21 Gün Mucizesi

Şehirde yaşayan biz insanlar için hayat her zaman hem biraz daha kolay hem de biraz daha zor olabiliyor. Sürekli koşturma halinde yaşamamız, hep acelemiz olması, hayatımızı kolaylaştıran teknoloji bazen amacımızdan saptırabiliyor? Peki gerçekten amacımız denir?

Bu aslında tartışmaya açık bir konu olabilir. Spesifik olarak bir amacımız olduğunu düşünürsek, hepimizin amacı mutlu olmaktır. Çevremizde kendimizi kıyaslamak zorunda kaldığımız bunca insan varken amaca giden yol zorlaşmıyor mu? Takım arkadaşınızın sizden daha derli toplu bir insan olması sizi yavaşlatıyor mu? Sıra arkadaşınız daha çok kitap okuduğu için sizden daha mı zeki? Her gün evini süpüren komşunuzdan farkınız nedir? Her sabah erkenden uyanıp spor yapan sevgilinize yetişmek daha mı zor? Bütün bu insanlar bu davranışları kolaylıkla yaparken sizin için erken uyanmak bile işkence mi? Bütün bunları düşündüğünüzde kendinizi yetersiz mi hissediyorsunuz? Bütün bu insanların sırrı nedir? Genetiklerine işlenmiş temizlik yapabilen genleri mi mevcut? Ya da sabahın köründe uyanabilen bir gen mi var? Varsa bile sizin bu geniniz atalarınızla birlikte doğal seçilimle yok mu oldu? Yok artık olamaz!

Bütün bu insanların sırrı bu davranışları alışkanlık haline getirmeleri… Çalışma arkadaşınızın masasının derli toplu olması muhtemelen annesinin ona her gün masasını toparlatmış olmasıyla alakalı, bunu o kadar sık yapmış ki beyni artık bunu otomatiğe almış. Sizin için zor gelen bir davranış onun için elini kaldırıp taksi çağırmak kadar kolay!

Bir davranışı alışkanlık haline getirmek için uzmanlar yalnızca 21 günü öngörüyor. 21 gün boyunca beyin buna alışıyor ve tatatam artık davranışınız hayatınızın bir parçası haline geliyor. Sigarayı 21 gün içmezseniz bir daha içmek isteyeceğinizi sanmıyorum. 21 gün boyunca kahvenizi şekersiz içerseniz, bir daha şeker tüketmek istemeyeceksiniz. Hayatınıza almak istediğiniz davranışlar kadar çıkarmak istedikleriniz için de 21 gün yeterli olacaktır.

Peki bunu unutanlardan mısınız, 5 gün yapıp sonrasında balık hafızanızın kurbanı mı oluyorsunuz, 3 gün boyunca masanızı toplasanız da, 4 gün yeniden mi dağılıyor! Şimdi size bu hafta harika bir hediye vereceğim! 21 gün bilekliği! Bu bileklik sayesinde yaptığınız davranışı unutmayacak ve motive olacaksınız! 21 günün sonunda bilekliği yakın bir arkadaşınıza da hediye edip onun da hayatını değiştirebilirsiniz..

Bunun için yapmanız gereken tek şey de, en sevdiğiniz emojiyi yoruma yazıp bir arkadaşınızı da etiketlemeniz yeterli olacaktır!

Kutuda gelişim süreci için 20 adet bileklik ve hedefinize ulaştığınız gün için özel olarak hazırlanmış, dilerseniz tek başına da kullanabileceğiniz 21.gün bilekliğiniz bulunmaktadır.

• Bileklikleri kullanmaya başlamadan önce kişisel hedefinizi belirleyin.
• Bu hedefe ulaşmanın sizin için önemini anlatan 21 nedeni kişisel ajandanıza/defterinize yazın. Nedenler sizi amacınıza daha çok bağlayacaktır.
• Hedefiniz doğrultusunda tamamladığınız birinci gün için kolunuza birinci bilekliği takın.
• Hedefiniz doğrultusunda tamamladığınız her gün için kolunuza bir bileklik daha takarak 21.güne ulaşın. Gün içinde bilekliklerinizi gördüğünüzde beynin çağrışım mekanizması devreye girerek motivasyonunuzu tazeleyecek; bileklik sayısı arttıkça motivasyonunuz ve bağlılığınız da artacaktır.
• Tebrikler! Hedefinize ulaştınız! Artık sizin için hazırlanmış 21.gün bilekliğinizi takabilir ve hazır olduğunuzda sıradaki hedefinize geçebilirsiniz.

Peki 1 gün yapmasanız ne olur?

Süreci başa sarmış olursunuz. Örneğin; 8 gün boyunca düzenli olarak hedefinizi gerçekleştirmiş ve kolunuzda 8 bileklik taşıyorken, 9.günü pas geçerseniz kolunuzda bulunan tüm bileklikleri çıkartır ve baştan başlarsınız.

Dilerseniz, buradan 21 Bileklikleri’ni detaylıca inceleyebilirsiniz.

Hadi yarışmaya!

Aşk burada!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol