Aradığınız Aşkı Bulamamanızın 8 Sebebi

Uzun zamandır yalnızsınız ve aradığınız aşkı bulamıyorsanız, bunun geçerli sebebi bilinçaltınızda ya da farkında olmasanız da gündelik davranışlarınızda saklı olabilir. Adım adım aradığınız aşkı bulamamanızın nedenlerini çözümleyerek aşkı rahatlıkla bulabilirsiniz!

1) Geçmişe takılı kalmak

Geçmişe takılı kalmak maalesef aşkı bulamamanızın en önemli sebeplerinden birisidir. Eğer geçmiş bir aşkınızı unutamıyorsanız, gerçekten bir ilişkiye başlamanız sandığınızdan daha fazla zaman alabilir. Özellikle yarım kalan, kötü ayrılmış ilişkilerden sonra yüzleşme yaşanmazsa bu süreç tahmin ettiğinizden daha uzun sürebilir.

2) Saplantılar

Saplantılı davranışlarımız sağlıklı bir ilişki kurmanıza fazlasıyla engel oluyor. Modern dünyada “çevrim içi” durumunu sürekli kontrol etmek, sosyal medya hesaplarını göz hapsine almak gibi davranışlar kontrol altına alınmazsa sağlıklı ilişki kurmakta zorlanabilirsiniz.

3) Fal ve astroloji fanatikliği

Fal ve astroloji gayet keyifli ve eğlenceli şeyler olsa da, bazı kimselerin elinde korkunç bir silaha dönüşebilir. Saplantılı bir şekilde fal ve astroloji tutkunuz varsa buna kesinlikle ara vermelisiniz. Zira bu gibi davranışlar hazırda güzel giden bir ilişkinizi sabote etmenize bile sebep olabileceği gibi sizleri boş umutlarla oyalayabilir.

4) Kıyaslamak

Yeni tanıştığınız potansiyel partner adayınızı bir önceki ilişkilerinizle kıyaslamanız öncelikle sizlerin önyargılı ve fazlasıyla aceleci olduğuna işaret eder. Karşınızdaki insanı tanımak için zaman ve emek vermeniz gerekebilir. Kıyaslamaktan uzak durup, karşınızdaki insanı olduğu gibi kabullenip onu önceki sevgililerinizle kıyaslayarak yalnızca kötü özelliklerini görmek yerine, güzel özelliklerine odaklanıp keşfetmek sizi aşka yakınlaştıracaktır.

5) Mükemmeli aramak

Aşk hormonların doğru zamanda harekete geçmiş olsa bile, bazen doğru insanı bulduğunda pasif kalabilir. Böyle zamanlarda beynimiz karşımızdaki insanın bize uygun olup olmadığını sorgulamamızı sağlayabilir. Bu da gerçek dünyada karşımızdaki insanın her özelliğinin bizden üstün olmasının arayışına bizleri sokabilir. Bu aslında bir illüzyondur, aşk zamanla oluşabilecek bir şeydir.

6) Benzerlikleri yakalamak

Benzerlikler bizleri birbirine çeken en önemli unsurdur. Tanıştığımız insanlarla kendimizde olan benzerlikleri gözlemlersek karşımızdaki insanı benimsememiz ve hayatımıza sokmamız daha kolay olacaktır. Ona sevdiğiniz şeyleri anlatmak yerine, sevdiğiniz şeyler üzerinden sorular sorarsanız benzerlikleri kolayca yakalayabilirsiniz.

7) Farklılıklardan korkmamak

Benzerlikler bizi birbirimize çektiği kadar farklılıklarımız da bizleri oldukça korkutabilir. Aslında farklılıklar karşısında ön yargıyla davranmak yerine, deneyimlere açık ve cesur olursak mevcut durumu yönetmemiz ve ileriye dönük hareket etmemiz daha kolay olacaktır.

8) Altın kural!

Asıl en önemli olan ise hatalar karşısında affedici ve hata yaptığınızda af dileyebilme yetisine sahip olmanızdır. Böylece belkide ileriye dönük harika bir ilişkiyi kestirip atmak yerine sürdürebilir hale getirerek çok mutlu olabilirsiniz.

Aşk burada!

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık
Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol