir. Fakat böylesine kendine bile zor vakit ayıran bir insanın sizi aldatması çok da söz konusu değil. Sizi aldatmışsa sizle olan ilişkisini yanlışlıkla unutmuştur.

Bazen Oğlaklar özellikle aldatabilir. Belki iş yaşamında güçsüz kalmış, kendini fazla ön plana çıkaramamıştır ve bu üstünlüğü özel yaşamına taşımaya çalışmış olabilir. Bazen bir Oğlak yalnızca zedelenen egosunu tamir etmek için ihanete başvuruyor olabilir.

Oğlak burçları enteresan bir şekilde aldatılmaktan haz duyabilirler. Belki buna direkt aldatılmak demek yanlış olur ama sizin için mücadele vermek ve rakiplerin varlığını bilmek onlar için ilişkide heyecan yaratabilir. Unutmayın ki, özel hayatında bile iş adamı gibi davranan bir insan var karşınızda.

Haftanın tavsiyesi; biraz kafanızı işten güçten kaldırıp etrafınıza bakın! Belki de aşk çok yakınınızdadır.

Kova ve Yükselen Kova

KOVABir Kova sizi aldatıyorsa kesinlikle paniğe kapılmıştır! Muhtemelen sizin ona olan ilginizle ilgili sorunları vardır ve bunları kelimelere dökmeyi başaramamıştır. Bu ukala gibi duran, kibirden kasım kasım kasılan Kovalar aslında içten içe kendilerine güvensiz, biraz çekingen insanlardır.

Muhtemelen paranoyakça düşüncelerle bunu yapıyordur. Yani sizin onu aldattığınızı düşünmüş, endişeye kapılmış “O beni aldatırsa ben de onu aldatırım!” diyerek saçmalamaya başlamıştır.

Bir Kova aldatıldığı zaman belki kırıldığını belli etmeyecektir fakat sizi hayatından kesinlikle çıkaracaktır. Bu öyle bilinmez bir durum ki, size bir zarar verip vermeyeceğini kestiremezsiniz. Sessizliği ile size korku salabilir, ortadan kaybolabilir. Ne şekilde karşınıza çıkacağı koca bir muammadır.

Haftanın tavsiyesi; güvensizliğe kapıldığınız zaman bunu açıkça dile getirmekten korkmayın. Kimse bunun için size hesap soramaz, bunun temelinde yatan sebebi aramanıza yardımcı olacaklardır.

Balık ve Yükselen Balık

BALIKBalık burcunun sizi aldatıp aldatmadığını asla anlayamazsınız. Bir yanda flörtöz, gözü dışarıda olan biri gibi görünür, öte yandan kendine güvensiz pasif davranışlar sergiler. Aklınızda hep soru işaretleri bırakır.

Balık burçları biraz çekingen ve çokça korkaktır. Genellikle aldatma eğiliminden uzaktadırlar fakat aklını çelecek biri ile karşılaştıklarında ve o insanla özgürce birlikte olamadıklarında acısını sizden çıkarabilirler. Psikolojik şiddete fazlasıyla eğilimlilerdir. Aldatsa daha az hasar göreceğiniz de kesindir!

Balıklar ihanetle karşılaştıklarında dünyanın sonu gelmiş gibi yıkılırlar. Çünkü onlar için bu dünyanın sonu demektir. Eğer bir Balıktan intikam almak istiyorsanız onu aldatın ve koca bir devin yıkılışını izleyin.

Haftanın tavsiyesi; platonik aşk yaşamanın size bir faydası yoktur. İkilemde kaldığınızda seçim yapamıyorsanız iki şeyden de vazgeçemezsiniz. Bir tercih yapmak size zarar vermeyecektir.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol