Ankara kız arkadaş bulmak için doğru yer mi?

ankara kız arkadaş

Söze, Aldous Huxley’nin güzel bir sözü ile başlayalım; “Mutluluğun peşinde koşan bir insan mutluluğu bulamaz. Mutluluk, başka şeylerin yan ürünü olarak gelir.” Siz bu söze katılıyor musunuz? Doğrusu, bizim aklımıza yattı. Zira bu konuda, Ankara’ya taşınmış ve Ankara kız arkadaş bulmak için zor bir yer diyen insanlardan da biraz fikir aldık. Pek çok insanın ortak görüşü, mutluluğun kendiliğinden geleceği şeklinde. Ancak, boş durursanız gelmez, siz yine de bir şeylerle meşgul olun…

 

Ankara kız arkadaş bulmak ve mutlu olmak için doğru yer diyenlere kulak verelim…

 

Şehirler ve insanların mutlu bir aşka yolculuğu konusunda yorumlarına bu yazımızda da devam ediyoruz… Bakalım Ankara için bu konudaki yorumlar neler?

 

“Ankara’ya taşınalı 10 sene oldu. Okul için gelmiştim, sonra da burada iş bulunca kaldım. Mutluluk konusunda söylenen söze katılıyorum. ‘Mutlu olucam’ diye zorlayan kimse mutlu olamaz. Yok öyle bir şey. Ama siz iç dünyası dengeli, iniş çıkışları olmayan, iyi bir hayat yaşıyorsanız, mutluluk sizi bulur. Mesela ben kız arkadaşımla tanışmadan önce, mutluluğun beni bir yerlerde beklediğini biliyordum ve sonra o karşıma çıktı. Hayatı basit ve derin yaşayın, mutluluk sizi bulacaktır.”

Emre Ö. 29

 

“Sözün haklılık payı var ama ben de başka bir sözle size cevap vermek isterim: Aradığını bilmeyen, bulduğunu anlamazmış. Kendi hayatımdan örnek vereyim, ben oldum olası başarılı, güzel bir hayat arayışındaydım ve şimdi hayal ettiğim noktadayım. Mutlu olmayı hayal ederseniz, bunun için yola çıkın, sizi mutlu edecek şeyler nerede bakın, bulun ve mutluluğu ertelemeyin. Aşk mı sizi mutlu edecek, o zaman arkadaş bulma sitelerine üye olun, bence olay budur.”

Kerem B. 32

 

“Ankara’da yaşayan biri olarak, mutluluk kelimesine uzağız biraz. Ankara, yalnız ve kasvetli bir şehir olarak yer etmiş herkesin kafasında. Bu şehirde mutlu olmayı hayal etmek yasak sanki. Neyse, konudan sapmayalım. Madem ki bu sözü Ankara için yorumlamamı istediniz, ben bu lafa katılıyorum. Ve de artırıyorum, burada mutluluk aniden çıkıyor karşınıza. Mesela, şimdiki nişanlımla aynı yerde çalışıyoruz ama burada hiç tanışmıyorduk. Yanıbaşımdaymış ama Siberalem’de tanıştık. Vardı ama yoktu. Tesadüfler, şaşırtmacalar, umulmadık anlar için doğru yer Ankara.”

Burak E. 34

 

Ankara kız arkadaş bulmak, onunla da mutlu olmak için böyle bir yermiş işte. Eh o zaman siz de mutluluğu Siberalem’de beklersiniz belki. Hayata tesadüflere bırakın ama o kadar da çok bırakmayın 🙂

İlgili Yazılar

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol