4 Maddede Sevgiliyi Aile ile Tanıştırmak

bizim_aile

1.Aceleci olmayın.
İlişkiniz çok güzel gidiyor, hatta biricik sevgilinizin müstakbel kocanız olabileceğini düşünüyorsunuz. Ancak yine de ailenizle tanıştırmak konusunda aceleci olmamanızda fayda var. Sevgilinizi yakından tanıdığınıza emin olmadan bu adımı atmayın. Ayrıca ilişkinizin gidişatına göre bu önemli kararı birlikte almalısınız. Unutmayın, onu tanıştırdıktan sonra gelecek olan bir ayrılık haberini ailenize açıklamak sizin için oldukça zor ve can sıkıcı bir durum olabilir.

2. Kıyafet seçimine dikkat edin.
Yırtık kotlar, geniş yakalı tişörtler, dövmeler ve küpeler sevgilinize çok yakışıyor olabilir. Ancak ailenizin sevdiğiniz insana ilk etapta ön yargılı yaklaşmaması için giyim tarzına ufak bir müdahalede bulunmak, her ihtimale karşı alabileceğiniz yerinde bir önlem olacaktır. Ayrıca siz de bu önemli günde şık görünmek istersiniz. Ancak yine de rahat olmayan bir kıyafet seçimi gün boyunca yaşayacağınız stresi arttıracaktır.

3. Küçük adımlarla başlayın.
Tanıştırma işlemi için tüm ailenizin bir arada olduğu kalabalık bir gün seçmek, sevgilinizin bir anda çok fazla gerilmesine ve zor anlar yaşamanıza sebep olabilir. Örneğin, önce kardeşlerinizle sakin bir kafede, daha sonra annenizle ve en son babanızla tanıştırmak, hem sevgiliniz için, hem de sizin için oluşabilecek gerginliğin en alt seviyede kalmasını sağlayacaktır.

4. Birkaç uyarı işinizi çok kolaylaştıracaktır.
Şunu unutmayın ki, siz ailenizin biricik evladısınız ve hiç kimseyi size layık görmeyeceklerdir. Bu yüzden ailenizle ufak bir konuşma yapmanız ve bu görüşmenin sizin için ne kadar önemli olduğunu ifade etmeniz gerekebilir. Ayrıca, aileniz sizin büyüdüğünüzü zaman zaman unutabilir ve küçüklüğünüze dair utanç verici anıları paylaşmaya meyilli olabilirler. Yapacağınız ufak bir uyarı bu önemli günde utanmanıza engel olacaktır.

Ailenizin futbol, siyaset vb. gibi hassas olduğu konular varsa eğer sevgilinizi önceden

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol