Arkadaşlıktan Aşka…

Aşka giden yolun arkadaşlıktan geçtiğini biliyor muydunuz? Sağlıklı ve güzel bir ilişkinin temelini önce dostluklar atar! İlk görüşte aşka saygımız sonsuz ama dostlukla başlayan aşklarında lezzeti bir başkadır.

BÜTÜN DEFOLARINIZI BİLİR!

Onun yanında kendinizi bir kalıba sokmaya ihtiyaç duymazsınız! Karanlıktan korktuğunuzu söylemekten çekinmezsiniz, yanlış telaffuz ettiğiniz bir kelime sonrasında aptal durumuna düştüğünüzü düşünmezsiniz. Bütün bunların sizin bir parçası olduğunu düşünen bir sevgiliye sahip olursunuz.

GÜVENMEK ZAMAN ALMAZ!

Bir insana güvenmek hele de duygusal hisler beslediğiniz birine güvenmek öyle dile geldiği kadar kolay değildir. Fakat arkadaşlıktan aşka dönüşen birlikteliklerde güven meselesi zaman almaz, nerede olduğuna çok kafa yormazsınız ya da kiminle olduğu konusunda kurgulara sığınmazsınız, daha açık davranma özgürlüğünüz vardır. Sizi iyi tanıdığı için güven vermek konusunda ego yapmaktan uzak davranır!

GERÇEKÇİ HAYALLER

Arkadaşlıktan aşka dönüşen ilişkilerin gelecekleri daha uzun ömürlüdür. Birbirini çok iyi tanıyan çiftler pembe bulutların üzerinde uçmak yerine daha gerçekçi hayaller kurmayı tercih ederler. 15 metre kuyruklu gelinlikler yerine daha mütevazi düğünleri planlayacakları için gelecekleri daha uzun ömürlü olacaktır.
DOSTUMUN DOSTU BENİM DE DOSTUMDUR!

İyi anlaşabildiğiniz ortak çevrelere sahip olduğunuzda büyük bir aile olmaya başladığınızı anlayacaksınız. Sevilmeyen kötü dostlardan uzakta, birbirinize mutlak güven duygusu ile sarıldığınızda arkadaşlıktan aşka dönüşen ilişkiniz hakkında doğru karar aldığınızı anlayabileceksiniz.

MİZAH MI ROMANTİZM Mİ?

Araştırmalara göre çiftler arasındaki mizah uyumu en az romantizm kadar ilişkiyi güçlü tutan unsurlardan biriymiş. Arkadaşlıktan aşka dönüşen ilişkilerde mizah güçlü bir rol oynamaktadır. Aynı mizaha sahip olan çiftlerin ilişkilerinin daha uzun ömürlü olduğuna dair duyumlarımı da eklemek isterim. Birinden hoşlandığınızda öncelikle onunla arkadaş olmaya çalışın, aşkın hemen sonrasında gelmesi ilişkinizi daha kalıcı ve eğlenceli hale getirecektir!

Aşk burada!

Zodyaklı

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol